Byla 2-572-357/2013
Dėl privatizavimo objekto pirkimo-pardavimo sutarties nutraukimo priėmimo klausimą

1Šiaulių apygardos teismo civilinių bylų skyriaus teisėja Rasa Bartašienė, spręsdama ieškovo bankrutavusios UAB „Žaliavų prekyba“ ieškinio atsakovams Šiaulių miesto savivaldybei, VĮ Valstybės turto fondui dėl privatizavimo objekto pirkimo-pardavimo sutarties nutraukimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2Ieškovė bankrutavusi UAB „Žaliavų prekyba“ kreipėsi į teismą su ieškiniu atsakovams Šiaulių miesto savivaldybei, VĮ Valstybės turto fondui dėl privatizavimo objekto pirkimo-pardavimo sutarties nutraukimo.

3Ieškinį atsisakytina priimti.

4Pažymėtina, kad LR CPK 137 straipsnio 2 dalies 2 punkte nurodyta, jog teismas atsisako priimti ieškinį, jeigu ieškinys neteismingas tam teismui. Formuodamas teismų praktiką kasacinis teismas yra pažymėjęs, kad jeigu ieškinio patenkinimo atveju ieškovui tiesiogiai priteisiamas turtas (lėšos, akcijos, daiktas, kt.), toks ieškinys kvalifikuotinas kaip turtinis, o jeigu ieškovas neprašo priteisti jam lėšų ar kito turto, ieškinys yra tik susijęs su turtiniu reikalavimu (turtu) ir jo patenkinimo atveju ieškovui nepriteisiama turto, toks ieškinys kvalifikuotinas kaip neturtinis (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-264/2011). Nagrinėjamu atveju ieškovas neprašo jo atžvilgiu priteisti jokių lėšų ar turto, patenkinus ieškinį ieškovui nebūtų suteikta turtinė nauda.

5Esant šioms aplinkybėms, teismas konstatuoja, kad ieškovo pateiktas ieškinys nėra tiesiogiai susijęs su turtiniu ginču, reiškiamas ne dėl konkretaus turto priteisimo, o dėl ieškovo kreditorių teisių gynimo, pripažįstant privatizavimo objekto pirkimo-pardavimo sutartį nutraukta. Toks ieškinys kvalifikuotinas kaip neturtinis, o jo teismingumas priskirtinas apylinkės teismui. Atsižvelgiant į prieš tai nurodytas aplinkybes, ieškovo bankrutavusios UAB „Žaliavų prekyba“ ieškinys nepriimtinas ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui (LR CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 2 punktu, 3 dalimi, 290–291 straipsniais, teismas

Nutarė

7Atsisakyti priimti ieškovo bankrutavusios UAB „Žaliavų prekyba“ ieškinį ir grąžinti jį ieškovui.

8Pasiūlyti ieškovui kreiptis į Šiaulių miesto apylinkės teismą.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos gavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Šiaulių apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai