Byla B2-2070-125/2010

1Klaipėdos apygardos teismo teisėjas Bronius Valius, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kretingos skyriaus ieškinį atsakovei L. R. įmonei dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2Klaipėdos apygardos teisme 2010-06-18 priimtas ieškovo VSDFV Kretingos skyriaus ieškinys atsakovei L. R. įmonei dėl bankroto bylos iškėlimo.

3Ieškinys paliktinas nenagrinėtas.

4Pagal Įmonių bankroto įstatymo 6 straipsnio 1 ir 2 dalių nuostatas kreditorius apie savo ketinimą kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo turi pranešti įmonei raštu. Pranešime nurodomi įmonės neįvykdyti įsipareigojimai ir įspėjama, kad jeigu jie nebus įvykdyti per šiame pranešime nurodytą laikotarpį, kreditorius kreipsis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo įmonei. Įsipareigojimams įvykdyti kreditorius nustato ne trumpesnį kaip 30 dienų laikotarpį. Byloje pateiktas minėto turinio ieškovo atsakovei siųstas pranešimas (b. l. 4), tačiau paaiškėjo, jog jis nebuvo atsakovei tinkamai įteiktas, t. y., korespondencija buvo grąžinta ieškovui. Esant šioms aplinkybėms teismas konstatuoja, jog ieškovas kreipėsi į teismą nesilaikęs tos kategorijos byloms nustatytos išankstinio bylos sprendimo ne teisme tvarkos ir šia tvarka dar galima pasinaudoti, todėl ieškinys paliktinas nenagrinėtas (CPK 296 str. 1 d. 1 p., 2 d.).

5Ieškovui išaiškintina, jog pašalinus aplinkybes, kurios buvo pagrindas pareiškimą palikti nenagrinėtą, jis vėl turi teisę kreiptis į teismą su ieškiniu bendra tvarka (CPK 297 str. 2 d.).

6Vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 290–291 straipsniais, teismas

Nutarė

7ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kretingos skyriaus ieškinį atsakovei L. R. įmonei dėl bankroto bylos iškėlimo palikti nenagrinėtą.

8Nutartis per septynias dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai