Byla 2-1404-538/2009
Dėl proceso atnaujinimo, suinteresuotas asmuo Norvegijos Karalystės įmonė „Tromso Mekaniske AS“, priėmimo klausimą

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Almantas Padvelskis rašytinio proceso tvarka spręsdamas pareiškėjų žvejybinio kolektyvino ūkio „Zimnyaya Zolotitsa“ ir ribotos atsakomybės bendrovės „Sevnaučflot“ prašymo dėl proceso atnaujinimo, suinteresuotas asmuo Norvegijos Karalystės įmonė „Tromso Mekaniske AS“, priėmimo klausimą

Nustatė

2pareiškėjos kreipėsi į teismą prašydamos atnaujinti procesą civilinėje byloje

3Nr. 2-1059-524/2009 dėl arešto laivui „Mount Kent“ taikymo, sustabdyti nutarties vykdymą, iki bus išnagrinėta byla dėl proceso atnaujinimo, panaikinti Lietuvos apeliacinio teismo 2009-04-20 ir Klaipėdos apygardos teismo 2009-03-16 nutartis ir išspręsti klausimą iš esmės – atsisakyti priimti pareiškėjo „Tromso Mekaniske AS“ prašymą, taip pat panaikinti areštą laivui „Mount Kent“ ir nutartį pavesti vykdyti skubiai.

4Atsisakytina priimti prašymą.

5CPK 365 straipsnio 1 dalis nustato, jog bylos, užbaigtos įsiteisėjusiu teismo sprendimu (nutartimi), procesas gali būti atnaujintas CPK XVIII skyriaus nustatytais pagrindais ir tvarka. Ši nuostata reiškia, kad procesas gali būti atnaujinamas tik tokiose bylose, kurios yra užbaigtos. Proceso atnaujinimo institutas naudojamas tik tada, kai suinteresuotas asmuo nebeturi galimybės apginti savo pažeistas teises ir interesus kitais teismų sprendimų teisėtumo ir pagrįstumo kontrolės – instancinės sistemos būdais. Procesas negali būti atnaujinamas dėl tarpinių procesinių sprendimų, t. y. dėl nutarčių, kuriomis taikytos laikinosios apsaugos priemonės, nes tokiais atvejais gali būti pakartotinai sprendžiamas klausimas toje byloje, kurioje nagrinėjamas ginčas iš esmės (CPK 245 str. 3 d.).

6Esant šioms aplinkybėms, pareiškėjų prašymą dėl proceso atnaujinimo atsisakytina priimti (CPK 370 str. 1 d.).

7Vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 290–291 straipsniais, teismas

Nutarė

8atsisakyti priimti pareiškėjų žvejybinio kolektyvinoo ūkio „Zimnyaya Zolotitsa“ ir ribotos atsakomybės bendrovės „Sevnaučflot“ prašymą dėl proceso atnaujinimo.

9Nutartį per 7 dienas nuo jos kopijos gavimo dienos galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui, paduodant atskirąjį skundą per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai