Byla 1-796-213/2019

1Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmų teisėja Vita Lučkauskaitė,

2sekretoriaujant S. B.,

3dalyvaujant prokurorei Jolitai Okuškienei,

4kaltinamajai R. R., jos gynėjui advokato padėjėjui P. N.,

5laiduotojai R. J.,

6viešame teisiamajame posėdyje pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje:

7R. R., a. k. ( - ) gim. ( - )., Lietuvos Respublikos pilietė, lietuvė, vidurinio išsilavinimo, dirbanti ( - ), ištekėjusi, turinti du nepilnamečius vaikus, gyv. ( - ), administracine tvarka nebausta, neteista, kaltinama pagal LR BK 183 str. 1d.

8Teismas, išnagrinėjęs bylą,

Nustatė

9R. R. pasisavino jai patikėtą svetimą turtą, o būtent:

10ji pagal ( - ) darbo sutartį Nr. ( - ) sudarytą tarp jos ir UAB MAXIMA LT, eidama UAB „Maxima LT“ X489, esančios adresu ( - ), dirbdama vyr. kasininkės – pardavėjos pareigose ir pagal visiškos materialinės atsakomybės sutartį su darbuotojų grupe (datos ir numerio nenurodyta) būdama visiškai materialiai atsakinga už jai perduotas materialines vertybes, priemones ir kitą turtą, jų sugadinimą, praradimą ar neišsaugojimą, per 2017 metų spalio mėnesį, tiksliau nenustatytu laiku, iš tarnybinėje patalpoje, kurioje gali patekti tik vyr. kasininkės, esančios lentynos, kurioje buvo saugomi momentiniai loterijos bilietai, per du kartus įsidėdama į specialiai pritaikytą pakuotę skirtą pinigams iš kasos surinkti, įsidėjus momentinius loterijos bilietus, juos nunešė į persirengimo kambarį, iš kurio baigus darbą išsinešė į namus, tokiu būdu asmeniniams poreikiams tenkinti pasisavino UAB „Maxima LT“ X489 momentinius loterijos bilietus už 4152 eurų sumą, t. y. 53 vnt. momentinių loterijos bilietų „Tavo 200“; 57 vnt. momentinių loterijos bilietų „ Aukso bankas“; 35 vnt. momentinių loterijos bilietų „ Vegas“; 42 vnt. momentinių loterijos bilietų „Karališki turtai“; 44 vnt. momentinių loterijos bilietų „Tavo 500“; 36 vnt. momentinių loterijos bilietų „Sėkmės 7“ tokiu būdu pasisavindama jai patikėtą svetimą turtą padarė UAB „Maxima LT“ 4152 Eur turtinę žalą. Tokiais veiksmais R. R. padarė nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 183 str. 1 d.

11Kaltinamoji R. R. apklausta teisiamojo posėdžio metu savo kaltę dėl jai inkriminuotos nusikalstamos veikos pripažino pilnai ir parodė, kad MAXIMA parduotuvėje ( - ) dirbo nuo ( - ) iki ( - ) mėnesio. Parodė, kad dirbdama vyr kasininkės pareigose, ji turėjo raktą nuo tarnybinių patalpų, kur buvo saugomi seife pinigai, cigaretės, loterijos bilietai. Parodė, kad loterijos bilietus iš tarnybinių patalpų paėmė per kelis kartus. Tuo metu jai buvo pablogėjusi sveikata, ji norėjo pereiti dirbti į kasą, nes dirbti vyr. kasininke jai buvo per sunku, tačiau jos neperkėlė dirbti į kitas pareigas. Nurodė, kad pasisavindama loterijos bilietus, negalvojo, kad daro nusikaltimą. Parodė, kad ne visus loterijos bilietus panaudojo, dalį išsigrynino ir gavo pinigų, o dalį loterijos bilietų laikė namuose ir tuomet, kai atėjo policijos pareigūnai pas ją į namus, ji atidavė nepanaudotus loterijos bilietus. Parodė, kad loterijos bilietų kainos buvo įvairios, vieni kainavo po 5 eurus vienas, kiti po 10 eurų vienas. Parodė, kad tuo metu, kai pasisavindavo loterijos bilietus, jį jų kiekio neskaičiavo, todėl ikiteisminio tyrimo metu negalėjo tiksliai susigaudyti, kiek ji pasisavino tų loterijos bilietų. Parodė, kad po to, kai pas ją buvo atvykę policijos pareigūnai, ji susirgo ir buvo gydoma ligoninėje, jai buvo diagnozuota depresija. Nori būti atleista nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Dėl to, ką padarė nuoširdžiai gailisi. Tokiu savo elgesiu blogai padarė ne tik sau, bet ir šeimai. Nurodė, kad šiuo metu su vaikais gyvena pas mamą kaime, sveikata šiek tiek gėrėja. Padarytą žalą moka dalimis, norėtų atlyginti žalą per metus laiko, ją pilnai pripažįsta.

12Kaltinamajai R. R. pilnai pripažinus savo kaltę dėl jai inkriminuotos nusikalstamos veikos padarymo, byla nagrinėjama sutrumpintu įrodymų tyrimo tvarka.

132017-11-08 Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas Nr. 01-1-58253-17 pagal LR BK 183 str. 1 d. (1 tomas, b.l. 1, 2).

142018-04-18 įtariamoji R. R. įtariamojo apklausos metu parodė, kad įtarimo esmę suprato, kaltę pripažįsta iš dalies. Serga sunkia depresijos forma apie 20 metų, gydėsi ambulatoriškai iki šių metų balandžio mėnesio, kada pradėjo gydymą, tikslios datos nepamena, 2017 m. Pas psichiatrą lankėsi kas mėnesį ir geria paskirtus vaistus, į narkologo įskaitą įrašyta nesa, galvos traumų neturėjusi. Prekybos centre Maxima X148, ( - ), dirbo nuo ( - ) kasininke, 2015 ar 2016 m. buvo perkelta į prekybos centrą Maxima X489, adresu ( - ), dirbo vyr. kasininke. Ar perkelta į prekybos centrą Maxima X489 pasirašė naują darbo sutartį, šiuo metu negali pasakyti. Buvo atsakinga už centrinę kasą. Loterijos bilietai laikomi centrinėje kasoje, todėl ji buvo už juos atsakinga. Kad nustatytas loterijos bilietų trūkumas centrinėje kasoje sužinojo tik 2017-11-08, kai į namus atvyko policijos pareigūnas. Apie trūkumą jis ir informavo. Tuo metu turėjo atostogas. 2017-11-08 policijos pareigūnui pateikė loterijos bilietus, kuriuos pasisavino iš darbovietės centrinės kasos. Kuriuo laiku juos pasisavino, tiksliau pasakyti negali dėl savo ligos, bet tai galėjo būti 2017 m. spalis. Loterijos bilietus pasisavino per du kartus, datų neatsimena. Greičiausiai pasisavino juos baigdama pamainą. Iš prekybos centro pasisavino tik tiek loterijos bilietų, kiek jų pas ją rado policijos pareigūnas ir kuriuos jam savo noru pateikė. Už centrinę kasą buvo atsakinga ne ji viena. Pagal grafiką dirbdavo 4 dienas nuo 7.00 val. iki 19 val., nuo 19 val. centrinėje kasoje likdavo informacinės kasos darbuotoja R. J., Po to 4 dienas turėdavo laisvas ir centrinėje kasoje dirbdavo kita vyr. kasininkė L.. Todėl apie kitus loterijos bilietus, kurie yra nurodyti pranešime apie įtarimą, nieko negali paaiškinti, pasisavino tik tiek, kiek pas ją rado policijos pareigūnas. Dėl kokių priežasčių pasisavino loterijos bilietus, negali paaiškinti, nes nesuvokia. Negali paaiškinti, kodėl dalį loterijos bilietų nutrynė. Prekybos centre šiuo metu nedirba, iš darbo išėjo savo noru. Pasisavino tik dalį loterijos bilietų. Turtinę žalą dėl nutrintų loterijos bilietų atlygins, o kiti nepanaudoti bilietai, kurie buvo pas ją rasti, mano, kad yra grąžinti į prekybą. Kiek tarp pasisavintų loterijos bilietų buvo laimingų loterijos bilietų, negali pasakyti, taip pat negali pasakyti, ar išgrynino laimingus loterijos bilietus, kiek jų išgrynino, kokią pinigų sumą gavo išgryninus laimingus bilietus, tarp išgrynintų loterijos bilietų galėjo būti ir tokių, kuriuos įsigijo pati. Pasisavindama loterijos bilietus, tačiau tik dalį, t.y. tuos, kurie pas ją rasti, nesuvokė, ką darė. Greičiausiai tai vaistų ir ligos poveikis. Nusikaltimo padarymo metu R. R. buvo ligos paūmėjimas, tik tuo metu ji to nesuprato. Darbas centrinėje kasoje jai buvo per sunkus, prašė būti perkeliama į kitą darbo vietą, t.y. į kasininkės pareigas, bet vadovė į jos žodžius neįsiklausė. Kai išgrynino loterijos bilietus, to irgi nesuvokė. (1 tomas, b.l. 122,124)

152018-04-18 įtariamoji R. R. įtariamojo papildomos apklausos metu parodė, kad su pareikštu įtarimu sutinka iš dalies. Pasilieka prie parodymų kuriuos davė 2018-04-18 įtariamojo apklausos metu. Ji papildymų neturi. Dėl momentinių loterijos bilietų pasisavinimo sutinka su ta bilietų suma kurią ikiteisminio tyrimo pradėjimo metu ji savanoriškai pateikė ir jie yra užfiksuoti savanoriško daiktų ir dokumentų pateikimo protokole. Daugiau apie šį įvykį papildomai nieko paaiškinti negali. Taip pat nori paminėti, kad nuo 2019-04-09 gynėjas jos prašymu pradėjo ieškoti UAB MAXIMA LT atstovo siekiant susitaikyti, vyko pokalbis kuris buvo toks, kad po 150 Eur. ji mokės iki rugsėjo mėnesio, o nuo rugsėjo mėnesio 350 Eur. kol atlygins padarytą jiems žalą, pagal pareikštą civilinį ieškinį, tai yra 3662 Eur. sumai. Su tokiu bandymu susitaikyti, UAB MAXIMA LT atstovas iš karto atsisakė nurodydamas, kad susitaikymas būtų galimas tik jeigu ji iš karto visą sumą padengs. Tačiau kadangi jo tokių finansinių galimybių neturi, tai yra negali atlyginti iš karto visos sumos, todėl derybos dėl susitaikymo nutrūko. Todėl artimiausiu metu bus atliktas pirmas mokėjimas siekiant atlyginti žalą ir pateiks prašymą dėl ikiteisminio tyrimo pabaigimo pagal Laidavimą. (2 tomas, b.l. 48-51).

16Ikiteisminio tyrimo metu 2017-11-09 apklausta liudytoja J. L. parodė, kad ji dirba "Maxima" prekybos centre, adresu ( - ). Šiame prekybos centre dirba beveik 2 metus vyr. kasininke. Šiuo metu šiame prekybos centre buvo dvi vyr. kasininkės, ji ir R. R., bei viena pavaduojanti kai kas nors atostogauja. Į centrinės kasos patalpą įeiti gali tik vyr. kasininkės. Daugiau ten niekas nepatenka. Šioje patalpoje yra saugomi momentiniai loterijos bilietai. Jos vyr. kasininkės administruoja loterijos bilietus. 2017-10-28 ji dirbdama pastebėjo, kad pas vieną darbuotoją kasoje trūksta 3 bilietukų, tad nusprendė patikrinti kitą dieną visą bilietų trūkumą. 2017-10-29 paskaičiavus loterijos bilietų trūkumą, buvo nustatytas bilietų trūkumas virš 4000 eurų sumai. Kiek tai sudarė loterijos bilietų ji dabar pasakyti negali, tačiau tai buvo didelis kiekis. Ieškojo kur loterijos bilietai galėjo dingti, nes tada dar neįtarė, kad galėjo jie būti pavogti, manė, kad tai klaida. Ieškojo visur kur gali būti dingę. Neradus bilietų, apie loterijos bilietų dingimą pranešė apsaugai ir vadovybei. Kur galėjo dingti bilietai ji nežinojo ir nieko neįtarė. 2017-11-08 ji sužinojo iš prekybos centro vadovės, kad loterijos bilietus vogė vyr. kasininkė R. R.. J. L. jos neįtarė, o jai ji įtartina iš elgesio neatrodė. (1 tomas, b.l. 88,89)

17Ikiteisminio tyrimo metu 2018-01-19 apklausta liudytoja J. B. parodė, kad dėl 2017 metų spalio mėnesio UAB MAXIMA X489, esančios adresu ( - ) įvykdytos momentinių loterijos bilietų vagystės nori parodyti, kad 2017-10-30 ryte apie 8.00 val. atėjo į kabinetą esantį Maxima X489 vyr. kasininkė J. L., kuri pranešė kad susiskaičiavo momentinius loterijos bilietus ir pastebėjo, kad trūksta minėtų loterijos bilietų už 4152 eurus. Kadangi trūkumo tokiai sumai negali būti, nurodė, kad būtų tikrinami dokumentai ir ieškoma kur dingo bilietai. Iš Vilniaus miesto atvyko MAXIMOS LT inventorizacijos skyriaus darbuotojai, dėl momentinių loterijos bilietų trūkumo patikrinimo, kurie 2017-10-31 atliko parduotuvėje inventorizaciją. Atlikus inventorizaciją paaiškėjo, kad momentinių loterijos bilietų trūkumas tikrai yra, todėl dar patikrino ar nėra bilietai kažkur užkritę, tačiau patikrinus visur po baldais esančiais prekybos centro viduje jų nerado. 2017-11-03 ji elektroniniu paštu gavo iš apsaugos darbuotojų R. R. nuotrauką prie nuotraukos nebuvo jokio prierašo. Pirmadienį, t.y. 2017-11-06 jai apsaugos darbuotojai parodė vaizdo įrašus, kuriuose buvo matyti, kaip vaikšto R. R. ir ką jinai veikia. R. R. nuo spalio mėnesio pabaigos buvo išėjusi kasmetinių atostogų, jos tuo metu kaip buvo pastebėtas momentinių loterijos bilietų trūkumas nebuvo ir apie tai ji iš J. B. nieko nežinojo, nebent vyr. kasininkė ją galėjo informuoti. Kad nekiltų dar didesnis stresas vyr. kasininkei ji pranešė, kad yra nuotrauka žmogaus. Daugiau informacijos jokios ji nepranešinėjo, nes toliau viską tikrino UAB MAXIMA vadovai ir saugos tarnyba. (1 tomas, b.l. 92-95)

182017-11-08 iš įvykio vietos apžiūros protokolo matyti, kad įvykio vieta yra adresu ( - ). Minėtu adresu randasi prekybos centras "Maxima". Į prekybos centrą patenkame per automatiškai atsiveriančias duris. Įėjus per jas patenkame į vestibiulį. Po kaire esančias duris patenkame į prekybos salę. Salės vakarinėje pusėje yra žuvies, mėsos skyrius. Ties šiuo skyriumi yra patekimas į sandėlio patalpas. Įėję per minėtas duris, sandėlio patalpoje toliau laiptais užlipame į antrą aukštą. Užlipę laiptais įeiname per vieninteles duris. Patenkame į administracijos patalpų koridorių. Koridoriaus dešinėje pusėje yra durys su užrašu "inkasacija". Šios durys yra šarvinės su dvejomis spynomis. Spynos nepažeistos. Įėję per šias duris patenkame į inkasacijos patalpą. Šioje patalpoje po kaire puse yra šarvinės durys su užrašu "kasa". Šios durys taip pat turi dvi spynas bei kodinę signalizaciją. Užraktai nepažeisti. Įėję per šias duris patenkame į centrinės kasos patalpą. Šioje patalpoje matome dvi kėdes, darbo stalą, kompiuterį, lentynas bei priešingoje pusėje nuo įėjimo kodinio užrakto seifą. Virš seifo ant sienos yra pakabinta lentyna. Lentynos apatiniame skyriuje yra sudėti rūšimis įvairūs nenutrinti momentiniai loterijos bilietai. Visos patalpos yra filmuojamos. Tuo įvykio vietos apžiūra baigta. (1 tomas, b.l. 44,45)

19Iš daiktų apžiūros protokolo matyti, kad apžiūros objektas 35 vienetai sugadinti (nutrinti) loterijos „Perlas“ bilietai VEGAS, bilietų numeriai: 0078-149822-008; 0078-149822-003; 0078-149822-019; 0078-149822-022; 0078-149822-006; 0078-149822-007; 0078-149822-010; 0078-149822-018; 0078-149822-023; 0078-149822-020; 0078-149822-009; 0078-149822-005; 0078-149822-001; 0078-149822-024; 0078-149822-017; 0078-149822-014; 0078-149822-002; 0078-149215-024; 0078-149215-004; 0078-149215-009; 0078-149215-022; 0078-149215-002; 0078-149215-005; 0078-149215-001; 0078-149215-012; 0078-149215-016; 0078-149215-018; 0078-149215-021; 0078-149215-006; 0078-149215-010; 0078-149215-017; 0078-149215-003; 0078-149215-013; 0078-149215-014; 0078-149215-019. Apžiūros objektas 38 vienetai sugadinti (nutrinti) loterijos „Perlas“ bilietai BRILIANTINIS, bilietų numeriai: 0075-118243-015; 0075-118243-019; 0075-118243-045; 0075-118243-020; 0075-118243-007; 0075-118243-013; 0075-118243-049; 0075-118243-031; 0075-118243-018; 0075-118243-014; 0075-118243-017; 0075-118243-026; 0075-118243-030; 0075-118243-012; 0075-118243-042; 0075-118243-046; 0075-118243-036; 0075-118243-016; 0075-118243-032; 0075-118243-041; 0075-118243-005; 0075-118243-022; 0075-118243-025; 0075-118243-028; 0075-118243-048; 0075-118243-034; 0075-118243-043; 0075-118243-033; 0075-118243-001; 0075-118243-023; 0075-118243-006; 0075-118243-044; 0075-118243-008; 0075-118243-029; 0075-118243-009; 0075-118243-024; 0075-118243-038; 0075-118243-040. Apžiūros objektas 36 vienetai sugadinti (nutrinti) loterijos „Olifėja“ bilietai SĖKMĖS 7 , bilietų numeriai: 0084-154884-024; 0084-154884-021; 0084-154884-017; 0084-154884-014; 0084-154884-004; 0084-154884-047; 0084-154884-041; 0084-154884-034; 0084-154884-026; 0084-154884-020; 0084-154884-012; 0084-154884-010; 0084-154884-006; 0084-154884-050; 0084-154884-046; 0084-154884-030; 0084-154884-035; 0084-154884-039; 0084-154884-045; 0084-154884-049; 0084-154884-003; 0084-154884-007; 0084-154884-005; 0084-154884-018; 0084-154884-001; 0084-154884-043; 0084-154884-038; 0084-154884-037; 0084-154884-031; 0084-154884-008; 0084-154884-040; 0084-154884-013; 0084-154884-025; 0084-154884-029; 0084-154884-033; 0084-154884-036. Apžiūros objektas 11 vienetai sugadinti (nutrinti) loterijos „Olifėja“ bilietai ( - ) , bilietų numeriai: 0089-147460-014; 0089-147460-013; 0089-147460-009; 0089-147460-005; 0089-147460-018; 0089-147460-001; 0089-147460-008; 0089-147460-004; 0089-147460-012; 0089-147460-023; 0089-147460-011. Apžiūros objektas 33 vienetai nesugadinti (nenutrinti) loterijos „Olifėja“ bilietai ( - ) , bilietų numeriai: 0089-147460-017; 0089-147460-021; 0089-147460-025; 0089-147460-010; 0089-147460-003; 0089-147460-015; 0089-147460-024; 0089-147460-020; 0089-147459-001; 0089-147459-002; 0089-147459-003; 0089-147459-004; 0089-147459-005; 0089-147459-006; 0089-147459-007; 0089-147459-008; 0089-147459-009; 0089-147459-010; 0089-147459-011; 0089-147459-012; 0089-147459-013; 0089-147459-014; 0089-147459-015; 0089-147459-016; 0089-147459-017; 0089-147459-018; 0089-147459-019; 0089-147459-020; 0089-147459-021; 0089-147459-022; 0089-147459-023; 0089-147459-024; 0089-147459-025. Apžiūros objektas 7 vienetai sugadinti (nutrinti) loterijos „Lietloto“ bilietai AUKSO BANKAS, bilietų numeriai: 0358–164175-005; 0358–164175-013; 0358–164175-020; 0358–164175-026; 0358–164175-043; 0358–164175-006; 0358–164175-040. Apžiūros objektas 50 vienetai nesugadinti (nenutrinti) loterijos Lietloto“ bilietai AUKSO BANKAS, kurie yra vienkartinėje plastikinėje pakuotėje. Išėmus iš pakuotės matomi bilietų numeriai: 0358-163988-001; 0358-163988-002; 0358-163988-003; 0358-163988-004; 0358-163988-005; 0358-163988-006; 0358-163988-007; 0358-163988-008; 0358-163988-009; 0358-163988-010; 0358-163988-011; 0358-163988-012; 0358-163988-013; 0358-163988-014; 0358-163988-015; 0358-163988-016; 0358-163988-017; 0358-163988-018; 0358-163988-019; 0358-163988-020; 0358-163988-021; 0358-163988-022; 0358-163988-023; 0358-163988-024; 0358-163988-025; 0358-163988-026; 0358-163988-027; 0358-163988-028; 0358-163988-029; 0358-163988-030; 0358-163988-031; 0358-163988-032; 0358-163988-033; 0358-163988-034; 0358-163988-035; 0358-163988-036; 0358-163988-037; 0358-163988-038; 0358-163988-039; 0358-163988-040; 0358-163988-041; 0358-163988-042; 0358-163988-043; 0358-163988-044; 0358-163988-045; 0358-163988-046; 0358-163988-047; 0358-163988-048; 0358-163988-049; 0358-163988-050. Apžiūros objektas 3 vienetai sugadinti (nutrinti) loterijos „Olifėja“ bilietai ( - ) bilietų numeriai: 0088-121296-024; 0088-121296-027; 0088-121296-041. Apžiūros objektas 50 vienetai nesugadinti (nenutrinti) loterijos „Olifėja“ bilietai ( - ) kurie yra vienkartinėje plastikinėje pakuotėje. Išėmus iš pakuotės matomi bilietų numeriai: 0088-122324-001; 0088-122324-002; 0088-122324-003; 0088-122324-004; 0088-122324-005; 0088-122324-006; 0088-122324-007; 0088-122324-008; 0088-122324-009; 0088-122324-010; 0088-122324-011; 0088-122324-012; 0088-122324-013; 0088-122324-014; 0088-122324-015; 0088-122324-016; 0088-122324-017; 0088-122324-018; 0088-122324-019; 0088-122324-020; 0088-122324-021; 0088-122324-022; 0088-122324-023; 0088-122324-024; 0088-122324-025; 0088-122324-026; 0088-122324-027; 0088-122324-028; 0088-122324-029; 0088-122324-030; 0088-122324-031; 0088-122324-032; 0088-122324-033; 0088-122324-034; 0088-122324-035; 0088-122324-036; 0088-122324-037; 0088-122324-038; 0088-122324-039; 0088-122324-040; 0088-122324-041; 0088-122324-042; 0088-122324-043; 0088-122324-044; 0088-122324-045; 0088-122324-046; 0088-122324-047; 0088-122324-048; 0088-122324-049; 0088-122324-050. Apžiūros objektas 17 vienetai sugadinti (nutrinti) loterijos „Lietloto“ bilietai KARALIŠKI TURTAI, bilietų numeriai: 0354-164064-025; 0354-164064-0023; 0354-164064-014; 0354-164064-006; 0354-164064-022; 0354-164064-020; 0354-164064-021; 0354-164064-011; 0354-164064-007; 0354-164064-012; 0354-164064-004; 0354-164064-013; 0354-164064-024; 0354-164064-001; 0354-164064-016; 0354-164064-010; 0354-164064-015. Apžiūros objektas 50 vienetai nesugadinti (nenutrinti) loterijos „Lietloto“ bilietai KARALIŠKI TURTAI, kurie yra vienkartinėje plastikinėje pakuotėje. Išėmus iš pakuotės matomi bilietų numeriai: 0354-155788-001; 0354-155788-002; 0354-155788-003; 0354-155788-004; 0354-155788-005; 0354-155788-006; 0354-155788-007; 0354-155788-008; 0354-155788-009; 0354-155788-010; 0354-155788-011; 0354-155788-012; 0354-155788-013; 0354-155788-014; 0354-155788-015; 0354-155788-016; 0354-155788-017; 0354-155788-018; 0354-155788-019; 0354-155788-020; 0354-155788-021; 0354-155788-022; 0354-155788-023; 0354-155788-024; 0354-155788-025. Apžiūros objektas momentinių loterijos bilietų tikrinimo kvitai. Kvitų numeriai: 08335-020296449-615492; 08335-039372288-611592; 08335-057993985-613792; 08335-003514113-618592; 08335-001613312-615292; 08335-035177984-618792; 08335-007642625-619192; 08335-037078017-619692; 08335-041206785-611392; 08335-051963904-617192; 08335-005807104-616192; 08335-001613568-616092; 08335-001678336-614792; 08335-007642881-610292; 08335-005869824-618192; 08335-058059265-614092; 08335-035178752-611492. (1 tomas, b.l. 74,75)

20Iš kitų objektų apžiūros protokolo matyti, kad apžiūros atlikimo eiga apžiūros objektas yra „Maxima LT“ UAB pateiktas CD-R diskas Verbatim, 11 (26-10-17 10’13’07).avi vaizdo įrašo trukmė 7 min 32 s ir 19 (26-10-17 10’12’17).avi vaizdo įrašo trukmė 8 min 29 s, ant disko užrašas „Elektrėnai“. Apžiūros atlikimo eiga apžiūros objektas yra „Maxima LT“ UAB Pateiktas CD-R diskas Verbatim, 02 (26-10-17 09’08’40).avi vaizdo įrašo trukmė 1 min 32 s ir 03 (26-10-17 09’09’56).avi vaizdo įrašo trukmė 4 min 04 s, ant disko užrašas „Trakai“. Apžiūros atlikimo eiga apžiūros objektas yra „Maxima LT“ UAB Pateiktas CD-R diskas acme, 58 (23-10-17 19’23’28).avi vaizdo įrašo trukmė 0 min 10 s, 58 (23-10-17 20’55’16).avi vaizdo įrašo trukmė 1 min 19 s, 59 (24-10-17 19’08’16).avi vaizdo įrašo trukmė 0 min 55 s, 59 (25-10-17 19’00’10).avi vaizdo įrašo trukmė 1 min 57 s, 59 (25-10-17 19’18’24).avi vaizdo įrašo trukmė 0 min 35 s, 61 (23-10-17 19’23’02).avi vaizdo įrašo trukmė 0 min 22 s, 58 (24-10-17 19’09’50).avi vaizdo įrašo trukmė 1 min 31 s, 60 (24-10-17 19’07’01).avi vaizdo įrašo trukmė 0 min 13 s, 60 (24-10-17 19’10’22).avi vaizdo įrašo trukmė 0 min 13 s, 60 (24-10-17 19’11’01).avi vaizdo įrašo trukmė 0 min 14 s, 61 (24-10-17 19’05’39).avi vaizdo įrašo trukmė 0 min 40 s, 60 (23-10-17 20’55’20).avi vaizdo įrašo trukmė 3 min 40 s, apžiūrimos dvi CD-R diske esančios nuotraukos Nr. 58 (23-10-17 19’22’47) ir 58 (23-10-17 19’25’41) ant disko užrašas „VIEVIO CENTR. KASA“. Apžiūros atlikimo eiga apžiūros objektas yra UAB „IKI“ esančios Elektrėnuose, Draugystės g. 13 pateikti keturi DVR-R diskai acme, ch05_20171017214051.mp4 vaizdo įrašo trukmė 2 min 43 s, ch02_20171017213941.mp4 vaizdo įrašo trukmė 1 min 0 s, ch02_20171017214041.mp4 vaizdo įrašo trukmė 0 min 27 s, ch05_20171021120852.mp4 vaizdo įrašo trukmė 0 min 27 s, ch05_20171026105048.mp4 vaizdo įrašo trukmė 4 min 23 s. Apžiūros atlikimo eiga apžiūros objektas yra UAB „IKI“ esančios Elektrėnuose, Sodų g. 9 pateiktas DVR-R diskas acme, ch19_20171019165643.mp4 vaizdo įrašo trukmė 4 min 15 s, ch19_20171026110831.mp4 vaizdo įrašo trukmė 2 min 18 s. Pateikto UAB „Senukai“ esančio Elektrėnuose, Draugystės g. 13 CD-R disko apžiūrėti nėra galimybės, kadangi paleidus minėtą diską jis neatsidaro. Paleidus vaizdo įrašą 11 (26-10-17 10’13’07).avi matomas prekybos centro vidaus vaizdas. Žiūrint vaizdo įrašą matyti priešais esantis loterijos „Perlas“ terminalas kuriame tikrinami loterijos bilietai, dešinėje pusėje matyti kasa, kurioje klientai moka už prekes ir paslaugas. Matoma, kad minėtose kasose dirba viena prekybos centro darbuotoja, o prie kasų stovi penki žmonės. Žiūrint vaizdo įrašą ir peržiūrėjus 29 s matyti, kad prie kasos kur tikrinamo loterijos bilietai prieina moteris su juoda striuke ir užsidėjusi gobtuvą ant galvos, rankose laiko tamsios spalvos rankinę. Vaizdo įrašo 40 s matyti, kaip iš rankinės moteris išsiima loterijos bilietus ir laukia eilėje. Vaizdo įrašo 43 s matyti, kad moteris nusiima gobtuvą, toliau laukia eilėje. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. Vaizdo įrašo 5 min 6 s matyti, kaip moteris prekybos centro darbuotojai paduoda loterijos bilietus, kuriuos darbuotoja tikrina vaizdo įrašo laiko tarpe nuo 5 min 9 s iki 6 min 39 s. Vaizdo įrašo 7 min 5 s matoma, kaip išmokamas moteriai laimėjimas. Vaizdo įrašo 7 min 23 s matoma, kaip moteris pasiėmusi laimėjimą nueina nuo loterijos „Perlas“ terminalo. Paleidus vaizdo įrašą 19 (26-10-17 10’12’17).avi matomas prekybos centro vidaus vaizdas. Žiūrint vaizdo įrašą matyti prekybos centro kasos, kairėje pusėje matyti kasa, priešais kairiame krašte matyti kasa, priešais dešiniame krašte matyti Perlo terminalas, kuriame tikrinami loterijų bilietai. Vaizdo įrašo 5 min 47 s matyti, kaip prie loterijos „Perlas terminalo prieina moteris, kuri paduoda loterijos bilietus prekybos centro darbuotojai. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. 6 min 58 s matyti kaip prekybos centro darbuotoja tikrina moters paduotus loterijos bilietus. 6 min 34 s matoma kaip prekybos centro darbuotoja paima mokėjimo kvitus nuo loterijos „Perlas“ terminalo, 6 min 47 s matoma kaip išmokamas, moteriai, laimėjimas. 7 min 02 s matoma, kaip moteris pasiima pinigus juos įsideda į piniginę ir nueina nuo loterijos „Perlas“ terminalo. Paleidus vaizdo įrašą 02 (26-10-17 09’08’40).avi matomas prekybos centro vidaus vaizdas. Žiūrint vaizdo įrašą matyti dešinėje pusėje prekybos centro kasa ir kairėje pusėje prekybos centro kasa. Vaizdo įrašo 3 s matyti kaip prie kairėje pusėje esančios kasos, kurioje sėdo prekybos centro darbuotoja, prieina moteris apsirengusi tamsios spalvos striukę apsiavusi tamsiomis kelnėmis. Rankose laiko tamsios spalvos rankinę ir prekybos centro prekę. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. 9 s matyti, kaip priėjusi prie kasos moteris iš rankinės išsiima loterijos bilietus ir tamsios spalvos piniginę. Atsiskaito už atsineštą prekę. Vaizdo įrašo 1 min 2 s matyti, kaip moteris prieina prie kitos kasos rankose laikydama loterijos bilietus. Prie kitos kasos moteris stovi iki vaizdo įrašo pabaigos. Paleidus vaizdo įrašą 03 (26-10-17 09’09’56).avi matomas prekybos centro vidaus vaizdas. Žiūrint vaizdo įrašą matyti prekybos centro kasa. Vaizdo įrašo 1 s matyti, kaip prie kasos prieina moteris, vienoje rankoje laiko piniginę, kitoje loterijos bilietus. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. Rankoje laikytus loterijos bilietus padeda ant prekystalio. Vaizdo įrašo 24 s matyti kad loterijos bilietai nuo prekystalio paimami. Kas paima loterijos bilietus nematyti. Vaizdo įrašo 2 min 2 s matyti, kaip moteriai duodami du loterijos bilietai, kuriuos ji apžiūri. Vaizdo įrašo 2 min 52 s moteris apžiūrėtus loterijos bilietus padeda ant prekystalio. Vaizdo įrašo 3 min 15 s matoma, kaip moteriai paduodami pinigai, kuriuos ji pasiima susideda į piniginę, 3 min 51 s matoma kaip moteriai paduodami kvitai, kuriuos ji taip pat įsideda į rankose laikytą piniginę. 3 min 59 s moteris įsideda piniginę į rankinę ir nueina nuo kasos. Paleidus vaizdo įrašą 58 (23-10-17 19’23’28).avi matomas patalpa, kurio kairėje pusėje sudėtos prekės priešais matomas stalas prie stalo kėdė, dešinėje pusėje matomos baltos spalvos durys. Vaizdo įrašo 6 s matoma, kaip į minėtą patalpą įeina moteris tamsios spalvos plaukais kuri atsisėda ant stalo. Paleidus vaizdo įrašą 58 (23-10-17 20’55’16).avi matoma kaip prie stalo prieina moteris šviesios spalvos plaukais. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. Priėjusi nuo stalo paima tamsios spalvos krepšį. Vaizdo įrašo 6 s minėta moteris užgesina patalpoje šviesą ir išeina pro duris. Paleidus vaizdi įrašą 59 (24-10-17 19’08’16).avi matoma patalpa, kairėje pusėje matomas seifas, priekyje matomas stalas prie stalo kėdė. Prie kėdės stovi moteris šviesios spalvos plaukais. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. Vaizdo įrašo 9 s matoma kaip moteris prieina prie patalpoje esančio seifo. Nuo seifo paima tamsios spalvos krepšį, apžiūri ant seifo esančius loterijos bilietus, paima nuo stalo rašiklį, 46 vaizdo įrašo sekundę paima nuo stalo telefoną. 52 vaizdo įrašo sekundę užgesiną patalpoje šviesą ir išeina iš patalpos. Paleidus vaizdo įrašą 59 (25-10-17 19’00’10).avi matoma patalpa kurios kairėje pusėje matomas seifas, virš seifo lentyna, priešais matomas stalas prie stalo kėdė. Prie seifo stovi moteris šviesios spalvos plaukais, kuri apžiūri ant seifo ir lentynoje esančius loterijos bilietus. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. Vaizdo įrašo 1 min 6 s moteris išeina iš patalpos atidaro duris ir duris paremia tamsios spalvos kėde. Vaizdo įrašo 1 min 33 s moteris grįžta į patalpą, prieina prie stalo, paima segtuvą jį padeda ant stalo, vėliau prieina prie seifo atidaro jo duris. Atidarius duris grįžta prie stalo ir atsisėda ant prie stalo esančios kėdės ir varto paimtą segtuvą. Paleidus vaizdo įrašą 59 (25-10-17 19’18’24).avi matoma patalpa kurios kairėje pusėje matomas seifas, virš seifo lentyna, priešais matomas stalas prie stalo kėdė. Patalpoje vaikšto moteris šviesios spalvos plaukais. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. Vaizdo įrašo 4 s moteris prieina prie seifo, nuo jo paima tamsios spalvos krepšį. Vaizdo įrašo 26 s moteris paima nuo stalo telefoną, užgesina patalpoje šviesą ir išeina iš patalpos. Paleidus vaizdo įrašą 61 (23-10-17 19’23’02).avi matomas koridorius, kuriuo praeina moteris šviesios spalvos plaukais. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. Moteris praeina pro priešais esančias duris. Vaizdo įrašo 18 s moteris išeina iš patalpos eina atgal koridoriumi. Paleidus vaizdo įrašą 58 (24-10-17 19’09’50).avi matomas patalpa, kurio kairėje pusėje sudėtos prekės priešais matomas stalas prie stalo kėdė, dešinėje pusėje matomos baltos spalvos durys. Į patalpą įeina moteris šviesios spalvos plaukais kuri prieina prie stalo apžiūri ant stalo esančius popieriaus lapus. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. Vaizdo įrašo 28 s moteris išeina iš patalpos. Vaizdo įrašo 38 s moteris grįžta į patalpą, paima nuo stalo tamsios spalvos krepšį, užgesina patalpoje šviesą ir išeina iš jos. Paleidus vaizdo įrašą 60 (24-10-17 19’07’01).avi matoma, kaip koridoriumi eina moteris šviesios spalvos plaukais. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. Paleidus vaizdo įrašą 60 (24-10-17 19’10’22).avi matoma, kaip koridoriumi eina moteris šviesios spalvos plaukais, kuri priėjusi prie kairėje pusėje esančių durų jas atidaro. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. Paleidus vaizdo įrašą 60 (24-10-17 19’11’01).avi matoma, kaip koridorius kur matyti, kaip atidaromos kairėje pusėje esančios durys pro jas išeina moteris šviesios spalvos plaukais, atidaromos dešinėje pusėje esančios durys ir pro jas nueina minėta moteris. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. Moteriai nuėjus matyti koridoriaus gale ateinantis vyras. Paleidus vaizdo įrašą 61 (24-10-17 19’05’39).avi matoma, kaip vaizdo įrašo 4 s koridoriumi eina moteris šviesios spalvos plaukais, kuri praeina pro priešais esančias duris. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. Vaizdo įrašo 25 s matoma kaip minėta moteris grįžta atgal į koridorių ir juo eina. Paleidus vaizdo įrašą 60 (23-10-17 20’55’20).avi matoma, kaip atidaromos kairėje pusėje esančios durys ir moteris šviesios spalvos plaukais eina koridoriumi. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. Atidaro dešinėje pusėje esančias duris ir pro jas nueina. Vaizdo įrašo 1 min 32 s matoma, kaip moteris grįžta į koridorių ir juo eina tolyn nuėjus iki koridoriaus pabaigos pasuka į kairę pusę. Toliau vaizdo įraše moters nematyti. Vaizdo įrašo 2 min 8 s moteris grįžta atgal į koridorių, juo eina iki dešinėje pusėje esančių durų, jas atidaro ir pro jas nueina. Vaizdo įrašo 3 min 31 s matoma, kaip moteris grįžta atgal į koridorių. Juo eina tolyn ir praeina pro priešais esančias duris. Apžiūrint nuotrauką 58 (23-10-17 19’22’47) matyti kaip moteris kairėje rankoje laiko loterijos bilietus, dešine ranka laiko tamsios spalvos krepšį. Apžiūrint nuotrauką 58 (23-10-17 19’25’41) matoma patalpa, kurioje matyti žmogaus kojos ir rankoje laikas tamsios spalvos krepšys ir loterijos bilietai. Paleidus vaizdo įrašą ch05_20171017214051.mp4 matomas prekybos centro vidaus vaizdas. Žiūrint vaizdo įrašą matyti priešais esantis loterijos „Perlas“ terminalas. Kasoje dirba darbuotoje, kuri tikrina bilietus. Žiūrint vaizdo įrašą matyti, kaip prie minėtos kasos prieina moteris šviesios spalvos plaukais, apsirengusi gelsvis spalvos striukę, užsidėjusi akinius. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. Rankose laiko tamsios spalvos rankinę ir plastikinę butelį. Priėjusi prie kasos padeda ant prekystalio loterijos bilietus ir rankose turėtą plastikinį butelį. Prekybos centro darbuotoja paima ant prekystalio padėtus loterijos bilietus ir juos tikrina perlo terminale. Baigus tikrinti loterijos bilietus prekybos centro darbuotoja atidaro kasą, išima iš jos pinigus ir juos paduoda moteriai, kuri padėjo loterijos bilietus. Moteris pasiima paduotus pinigus juos įsideda į rankinę ir nueina. Paleidus vaizdo įrašą ch02_20171017213941.mp4 matomas prekybos centro vidaus vaizdas. Matyti penkios kasos, žiūrint vaizdo įrašą iš kairės pusės matyti kad pirmoje, antroje ir penktoje kasose dirba prekybos centro darbuotojos, kitose kasose darbuotojų nematyti. Prie dirbančių kasų matyti kaip prieina pirkėjai. Žiūrint vaizdo įrašą matyti, kaip prie pirmos kasos prieina moteris apsirengusi gelsvos spalvos striukę, šviesios spalvos plaukais. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. Ant prekystalio padeda plastikinį butelį sumoka už prekes. Paleidus vaizdo įrašą ch02_20171017214041.mp4 matomas prekybos centro vidaus vaizdas. Matyti penkios kasos, žiūrint vaizdo įrašą iš kairės pusės matyti kad pirmoje, antroje ir penktoje kasose dirba prekybos centro darbuotojos, kitose kasose darbuotojų nematyti. Žiūrint vaizdo įrašą matyti, kaip prie pirmos kasos stovi moteris apsirengusi gelsvos spalvos striukę, šviesios spalvos plaukais. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. Moteriai prekybos centro darbuotoja paduoda pinigus, moteris juos pasiima ir nueina prie penktos kasos. Paleidus vaizdo įrašą ch05_20171021120852.mp4 matomas prekybos centro vidaus vaizdas. Žiūrint vaizdo įrašą matyti priešais esantis loterijos „Perlas“ terminalas. Kasoje dirba darbuotoje. Paleidus vaizdo įrašą ch05_20171026105048.mp4 matomas prekybos centro vidaus vaizdas. Žiūrint vaizdo įrašą matyti priešais esantis loterijos „Perlas“ terminalas. Kasoje dirba darbuotoje. Prie kasos stovi moteris apsirengusi tamsios spalvos striukę, šviesios spalvos plaukais. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. Dešinėja rankoje laiko telefoną, kairėje tamsios spalvos rankinę. Prie kasos prieina ir kiti prekybos centro lankytojai. Matoma kaip prekybos centro darbuotoja nuo prekystalio paima loterijos bilietus. Juos tikrina „Perlo“ terminale. Patikrinusi bilietus atidaro kasą iš ten išima pinigus ir juos paduoda šviesios spalvos plaukais moteriai. Moteris paima pinigus ir nueina nuo kasos. Paleidus vaizdo įrašą ch19_20171019165643.mp4 matomas prekybos centro vidaus vaizdas. Žiūrint vaizdo įrašą matyti dvi kasos, kuriose dirba prekybos centro darbuotojos. Žiūrint iš kairės pusės prie pirmos kasos matyti, kai prieina moteris apsirengusi gelsvos spalvos striukę, šviesios spalvos plaukais. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. Priėjusi prie kasos moteris padeda ant prekystalio prekes, už jas sumoka prekybos centro darbuotojai. Sumokėjusi už prekes paduoda darbuotojai loterijos bilietus. Darbuotoja prie perlo terminalo tikrina loterijos bilietus. Patikrinusi bilietus paduoda pinigus moteriai, kuri padavė loterijos bilietus. Moteris pasiima pinigus ir nueina nuo kasos. Matyti, kaip prekybos centre vaikšto ir kiti pirkėjai. Paleidus vaizdo įrašą ch19_20171026110831.mp4 matomas prekybos centro vidaus vaizdas. Žiūrint vaizdo įrašą matyti dvi kasos, kairėje pusėje esančioje kasoje dirba prekybos centro darbuotoja. Matyti, kaip prie kasos kurioje dirba darbuotoja prieina moteris apsirengusi juodos spalvos striukę, šviesios spalvos plaukais, rankoje laiko rankinę. Sulyginus matomą moterį su R. R. nuotrauka matyti, kad minėta moteris panaši į R. R.. Nuo prekystalio pasiima prekes už jas atsiskaito. Atsiskaičiusi už prekes paduoda darbuotojai loterijos bilietus. Prekybos centro darbuotoja per „Perlas“ terminalą juos patikrina. Baigus tikrinti bilietus, paduoda moteriai pinigus, moteris juos pasiima ir nueina nuo kasos. Žiūrint vaizdo įrašą, matyti ir kiti prekybos centro lankytojai, kurie apsiperka (1 tomas, b.l. 81-96).

21Ištyręs baudžiamojoje byloje esančius įrodymus ir įvertinęs juos Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) 20 straipsnyje nustatyta tvarka, teismas daro išvadą, kad ta aplinkybė, jog kaltinamoji R. R. pasisavino jai patikėtą svetimą turtą, pasitvirtino. Todėl jos nusikalstami veiksmai teisingai kvalifikuoti pagal BK 183 str. 1d.

22R. R. atsakomybę lengvina tai, kad ji prisipažino padariusi nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi (BK 59 str. 1 d. 2 p.). Jos atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

23Ikiteisminio tyrimo metu buvo pateiktas prašymas atleisti R. R. nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą netaikant užstato bei buvo pateikti būsimą laiduotoją R. J. charakterizuojantys įrodymai. Bylą nagrinėjant teisme, R. R. palaikė savo prašymą ir prašė ją atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

24BK 40 straipsnio 2 dalyje yra nurodytos imperatyvios atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą sąlygos: 1) asmuo pirmą kartą padarė nusikalstamą veiką ir 2) visiškai pripažino savo kaltę ir gailisi padaręs nusikalstamą veiką ir 3) bent iš dalies atlygino ar pašalino padarytą žalą arba įsipareigojo ją atlyginti, jeigu ji buvo padaryta, ir 4) yra pagrindo manyti, kad jis visiškai atlygins ar pašalins padarytą žalą, laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų. Teismas taiko BK 40 straipsnį tik esant visų šio straipsnio 2 dalyje išvardytų sąlygų visumai.Be to, BK 40 straipsnio 1 ir 3 dalyse yra įtvirtinta dar viena savarankiška atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą sąlyga, kad laiduotoju gali būti skiriamas tik vertas teismo pasitikėjimo ir galintis daryti teigiamą įtaką kaltininkui asmuo.

25Laiduotoja R. J. teisiamojo posėdžio metu parodė, kad kaltinamoji yra jos duktė ir ji nori laiduoti už savo dukrą. Parodė, kad 2017 metų spalio ar lapkričio mėnesį vakare jai paskambino duktė ir papasakojo, kas įvyko. Dėl ko ji nuvyko pas dukrą. Parodė, kad jau nuo 20 metų jos duktė serga depresija, jai būna bloga nuotaika, jos duktė nuolat geria vaistus. Nurodė, kad jos duktė ilgą laiką gydėsi, dabar situacija yra šiek tiek geresnė. Nurodė, kad jos santykiai su dukra geri, ji stengiasi dukrai nepriminti įvykio, nori už dukrą laiduoti. Nurodė, kad ji pati dirba socialine darbuotoja paslaugų centre. Laiko, kad ji galės padaryti dukrai įtaką dėl tolimesnio gyvenimo.

26Prokuroras neprieštaravo dėl kaltinamosios atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, neprašo, kad būtų taikomas užstatas.

27Kaltinamosios gynėjas taip pat palaikė ikiteisminio tyrimo metu pateiktą prašymą.

28Atsižvelgdamas į šias nuostatas teismas sprendžia, kad nagrinėjamoje byloje įvertinus tai, kad kaltinamoji R. R. padarė nesunkią nusikalstamą veiką, visiškai pripažino savo kaltę, nuoširdžiai gailisi, nors žala padaryta, tačiau kaltinamoji ją pilnai pripažįsta, dalį žalos jau atlygino, ir toliau tęs padarytos žalos mokėjimą, nebuvo atleista nuo baudžiamosios atsakomybės, laiduotoja R. J. sutinka laiduoti už kaltinamąją, yra pagrindo manyti, kad kaltinamoji R. R. ateityje daugiau nedarys nusikalstamų veikų, dėl ko galima ją atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal BK 183 straipsnio 1 dalį perduodant ją pagal laidavimą R. J. atsakomybei vienerių metų laikotarpiui be užstato ir baudžiamąją bylą dėl nusikalstamos veikos, numatytos BK 183 straipsnio 1 dalyje, nutraukti (BK 40 str. 1 d.). Nagrinėjamu atveju teismas sprendžia, kad galima pasitikėti R. J. kaip laiduotoja, nes ji neteista, galiojančių administracinių nuobaudų neturi, yra kaltinamosios mama, jos nuolat palaiko gerus santykius. Teismas neturi pagrindo netikėti ja, todėl taip pat sprendžia, kad ji objektyviai gali daryti kaltinamajai teigiamą įtaką. Duomenų, leidžiančiu abejoti ir nepasitikėti minėtu laiduotoju byloje nėra.

29Taigi, byloje nėra jokių duomenų, draudžiančių taikyti BK 40 straipsnio nuostatas ir R. R. atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, nustatytinas 1 metų laidavimo terminas, be užstato, atsižvelgiant į kaltinamosios turtinę padėtį. Esant įstatyme numatytoms sąlygoms, baudžiamoji byla nutrauktina (BPK 303 str. 4 d.).

30Atsižvelgiant į tai, kad kaltinamoji R. R. savo kaltę dėl jai inkriminuotos nusikalstamos veikos pripažino pilnai, nuoširdžiai gailisi dėl to, yra teisiama pirmą kartą, padarytą žalą iš dalies atlygino, dirba, turi sveikatos problemų, yra atleidžiama nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, jos atžvilgiu baudžiamojo poveikio priemonių, įvirtintų LR BK 67 str., netaiko.

31Ikiteisminio tyrimo metu R. R. paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, paliktina galioti iki nuosprendžio įsiteisėjimo.

32Civilinis ieškovas MAXIMA LT, UAB pateikė ieškinį, prašydama priteisti iš kalto asmens 3662 Eur padarytos žalos. Teismas, įvertinęs civilinio ieškovo pateiktus rašytinius įrodymus dėl turtinės žalos dydžio, laiko, kad patirti nuostoliai yra pagrįsti ir įrodyti, todėl ir priteisia iš kalto asmens, t.y. R. R. 3062 Eur nusikaltimų padarytos žalos, įvertinus ir tai, kad iki bylos nagrinėjimo pabaigos kaltinamoji sumokėjo 600 Eur žalos ir pateikė teismui tai patvirtinančius įrodymus.

33Teismas, vadovaudamasis BK 40 str., BPK 297 str., 298 str., 304 – 305 str., 307 str., 313 str.,

Nutarė

34R. R., a.k. ( - ) padariusią nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 183 straipsnio 1 dalyje atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės perduodant ją laiduotojos R. J., gim. ( - ), atsakomybėn BK 40 straipsnio pagrindais ir tvarka 1 metams be užstato ir baudžiamąją bylą nutraukti.

35Kardomąją priemonę R. R. - rašytinį pasižadėjimą neišvykti – palikti nepakeistą iki nuosprendžio įsakymo įsiteisėjimo.

36Civilinį ieškinį tenkinti dalinai ir priteisti iš kaltinamosios R. R. 3062 Eur nusikaltimu padarytai žalai atlyginti MAXIMA LT, UAB.

37Kitoje dalyje civilinį ieškinį atmesti.

38Išaiškinti R. R., kad jai, laidavimo metu padarius naują baudžiamąjį nusižengimą ar neatsargų nusikaltimą, teismas gali panaikinti sprendimą dėl jo atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės ir spręsti dėl jos baudžiamosios atsakomybės už visas padarytas nusikalstamas veikas. Jeigu ji, atleista nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, laidavimo metu padarys naują tyčinį nusikaltimą, ankstesnis sprendimas atleisti ją nuo baudžiamosios atsakomybės nustos galioti ir bus sprendžiama dėl jos baudžiamosios atsakomybės už visas padarytas nusikalstamas veikas.

39Išaiškinti laiduotojui R. J., kad ji turi teisę atsisakyti laidavimo. Šiuo atveju teismas, atsižvelgdamas į laidavimo atsisakymo priežastis, spręs dėl asmens, už kurį ji laidavo, baudžiamosios atsakomybės už padarytą nusikalstamą veiką, kito laiduotojo paskyrimo ar šio asmens atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės.

40Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmus.

Proceso dalyviai
Ryšiai
1. Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmų teisėja Vita Lučkauskaitė,... 2. sekretoriaujant S. B.,... 3. dalyvaujant prokurorei Jolitai Okuškienei,... 4. kaltinamajai R. R., jos gynėjui advokato padėjėjui P. N.,... 5. laiduotojai R. J.,... 6. viešame teisiamajame posėdyje pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjo... 7. R. R., a. k. ( - ) gim. ( - )., Lietuvos Respublikos pilietė, lietuvė,... 8. Teismas, išnagrinėjęs bylą,... 9. R. R. pasisavino jai patikėtą svetimą turtą, o būtent:... 10. ji pagal ( - ) darbo sutartį Nr. ( - ) sudarytą tarp jos ir UAB MAXIMA LT,... 11. Kaltinamoji R. R. apklausta teisiamojo posėdžio metu savo kaltę dėl jai... 12. Kaltinamajai R. R. pilnai pripažinus savo kaltę dėl jai inkriminuotos... 13. 2017-11-08 Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų... 14. 2018-04-18 įtariamoji R. R. įtariamojo apklausos metu parodė, kad įtarimo... 15. 2018-04-18 įtariamoji R. R. įtariamojo papildomos apklausos metu parodė, kad... 16. Ikiteisminio tyrimo metu 2017-11-09 apklausta liudytoja J. L. parodė, kad ji... 17. Ikiteisminio tyrimo metu 2018-01-19 apklausta liudytoja J. B. parodė, kad dėl... 18. 2017-11-08 iš įvykio vietos apžiūros protokolo matyti, kad įvykio vieta... 19. Iš daiktų apžiūros protokolo matyti, kad apžiūros objektas 35 vienetai... 20. Iš kitų objektų apžiūros protokolo matyti, kad apžiūros atlikimo eiga... 21. Ištyręs baudžiamojoje byloje esančius įrodymus ir įvertinęs juos... 22. R. R. atsakomybę lengvina tai, kad ji prisipažino padariusi nusikalstamą... 23. Ikiteisminio tyrimo metu buvo pateiktas prašymas atleisti R. R. nuo... 24. BK 40 straipsnio 2 dalyje yra nurodytos imperatyvios atleidimo nuo... 25. Laiduotoja R. J. teisiamojo posėdžio metu parodė, kad kaltinamoji yra jos... 26. Prokuroras neprieštaravo dėl kaltinamosios atleidimo nuo baudžiamosios... 27. Kaltinamosios gynėjas taip pat palaikė ikiteisminio tyrimo metu pateiktą... 28. Atsižvelgdamas į šias nuostatas teismas sprendžia, kad nagrinėjamoje... 29. Taigi, byloje nėra jokių duomenų, draudžiančių taikyti BK 40 straipsnio... 30. Atsižvelgiant į tai, kad kaltinamoji R. R. savo kaltę dėl jai inkriminuotos... 31. Ikiteisminio tyrimo metu R. R. paskirta kardomoji priemonė – rašytinis... 32. Civilinis ieškovas MAXIMA LT, UAB pateikė ieškinį, prašydama priteisti iš... 33. Teismas, vadovaudamasis BK 40 str., BPK 297 str., 298 str., 304 – 305 str.,... 34. R. R., a.k. ( - ) padariusią nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos... 35. Kardomąją priemonę R. R. - rašytinį pasižadėjimą neišvykti – palikti... 36. Civilinį ieškinį tenkinti dalinai ir priteisti iš kaltinamosios R. R. 3062... 37. Kitoje dalyje civilinį ieškinį atmesti.... 38. Išaiškinti R. R., kad jai, laidavimo metu padarius naują baudžiamąjį... 39. Išaiškinti laiduotojui R. J., kad ji turi teisę atsisakyti laidavimo. Šiuo... 40. Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas...