Byla e2-5118-179/2015
Dėl priimto teismo įsakymo vykdymo išdėstymo dalimis civilinėje byloje Nr.eL2-4784-470/2015

1

2Alytus Alytaus rajono apylinkės teismo teisėjas Jonas Čirvinskas, sekretoriaujant Audronei Liudvinavičienei dalyvaujant, pareiškėjui skolininkui(-ams) R. P. ieškovui (-ams), suinteresuotam (-iems) asmeniui (ims ) kreditoriaus (-ų), suinteresuoto asmens (-ų) atstovui (-ams) nedalyvaujant trečiajam (-iesiems) asmeniui (-ims) suinteresuoto asmens trečiojo (-ųjų) asmens (-ų) atstovui (-ams) valstybės (savivaldybės) institucijos atstovui (-ams) vertėjui (-jai) ekspertui (-ams)

3viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal skolininko R. P. prašymą dėl priimto teismo įsakymo vykdymo išdėstymo dalimis civilinėje byloje Nr.eL2-4784-470/2015 ir

Nustatė

4Pareiškėjas R. P. prašo Alytaus rajono apylinkės teismą išdėstyti dalimis teismo įsakymo įvykdymą civilinėje byloje Nr. eL2-4784-470/2015 po 100 Eur kas mėnesį iki visiško sprendimo įvykdymo, kurioje iš jo buvo priteista kreditoriaus UAB „Sigirė“ naudai 679,64 Eur skolos, 5 proc. metinių palūkanų ir 4,00 Eur bylinėjimosi išlaidų.

5Prašyme nurodė, kad pagrindas išdėstyti dalimis Alytaus rajono apylinkės teismo 2015 m. spalio 7 d. įsakymo (sprendimo) įvykdymą yra sunki pareiškėjo finansinė padėtis. Šiuo metu išlaiko viena nepilnametę dukrą U. P., gim. 2011-06-01 ir studentę dukrą R. P.. Mėnesinės darbo pajamos sudaro 800 Eur. Dėl šių aplinkybių, nukreipus Alytaus rajono apylinkės teismo sprendimo vykdymą išieškoti priteistą skolą jo atžvilgiu neturėtų galimybės iškart padengti viso įsiskolinimo, dėl ko nukentėtų jo šeimos interesai.

6Išieškotojo UAB „Sigirė“ atstovas į teismo posėdį neatvyko ir prašo bylą nagrinėti jo atstovui nedalyvaujant. Su pareiškėjo prašymu sutinka, išdėstant skolos išmokėjimą per 7 mėnesius, mokant kas mėnesį po 100 eurų.

7Skolininko R. P. prašymas dėl skolos išdėstymo tenkinamas.

8Aiškindamas ir taikydamas šią proceso teisės normą, Lietuvos Aukščiausias Teismas yra nurodęs, kad sprendimo įvykdymas gali būti atidedamas arba išdėstomas išimtinais atvejais, atsižvelgiant į šalių turtinę padėtį arba kai sudaro labai nepalankios aplinkybės jį įvykdyti (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis Nr. 3K-3-495/2004). Sprendžiant dėl teismo sprendimo įvykdymo išdėstymo aktualūs yra Civilinio kodekso 1.2 str. 1d. įtvirtinti civilinių santykių subjektų lygiateisiškumo, taip pat teisinio apibrėžtumo, proporcingumo ir tesėtų lūkesčių principai. Šių civilinių teisinių santykių teisinio reglamentavimo principų taikymas reikalauja, kad nagrinėjant teismo sprendimo įvykdymo išdėstymo klausimą būtų atsižvelgta į abiejų bylos šalių interesus, į tai, ar atidėdamas teismo sprendimo įvykdymą, bus užtikrintas tinkamas jo įvykdymas, ar nebus iš esmės paneigtas teismo sprendimas ir pažeisti šalies, kurios naudai jis priimtas, lūkesčiai (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis Nr. 3K-3-594/2006).

9Iš byloje esančių rašytinių duomenų matyti, kad skolininko R. P. šeimos materialinė padėtis nėra ypatingai sunki. Sunki turtinė padėtis gali būti sprendimo įvykdymo išdėstymo pagrindu tik konstatavus, jog ji susiklostė dėl objektyvių priežasčių, t. y. nuo skolininko valios nepriklausančių priežasčių, jam elgiantis sąžiningai ir imantis visų būtinų priemonių, siekiant pagerinti susidariusią sunkią turtinę padėtį, ko negalima pasakyti apie pareiškėjo elgesį imant greituosius kreditus. Tačiau kreditoriui neprieštaraujant patenkinus pareiškėjo prašymą dėl vykdymo išdėstymo po 100 eurų kas mėnesį, nenukentėtų kreditoriaus teisėti interesai ir lūkesčiai. Kadangi pareiškėjas išlaiko nepilnametę dukrą ir gaunamas atlyginimas yra minimalus ir nepakanka jo apmokėti iki visiško sprendimo įvykdymo, pareiškėjo prašymas tenkinamas, išdėstant jį kas mėnesį po 100,00 eurų.

10Vadovaudamasis LR CPK 284 str., teismas

Nutarė

11skolininko R. P. prašymą dėl teismo įsakymo įvykdymo išdėstymo dalimis civilinėje byloje Nr. eL2-4784-470/2015 tenkinti.

12Išdėstyti 2015 m. spalio 7 d. Alytaus rajono apylinkės teismo sprendimo vykdymą civilinėje byloje Nr.eL 2-4784-470/2015 dalimis po vieną šimtą eurų (100,00 Eur ) kas mėnesį iki visiško sprendimo įvykdymo.

13Nutartis per septynias dienas nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Alytaus rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai