Byla 2-2064-223/2015
Dėl žalos atlyginimo pagal ieškovės BUAB „Evas“ ieškinį atsakovui E. Š

1Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja Birutė Mėlinauskienė , Sekretoriaujant Vitalijai Kliukienei, Parengiamajame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą dėl žalos atlyginimo pagal ieškovės BUAB „Evas“ ieškinį atsakovui E. Š. ir

Nustatė

2Šalys į parengiamąjį teismo posėdį neatvyko, apie jo laiką ir vietą informuotos, pateikė taikos sutartį, kurią prašo tvirtinti ir civilinę bylą nutraukti.

3Prašymas tenkintinas.

4Šalys ginčą išsprendė taikiai. Taikos sutartys įstatymui neprieštarauja, todėl tvirtintina. Kadangi ginčo tarp šalių nėra, byla nutrauktina. Taikos sutarties sudarymo ir bylos nutraukimo pasekmės šalims žinomos. Atsižvelgiant į ieškinio reikalavimų pagrįstumą, bylinėjimosi išlaidų susidarymo priežastis, bylinėjimosi išlaidos valstybei ( 25 proc. žyminio mokesčio ir išlaidos susijusios su procesinių dokumentų įteikimu) priteistinos taikos sutartyje numatytu būdu, t.y. iš atsakovo.( CPK 88 str., 92 -94 str., 96 str.,98-99 str.).

5Vadovaudamasis CPK 140, 293 str. 1 d .5 p ., 295 straipsniais teismas

Nutarė

6Prašymą tenkinti. Civilinę bylą dėl žalos atlyginimo pagal ieškovės BUAB „Evas“ ieškinį atsakovui E. Š. nutraukti.

7Patvirtinti ieškovės BUAB „Evas“, kodas 147059960, buv. Respublikos g.38 Panevėžys, ir E. Š., a.k. ( - ) 2015 metų rugsėjo 23 d. taikos sutartį :

 1. 8Atsakovas pareiškia, kad sutinka sumokėti Ieškovui 4000 Eur (keturių tūkstančių eurų)dydžio kompensaciją, o Ieškovas patvirtinta, kad ši suma yra pakankama ir jos sumokėjimas reiškia Atsakovo prievolių Ieškovui visišką įvykdymą. Šalys susitaria, kad nurodyta suma jokiais pagrindais negali būti mažinama.

 2. Atsakovas sutinka, kad tik sumokėjus 4000 Eur dydžio kompensaciją į nurodytą Ieškovo atsiskaitomąją sąskaitą, Ieškovas per 5 dienas nuo 4000 Eur dydžio kompensacijos gavimo dienos kreipsis į teismą j Teismą dėl taikos sutarties patvirtinimo.
 3. Ieškovas pareiškia, kad šia Taikos sutartimi atsisako reikalavimo priteisti iš Atsakovo 36 182,52 Eur bei 5 procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos už laikotarpį nuo civilinės bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.
 4. Šalys patvirtina, kad visos pretenzijos ar reikalavimai, kurie iki Taikos sutarties buvo pareikšti, yra visiškai patenkinti. Šalys taip pat patvirtina, kad jos neturi ir ateityje neturės bei nereikš viena kitai jokių pretenzijų ar reikalavimų.
 5. Šalys susitaria, jog kiekviena iš Šalių padengia savo patirtas bylinėjimosi išlaidas ir nereikalauja iš priešingos šalies bylinėjimosi išlaidų atlyginimo.
 6. Valstybės patirtas išlaidas, susijusias su šia civiline byla, atlygina Atsakovas.
 7. Ieškovas ir Atsakovas pareiškia, kad įsigaliojus Taikos sutarčiai, teisminis ginčas civilinėje byloje Nr. 2-2064-223/2015 bus laikomas visiškai ir galutinai išspręstu.
 8. Šalys pareiškia, kad joms yra žinoma, jog įsigaliojus Taikos sutarčiai, joms ji turės galutinio teismo sprendimo (res judicata) galią, bus priverstinai vykdytinas dokumentas ir kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama { LR CPK 294 str. 2 d.).
 9. Šalys susitaria, kad pasirašytą ir tinkamai patvirtintą Taikos sutartį Panevėžio miesto apylinkės teismui pateiks Ieškovas (jo atstovas).
 10. Taikos sutartis įsigalioja įsiteisėjus teismo nutarčiai dėl Taikos sutarties patvirtinimo.
 11. Ši Taikos sutartis surašyta trimis egzemplioriais, turinčiais vienodą teisinę galią, po vieną Šalims ir Panevėžio miesto apylinkės teismui.

9Priteisti iš E. Š., a.k. ( - ) 30 Eur žyminio mokesčio ir 8,38 Eur išlaidų susijusių su procesinių dokumentų įteikimu valstybei pinigus pervedant į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR FM, įm. k. 188659752, atsisk. sąskaitą Nr. ( - ), AB „Swedbank“, banko kodas 73000, įmokos kodas 5660.

10Nutartį per 7 dienas nuo jos priėmimo dienos galima skųsti atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui per šį teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai