Byla 2-1257-548/2015
Dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu

1Kaišiadorių rajono apylinkės teismo teisėjas Ričardas Juodis,

2sekretoriaujant Nijolei Agurkienei,

3dalyvaujant pareiškėjams J. Č. ir T. Č., jų atstovei advokato padėjėjai Jolantai Ramoškienei,

4nedalyvaujant kreditoriams A. P., UAB „Hiperfarma“, UAB „General Financing“, G. D., V. J., S. G., UAB „Omnitel“, B AB bankui „Snoras“, Kauno kredito unijai, Aujama credit, UAB „Minibank“, E. A., suinteresuotam asmeniui E. K.,

5viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka nagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjų J. Č. ir T. Č. pareiškimą dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu, ir

Nustatė

6pareiškėjai J. Č. ir T. Č. kreipėsi į teismą, prašydami jų santuoką, sudarytą 2000-07-14 Kauno miesto civilinės metrikacijos biure, akto įrašo Nr. ( - ), nutraukti abiejų sutuoktinių bendru sutikimu; nutraukiant santuoką, palikti pavardes „Č.“, „Č.“; patvirtinti sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių.

72015-09-18 Kaišiadorių rajono apylinkės teisme buvo gautas pareiškėjų J. Č. ir T. Č. prašymas, kuriuo pareiškėjai, atsižvelgdami į tai, kad šioje civilinėje byloje kreditoriai pareiškė prieštaravimus, dėl pateiktoje pasekmių sutartyje prievolių pasidalijimo, prašo jų pareiškimą dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendrų sutarimu, palikti nenagrinėtu, nes dėl santuokos nutraukimo, turto padalinimo kreipsis į teismą ginčo teisenos tvarka.

8Santuokos nutraukimas abiejų sutuoktinių bendru sutikimu yra santuokos nutraukimo būdas, kai abu sutuoktiniai esant įstatyme (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.51 str. 1 d.) nustatytoms sąlygoms laisva valia nutaria nutraukti santuoką tokiu būdu. Tačiau iki santuokos nutraukimo, pareiškėjai turi teisę savo nuomonę pakeisti.

9Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 296 str. 1 d. 12 p. numatyta, kad teismas palieka pareiškimą nenagrinėtą ir kitais Civilio proceso kodekso ir Civilinio kodekso numatytais atvejais. Atsižvelgiant į pareiškėjų J. Č. ir T. Č. prašymą, jame išdėstytas aplinkybes, pareiškėjų J. Č. ir T. Č. pareiškimas dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu paliktinas nenagrinėtu.

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290-291 str., 296 str., teismas

Nutarė

11pareiškėjų J. Č. ir T. Č. pareiškimą dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu palikti nenagrinėtu.

12Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kaišiadorių rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai