Byla 2-1292-747/2011
Dėl nuosavybės teisės įgijimo pagal įgyjamąją senatį fakto nustatymo

1Plungės rajono apylinkės teismo teisėja Aldona Šukienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo E. P. pareiškimą suinteresuotiems asmenims Valstybės įmonės Registrų centro Telšių filialui, Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Plungės ir Rietavo žemėtvarkos skyriui, D. M. dėl nuosavybės teisės įgijimo pagal įgyjamąją senatį fakto nustatymo ir,

Nustatė

2pareiškėjas prašo nustatyti faktą, kad jis įgijo nuosavybės teisę pagal įgyjamąją senatį į ( - ) k., Plungės r., esančias 445,85 kv.m. ploto mechanines dirbtuves, unikalus numeris .( - ) , 132,05 kv.m. ploto sandėlį, kurio unikalus numeris ( - ) . Nurodo, kad 1995 m. sausio 18 d. Plungės rajono žemės ūkio bendrovės komisija perdavė D. M. mechanines dirbtuves ir sandėlį. Mechanines dirbtuves ir sandėlį, esančius ( - ) k., Plungės r. pareiškėjas pagal 1998 m. sausio 5 d. pirkimo-pardavimo sutartį nusipirko iš D. M. . Šiuos pastatus pareiškėjas per jų valdymo laikotarpį prižiūrėjo, remontavo ir rekonstravo. Visą laiką nepertraukiamai naudojosi nupirktais statiniais niekieno nevaržomas, niekas į šiuos statinius jam nėra pareiškęs jokių pretenzijų. Pastatus nepertraukiamai valdo daugiau kaip dešimt metų, šį turtą prižiūri ir saugo. Valdomi pastatai yra laisvo valstybinės žemės fondo žemėje, kurios taip pat negali išsipirkti iš valstybės, neįsiteisinęs pastato.

3Suinteresuoti asmenys Valstybės įmonės Registrų centro Telšių filialas, Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Plungės ir Rietavo žemėtvarkos skyrius atsiliepimuose į pareiškimą dėl pareikšto reikalavimo neprieštarauja.

4Suinteresuotas asmuo D. M. atsiliepimo į pareiškimą nepateikė.

5Pareiškimas tenkintinas ( LR CK 4.68 str.).

6Pareiškėjo valdymo sąžiningumas, teisėtumas atvirumas ir nepertraukiamumas nėra ginčijamas.

7Įrašai Plungės rajono ( - ) žemės ūkio bendrovės archyvo fondo gauto turto pagal indeksuotus pajus apskaitos dokumentų knygos kopijas patvirtina, kad ( - ) žemės ūkio bendrovės nariams buvo perduoti už pajus pastatai, gyvuliai, trąšos, įrengimai ir pašarai, D. M. pardavimo-pirkimo aktu 1995 m. sausio 18 d. perdavė mechanines dirbtuves ir sandėlį (l. 7-12 ). 1998 m. sausio 5 d. pirkimo-pardavimo sutartimi D. M. pardavė E. P. mechanines dirbtuves ir sandėlį (l. 14). Nacionalinės žemės tarnybos prie žemės ūkio ministerijos Plungės ir Rietavo žemėtvarkos skyriaus pažyma patvirtina, kad mechaninės dirbtuvės ir sandėlis yra ( - ), Plungės r. valstybinėje žemėje (l. 15).

8Pareiškėjo tvirtinimą, kad nuo 1998 m. sausio 5 d. jis valdo mechanines dirbtuves, unikalus numeris ( - ) , ir sandėlį, unikalus numeris ( - ) , esančius ( - ) k., Plungės r., netiesiogiai patvirtina, kad niekas pretenzijų per teismo nustatytą laikotarpį nepateikė.

9Pareiškėjas pastatą valdo nepertraukiamai daugiau kaip dešimt metų, nėra įgijęs nuosavybės kitu būdu, valdymas yra prasidėjęs sąžiningai, pastatas buvo valdomas kaip savas, teisėtai, sąžiningai, atvirai ir nepertraukiamai. Yra visos sąlygos, numatytos LR CK 4.68-4.71 str., todėl pripažintina, kad pareiškėjas įgijo nuosavybės teisę į pastatą pagal įgyjamąją senatį.

10Iš Valstybės įmonės Registrų centro duomenų banko išrašo matyti, kad daiktinės teisės į mechanines dirbtuves, unikalus numeris ( - ) , ir sandėlį, unikalus numeris ( - ) , Nekilnojamojo turto registre neįregistruotos.

11Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 268 str., 270 str., 533 str.,

Nutarė

12pareiškimą tenkinti.

13Nustatyti, kad E. P., a. k. ( - ) pagal įgyjamąją senatį įgijo nuosavybės teisę į 445,85 kv. m. bendro ploto mechanines dirbtuves, unikalus numeris ( - ) , ir 132,05 kv.m. ploto sandėlį, unikalus numeris ( - ) , esančius ( - ) k., Plungės r.

14Sprendimas per 30 dienų skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui per Plungės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai