Byla e2-6001-560/2017
Dėl reikalavimo perleidimo sutarties pripažinimo negaliojančia

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Dainius Rinkevičius, rašytinio proceso tvarka susipažinęs su ieškovo UAB „Ina Trade“ ieškiniu atsakovams SIA „L-T OIL“, SIA „Irisu Nami“, BUAB „Julidona“ dėl reikalavimo perleidimo sutarties pripažinimo negaliojančia,

Nustatė

2Ieškovas kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydamas pripažinti negaliojančia 2017-08-25 Reikalavimo perleidimo sutartį, sudarytą tarp atsakovų SIA „L-T OIL“ ir SIA „Irisu Nami“, taikyti restituciją grąžinant iš atsakovo SIA „Irisu Nami“ SIA „L-T Oil“ naudai reikalavimo teisę BUAB „Julidona“ bankroto byloje ir priteisiant iš SIA „L-T Oil“ 6 000 Eur dydžio sumą SIA „Irisu Nami“ atžvilgiu bei priteisti solidariai iš atsakovų bylinėjimosi išlaidas.

3Ieškinys neteismingas Vilniaus apygardos teismui, todėl jį priimti atsisakytina (CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

4Pagal civilinių bylų rūšinį teismingumą nustatančias civilinio proceso kodekso normas, visas civilines bylas pirmąja instancija nagrinėja apylinkės teismai, išskyrus bylas, nurodytas šio Kodekso 27, 28 straipsniuose (CPK 26 str. l d.). Apygardos teismai, kaip pirmosios instancijos teismai, nagrinėja civilines bylas, kuriose ieškinio suma didesnė kaip 40 000 Eur (CPK 27 str. l p.). Ieškinyje ieškovas nurodė ieškinio sumą – 598 273,22 Eur, tačiau iš reiškiamo reikalavimo taikyti restituciją matyti, jog yra prašoma priteisti iš atsakovo SIA „L-T Oil“ 6 000 Eur dydžio sumą atsakovui SIA „Irisu Nami“, kurią šis sumokėjo už jam perleistą reikalavimą. Tokiu būdu ieškinio suma laikytina 6 000 Eur. Ieškinyje atsakove bankrutuojanti UAB „Julidona“ yra įtraukta nepagrįstai, nes jai jokie reikalavimai nėra reiškiami. Tai, kad reikalavimas buvo perleistas vieno iš BUAB „Julidona“ kreditorių kitam juridiniam asmeniui nereiškia, jog bankrutuojanti įmonė turi būti traukiama atsakove byloje ir tuo labiau nereiškia, jog ieškinys turėtų būti nagrinėjamas BUAB „Julidona“ bankroto byloje, kaip tai nurodo ieškovas. Tokiu būdu teismas sprendžia, jog ieškinys yra neteismingas Vilniaus apygardos teismui, todėl jį priimti atsisakytina. Ieškovui išaiškintina, jog jis su ieškiniu turi teisę kreiptis į teismą pagal atsakovų buveinės adresą (CPK 29 str.) arba jei yra tam sąlygos, pagal ieškovo pasirinkimą (CPK 30 str.).

5Teismas, vadovaudamasis CPK 137 str. 2 d. 2 p., 290-291 str.,

Nutarė

6Ieškovo UAB „Ina Trade“ ieškinį atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

7Nutartis per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai