Byla e2VP-2305-675/2016
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese, suinteresuoti asmenys – V. J., AB „Swedbank“, antstolė Nijolė Jutkienė

1Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėja Regina Nenortienė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo AS „Plus Plus Capital“ prašymą dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese, suinteresuoti asmenys – V. J., AB „Swedbank“, antstolė Nijolė Jutkienė,

Nustatė

2Pareiškėjas AS „Plus Plus Capital“ pateikė teismui prašymą, kuriame prašo pakeisti išieškotoją AB „Swedbank“ į AS „Plus Plus Capital“ vykdomojoje byloje. Nurodo, kad „Plus Plus Baltic“ OU, Lietuvoje veikiantis per „Plus Plus Baltic“ OU Lietuvos filialą 2016 m. rugpjūčio 3 d. pasirašė su AB „Swedbank“ Reikalavimo perleidimo sutartį, pagal kurią „Plus Plus Baltic“ OU perėmė reikalavimo teisę į AB „Swedbank“ klientų skolas, įskaitant V. J.. 2016 m. rugpjūčio 5 d. Reikalavimo perleidimo sutartimi kreditorius „Plus Plus Baltic“ OU perleido kreditorinio reikalavimo teises į šį įsiskolinimą AS „Plus Plus Capital“, Lietuvoje atstovaujamai „Plus Plus Baltic“ OU Lietuvos filialo. Pareiškėjas nurodė, kad Ukmergės rajono apylinkės teismo 2013 m. spalio 23 d. sprendimu civilinėje byloje Nr. 2-1549-759/2013 iš atsakovo V. J. ieškovo AB „Swedbank“ naudai buvo priteista skola, sutartinės palūkanos, metinės palūkanos ir bylinėjimosi išlaidos. Šioje byloje Ukmergės rajono apylinkės teismo išduotas vykdomasis raštas perduotas vykdyti antstolės Nijolės Jutkienės kontorai.

3Prašymas dėl išieškotojo pakeitimo tenkinamas.

4Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) CPK 596 straipsnio 1 dalyje įtvirtinta, kad pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, fizinio asmens mirties, juridinio asmens reorganizavimo ar likvidavimo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais. Jeigu vykdymas atliekamas ne teismo išduoto vykdomojo dokumento pagrindu, tokiu atveju išieškotoją ar skolininką pakeičia antstolio kontoros buveinės vietos apylinkės teismas.

5Nagrinėjamu atveju iš pareiškėjo AS „Plus Plus Capital“ pareiškimo turinio ir pateiktų rašytinių įrodymų nustatyta, kad 2016 m. rugpjūčio 3 d. Reikalavimo perleidimo sutartimi „Plus Plus Baltic“ OU perėmė reikalavimo teisę į AB „Swedbank“ klientų skolas, tarp jų V. J. įsiskolinimą. 2016 m. rugpjūčio 5 d. Reikalavimo perleidimo sutartimi kreditorius „Plus Plus Baltic“ OU perleido kreditorinio reikalavimo teises į šį įsiskolinimą AS „Plus Plus Capital“, Lietuvoje atstovaujamai „Plus Plus Baltic“ OU Lietuvos filialo. Iš pareiškėjo paaiškinimų matyti, kad Ukmergės rajono apylinkės teisme išnagrinėta civilinė byla Nr. 2-1549-759/2013, kurioje išduotas vykdomasis raštas pagal Ukmergės rajono apylinkės teismo 2013 m. spalio 23 d. sprendimą, kuriuo iš atsakovo V. J. ieškovo AB „Swedbank“ naudai buvo priteista skola, sutartinės palūkanos, metinės palūkanos ir bylinėjimosi išlaidos. V. J. skolos išieškojimą pagal Ukmergės rajono apylinkės teismo išduotą vykdomąjį raštą, vykdo antstolė Nijolė Jutkienė.

6Teismas pažymi, kad sprendžiant klausimą dėl išieškotojo ar skolininko pakeitimo vykdymo procese, nėra tikrinamas reikalavimo teisės ar jos apimties teisėtumas; teismas sprendžia tik dėl išieškotojo ar skolininko pakeitimo pagrindo egzistavimo (CPK 596 straipsnis).

7Atsižvelgiant į išdėstyta, teismas sprendžia, kad tarp pradinio ir naujojo kreditoriaus įvykus reikalavimo teisės į skolininką perleidimui pagal tarp jų sudarytą sutartį, atitinkamai įvyko ir procesinių teisių perėjimas vykdymo procese, dėl ko yra pagrindas pradinį išieškotoją AB „Swedbank“ keisti naujuoju išieškotoju AS „Plus Plus Capital“, vykdant išieškojimą pagal Ukmergės rajono apylinkės teismo civilinėje byloje Nr. 2-1549-759/2013 išduotą vykdomąjį raštą pradėtame vykdymo procese.

8Vadovaujantis CPK 593 straipsnio 4 dalimi, naujojo išieškotojo prašymas buvo išnagrinėtas rašytinio proceso tvarka, nepranešant apie jo nagrinėjimą suinteresuotiems asmenims.

9Teismas išaiškina, kad visi veiksmai, atlikti iki įstojimo į vykdymo procesą, teisių perėmėjui privalomi tiek, kiek jie buvo privalomi anksčiau procese dalyvavusiam asmeniui (CPK 596 str. 2 d.).

10Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290-291 straipsniais, 593 straipsnio 2, 3 dalimis ir 596 straipsniu,

Nutarė

11pareiškėjo AS „Plus Plus Capital“ prašymą dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese tenkinti.

12Pakeisti pradinį išieškotoją AB „Swedbank“ (j.a.k. 111568069) naujuoju išieškotoju AS „Plus Plus Capital“ (j.a.k. 11919806), Lietuvoje atstovaujamu „Plus Plus Baltic“ OU Lietuvos filialo (j.a.k. 303012217), vykdant išieškojimą pagal Ukmergės rajono apylinkės teismo civilinėje byloje Nr. 2-1549-759/2013 išduotą vykdomąjį raštą pradėtame antstolės Nijolės Jutkienės vykdymo procese.

13Nutartį išsiųsti dalyvaujantiems byloje asmenims.

14Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Ukmergės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai