Byla B2-1069-866/2019
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Asta Pikelienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės (toliau UAB) „Internetinė Prekyba Fresh Market“ bankroto administratoriaus mažosios bendrijos (toliau MB) „Indvita“ prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teismo 2015 m. rugsėjo 7 d. nutartimi UAB „Internetinė Prekyba Fresh Market“ iškelta bankroto byla, administratore paskirta MB „Indvita“. Nutartis įsiteisėjo 2015 m. lapkričio 5 d.

32015 m. gruodžio 15 d. nutartimi patvirtinta administravimo išlaidų sąmata iki pirmojo kreditorių susirinkimo.

42016 m. kovo 2 d. nutartimi patvirtintas kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašas, kuris v4liau teismo nutartimis buvo tikslintas. Galiojantis patikslintas kreditorių sąrašas patvirtintas teismo 2019 m. kovo 29 d. nutartimi.

52016 m. liepos 4 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutuojančia ir likviduojama dėl bankroto. Nutartis įsiteisėjo 2016 m. liepos 18 d.

62018 m. lapkričio 15 d. nutartimi iš dalies patenkintas administratoriaus skundas dėl kreditorių susirinkimo priimtų nutarimų. Nutartis įsiteisėjo 2019 m. kovo 1 d.

7Bankroto administratorius prašo priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos. Paaiškino, kad visos įmonės bankroto procedūros yra baigtos, 2019 m. balandžio 15 d. 9-ojo pakartotino kreditorių susirinkimo 5-uoju darbotvarkės klausimu priimtas nutarimas dėl įpareigojimo administratoriaus sudaryti likvidacinį balansą bei kreiptis į teismą dėl bendrovės pabaigos. Teismui pateikti Neįvykusio kreditorių susirinkimo protokolas Nr. 8 ir pakartotino kreditorių susirinkimo protokolas Nr. 9 su visais priedais. Iki paskirto teismo posėdžio papildomai pateikti Aplinkos apsaugos departamento pažyma ir likvidacinis balansas.

8Prašymas tenkintinas.

9Pagal ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalį, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos. Teismas, gavęs iš bankrutavusios įmonės administratoriaus dokumentus, formaliai būtinus sprendžiant klausimą dėl įmonės pabaigos, gali priimti atitinkamą sprendimą tuo atveju, kada nelieka abejonių, jog visi įstatyme numatyti būtinieji bankroto proceso darbai atlikti ir bankroto procedūros baigtos tinkamai, išnaudotos visos galimybės kuo geriau patenkinti bankrutavusios įmonės kreditorių finansinius reikalavimus (Lietuvos apeliacinio teismo 2014 m. sausio 23 d. nutartis Nr. 2A-924/2014).

10Bankroto administratoriui ir kreditoriams apie teismo posėdį pranešta tinkamai.

11Teismui visi privalomi dokumentai pateikti. Iš bankroto administratoriaus pateiktų dokumentų matyti, kad įmonė turto neturi, Aplinkos apsaugos departamento pažyma patvirtina, kad agentūra neturi duomenų, jog bankrutavusioje įmonėje yra sukauptos atliekos, užterštas dirvožemis ar gruntas. Iš teismui pateikto 2019 m. balandžio 15 d. pakartotino kreditorių susirinkimo protokolo Nr. 9 (su visais priedais) matyti, jog kreditorių susirinkimo nutarimais patvirtinta administratoriaus veiklos ataskaita su papildymu, pritarta likusių debitorinių skolų nurašymui, priimtas nutarimas kreiptis dėl bendrovės pabaigos. Teismui pateikti visi duomenys dėl bendrovės turto realizavimo kreditorių nustatyta tvarka, įmonės bankroto proceso metu gautas lėšas ir jų paskirstymą.

12Įvertinus pateiktus duomenis ir bankroto proceso metu nustatytas aplinkybes, konstatuotina, kad ĮBĮ nustatytos įmonės bankroto procedūros iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos, todėl vadovaujantis ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalimi yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

13Vadovaudamasis ĮBĮ 32 straipsniu, teismas

Nutarė

14prašymą tenkinti.

15Pripažinti bankrutavusios UAB „Internetinė Prekyba Fresh Market“ (į. k. 303328884), veiklą pasibaigusia ir išregistruoti ją iš Juridinių asmenų registro.

16Pavesti įmonės administratoriui per 5 darbo dienas nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos pateikti Juridinių asmenų registrui prašymą išregistruoti likviduotą dėl bankroto įmonę.

17Įpareigoti bankroto administratorių per 3 dienas nuo sprendimo kopijos gavimo dienos, informuoti kreditorius apie priimtą teismo sprendimą, pateikiant teismui tai patvirtinančius įrodymus.

18Sprendimas per trisdešimt dienų nuo sprendimo priėmimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant apeliacinį skundą per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai