Byla 2-2116-622/2010

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Audrius Saulėnas, rašytinio proceso tvarka nagrinėdamas bendraieškių Dredging International N. V. ir Akciju Sabiedriba BMGS pareiškimą dėl atsisakymo nuo ieškinio ir žyminio mokesčio grąžinimo, civilinėje byloje pagal bendraieškių Dredging International N. V. ir Akciju Sabiedriba BMGS ieškinį atsakovei Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijai dėl viešojo pirkimo komisijos sprendimo panaikinimo,

Nustatė

2bendraieškiai pareiškė ieškinį dėl viešojo pirkimo komisijos sprendimo vykdant Klaipėdos apskrities viršininko administracijos paskelbtą atvirąjį konkursą „Rangos darbai „Paplūdimio sąnašų papildymas atvežtinu smėliu“, pirkimo Nr. 85593, panaikinimo. Šiuo konkursu siekta pirkti paslaugas, esančias dalimi didesnio projekto, kurio pareiškėja yra atsakovė, t. y. „Pajūrio juostos tvarkymo programos įgyvendinimas“, projekto kodas Nr. VP3-1.4-AM-05-V-01-001.

3Klaipėdos apygardos teisme buvo gautas Klaipėdos apskrities viršininko administracijos likvidatoriaus V. L. prašymas byloje atsakovę Klaipėdos apskrities viršininko administraciją pakeisti Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija.

4Klaipėdos apygardos teismas 2010-08-11 nutartimi atsakovę Klaipėdos apskrities viršininko administraciją byloje pakeitė jos teisių ir pareigų perėmėja Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija.

5Klaipėdos apygardos teisme buvo gautas bendraieškių Dredging International N. V. ir Akciju Sabiedriba BMGS pareiškimas dėl atsisakymo nuo ieškinio ir žyminio mokesčio grąžinimo. Nurodo, kad bylos nagrinėjimo metu atsakovas faktiškai patenkino bendraieškių ieškinį – panaikino priimtą sprendimą atmesti bendraieškių pasiūlymą, iš naujo vertino bendraieškių pasiūlymą ir pripažino, jog bendraieškių pateiktas konkurso pasiūlymas atitinka konkurso sąlygų reikalavimus – sudarė preliminarią konkurso pasiūlymų eilę, kurioje bendraieškių pasiūlymas yra nurodytas pirmoje vietoje. Todėl atsisako savo ieškinio atsakovui dėl viešojo pirkimo komisijos sprendimo panaikinimo ir prašo grąžinti bendraieškių sumokėtą žyminį mokestį.

6CPK 140 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako ieškinio. Kai ieškinio atsisakoma žodžiu, teismas išaiškina ieškovui procesines atsisakymo pasekmes. Ieškovo rašytinis pareiškimas dėl ieškinio atsisakymo pridedamas prie bylos, o žodinis pareiškimas įrašomas į teismo posėdžio protokolą ir ieškovo pasirašomas. Teismas priima nutartį priimti ieškinio atsisakymą ir nutraukia bylą.

7CPK 293 straipnio 4 punkte numatyta, kad teismas nutraukia bylą jeigu ieškovas atsisakė ieškinio ir atsisakymą teismas priėmė.

8Bendraieškių pateiktas atsisakymas nuo ieškinio atitinka CPK 140 straipsnio 1 dalyje nustatytus reikalavimus, todėl bendraieškių pareiškimas dėl atsisakymo nuo ieškinio priimtinas ir civilinė byla pagal bendraieškių Dredging International N. V. ir Akciju Sabiedriba BMGS ieškinį atsakovei Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijai dėl viešojo pirkimo komisijos sprendimo panaikinimo nutrauktina (CPK 140 straipsnio 1 dalis, 293 straipsnio 4 punktas).

9Bendraieškiai prašo grąžinti sumokėtą žyminį mokestį. Tačiau CPK 87 straipsnio 2 dalyje nurodyta, kad jeigu ieškovas atsisako pareikšto ieškinio arba šalys sudaro taikos sutartį, gražinama 75 procentai sumokėto žyminio mokesčio sumos. Šioje dalyje nurodyto dydžio žyminis mokestis grąžinamas ir tuo atveju, jeigu ieškovas atsisako pareikšto ieškinio dėl to, kad, pareiškus ieškinį, atsakovas ieškovo reikalavimus patenkino iki bylos nagrinėjimo iš esmės pabaigos.

10Byloje esantys duomenys patvirtina, kad bendraieškiai 2010-06-14 mokėjimo nurodymu Nr. 450067 sumokėjo 66 Lt dydžio žyminį mokestį, taip pat 2010-06-28 mokėjimo nurodymu Nr. 06281442 sumokėjo 66 Lt dydžio žyminį mokestį, t. y. bendraieškiai viso sumokėjo 132 Lt dydžio žyminį mokestį. Todėl jiems gražintinas 99 (132x0,75) Lt dydžio žyminis mokestis (CPK 87 straipsnio 2 dalis).

11Esant tokioms nustatytoms aplinkybės bendraieškių atsisakymas nuo ieškinio priimtinas ir civilinė byla nutrauktina, prašymas dėl žyminio mokesčio grąžinimo tenkintinas iš dalies ir bendraieškiams grąžintinas 99 Lt dydžio žyminis mokestis (CPK 87 straipsnio 2 dalis).

12Vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 290–291 straipsniais, teismas

Nutarė

13bendraieškių Dredging International N. V. ir Akciju Sabiedriba BMGS atsisakymą nuo ieškinio priimti ir civilinę bylą pagal bendraieškių Dredging International N. V. ir Akciju Sabiedriba BMGS ieškinį atsakovei Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijai dėl viešojo pirkimo komisijos sprendimo panaikinimo nutraukti.

14Bendraieškių prašymą dėl žyminio mokesčio grąžinimo tenkinti iš dalies ir grąžinti jiems 2010-06-14 mokėjimo nurodymu Nr. 450067 ir 2010-06-28 mokėjimo nurodymu Nr. 06281442 sumokėtą 99 Lt dydžio žyminį mokestį.

15Nutartį per septynias dienas nuo nutarties nuorašo gavimo dienos galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui, paduodant atskirąjį skundą per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai