Byla 2-725-569/2012
Dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu

1Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Lina Muchtarovienė, sekretoriaujant Ritai Levickytei, dalyvaujant prokurorui Žydrūnui Kungiui, suinteresuotam asmeniui S. B., institucijos, teikiančios išvadą, atstovei V. Š., viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo Šiaulių miesto apylinkės prokuratūros prokuroro pareiškimą suinteresuotiems asmenims L. L., S. B., dalyvaujant VŠĮ Šiaulių centro poliklinikai, dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu.

2Teismas, išnagrinėjęs bylą,

Nustatė

3Prokuroras Žydrūnas Kungys paaiškino, kad L. L. yra reikalinga nuolatinė kito asmens priežiūra. Jai pablogėjusi atmintis, ji nesugeba pasirūpinti maistu, išgerti vaistus, neorientuota laike ir aplinkoje. Dėl sveikatos būklės ji negali atlikti jokių juridinių veiksmų. Iš gauto ekspertizės akto matyti, kad ji savo veiksmų nesupranta ir negali jų valdyti. Todėl prašo pripažinti L. L. neveiksnia.

4Suinteresuotas asmuo S. B. su pareiškimu sutinka, prašo jį tenkinti. Nurodė, kad ji yra L. L. kaimynė. Giminaičių ir draugų Lietuvoje L. L. neturi, jos sūnus gyvena Rusijoje, todėl ji ja rūpinasi. Jau apie pusantrų metų L. L. nesugeba savimi pasirūpinti, ji ją aprūpina maistu, sugirdo vaistus, aptvarko.

5Institucijos, teikiančios išvadą, VŠĮ Šiaulių centro poliklinikos atstovė V. Š. su pareiškimu sutinka, prašo jį tenkinti.

6Pareiškimas tenkintinas.

7Iš pažymos matyti, kad L. L. serga psichikos liga (b.l. 18), jai nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros poreikis (b.l. 12). Prokuroras Ž.Kungys, suinteresuotas asmuo S. B., VŠĮ Šiaulių centro poliklinikos atstovė V. Š. nurodė, kad L. L. negali suprasti savo veiksmų esmės ir jų valdyti. Šią aplinkybę patvirtino teismo psichiatrinės ekspertizės aktas (b.l. 43-44). Akto išvadose nurodoma, kad L. L. serga psichikos liga, ji negali suprasti savo veiksmų esmės ir jų valdyti, negali dalyvauti teismo posėdyje. Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, L. L. pripažintina neveiksnia.

8Vadovaudamasis LR CPK 467str., 468str., teismas

Nutarė

9Pareiškimą patenkinti, L. L., a/k ( - ) pripažinti neveiksnia.

10Sprendimas per 30 dienų apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per šį teismą.

Proceso dalyviai