Byla e2-20071-155/2017
Dėl skolos priteisimo bei iškeldinimo iš negyvenamųjų patalpų, pareikšto atsakovui UAB (duomenys neskelbtini), priėmimo klausimą

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Rima Krušnienė,

2rašytinio proceso tvarka spręsdama ieškovo ( - ) ieškinio dėl skolos priteisimo bei iškeldinimo iš negyvenamųjų patalpų, pareikšto atsakovui UAB ( - ), priėmimo klausimą

3Teismas

Nustatė

4ieškovas ( - ) pateikė Vilniaus m. apylinkės teismui ieškinį dėl skolos priteisimo bei iškeldinimo iš negyvenamųjų patalpų, pareikštą atsakovui UAB ( - ).

5Ieškinį atsisakoma priimti kaip neteismingą (LR CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

6Pagal LR CPK 137 straipsnio 2 dalies 2 punktą teismas atsisako priimti ieškinį, jeigu ieškinys neteismingas tam teismui.

7Pažymėtina, kad šiuo nagrinėjamu atveju netaikomos LR CPK 31 str. išimtinio teismingumo taisyklės, kadangi iš ieškinio turinio matyti, jog ieškovas ieškinio reikalavimus kildina iš šalių sudarytos 2016-08-01 patalpų nuomos sutarties Nr. 16-08/01, t.y. šalis siejo sutartiniai teisiniai santykiai, kuriuos reglamentuoja prievolinės teisės normos, reglamentuojančios nekilnojamojo daikto nuomos sutartinius teisinius santykius. Todėl teismas daro išvadą, kad šalių ginčas nėra susijęs su daiktinėmis teisėmis, LR CPK 31 str. 1 d. numatyta išimtinio teismingumo taisyklė kilusiam ginčui netaikytina, o taikomos LR CPK 29 str. bendrosios taisyklės. Pažymėtina, kad dėl beveik analogiškų šiam ieškiniui (pagal ieškinio reikalavimus) aplinkybių (teismingumo) yra pasisakęs Vilniaus apygardos teismas 2011-02-08 nutartyje Nr. 2S-260-567/2011.

8Pagal LR CPK 29 str. ieškinys juridiniam asmeniui pareiškiamas pagal juridinio asmens buveinę, nurodytą juridinių asmenų registre.

9Šiuo nagrinėjamu atveju ieškovas nurodė, kad atsakovo UAB ( - ) buveinės vieta yra ( - ), tačiau iš viešų Juridinių asmenų registro duomenų nustatyta, kad atsakovo UAB ( - ) deklaruota buveinės vieta yra ( - ). Be to ši atsakovo buveinės vieta yra nurodyta tiek ieškinio pagrinde (aprašant ginčo aplinkybes), tiek šalių 2016-08-01 sudarytoje patalpų nuomos sutartyje Nr. 16-08/01. Be to ieškovo nurodyta atsakovo buveinės vieta yra ( - ), yra negyvenamosios patalpos, ir ši nurodyta atsakovo buveinės vieta yra pačio ieškovo deklaruota buveinės vieta.

10Todėl esant tokioms nustatytomis aplinkybėms, neesant duomenų apie sutartinį teismingumą, vadovaujantis LR CPK 29 str. nuostatomis, šis ieškinys yra laikomas neteismingas Vilniaus m. apylinkės teismui, kadangi atsakovo deklaruota buveinės vieta yra ( - ). Ši deklaruota juridinio asmens buveinės vieta 1994-06-15 LR Įstatymo „Dėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, Lietuvos Apeliacinio teismo, apygardų teismų įsteigimo, apygardų ir apylinkių teismų veiklos teritorijos nustatymo bei Lietuvos Respublikos prokuratūros reformavimo“ Nr. I-497 7 str. pagrindu yra priskirta Kauno miesto apylinkės teismo veiklos teritorijai, o ne Vilniaus miesto apylinkės teismo veiklos teritorijai.

11Todėl atsižvelgus į visas šias aplinkybes ir vadovaujantis LR CPK 29 str. nustatyto teismingumo taisyklėmis (juridiniam asmeniui teikti ieškinį pagal jo buveinę, nurodytą juridinių asmenų registre) ieškinį priimti atsisakoma LR CPK 137 str. 2 d. 2 p. pagrindu.

12Vadovaudamasis LR CPK 137 str. 2 d. 2 p. teismas,

Nutarė

13atsisakyti priimti ieškovo ( - ) ieškinį dėl skolos priteisimo bei iškeldinimo iš negyvenamųjų patalpų, pareikšto atsakovui ( - ).

14Atsisakytą priimti ieškinį sugrąžinti ieškovui ( - ).

15Išaiškinti ieškovui, kad su pateiktu ieškiniu jis turi teisę kreiptis pagal teismingumą į Kauno miesto apylinkės teismą.

16Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui, paduodant atskirąjį skundą per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai