Byla eB2-1132-866/2019
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Asta Pikelienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės (toliau UAB) „MaxLaw“ bankroto administratoriaus prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teismas 2017 m. vasario 7 d. nutartimi UAB „MaxLaw“ iškelta bankroto byla, įmonės administratoriumi paskirtas Arnas Kukujevas. Nutartis įsiteisėjo 2017 m. balandžio 6 d.

32017 m. balandžio 18 d. nutartimi patvirtinta administravimo išlaidų sąmata.

42017 m. birželio 12 d. nutartimi patvirtintas kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašas.

52017 m. rugsėjo 9 d. nutartimi nutarta pripažinti bankrutuojančią UAB „MaxLaw“ bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

62017 m. rugsėjo 25 d. nutartimi patikslinti kreditoriniai reikalavimai.

72017 m. gruodžio 28 d. nutartimi panaikinti areštai.

8Bankroto administratorius prašo priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos, vadovaujantis 2019 m. vasario 15 d. įmonės kreditorių susirinkimo priimtu nutarimu įpareigoti administratorių pateikti teismui prašymą priimti sprendimą dėl bendrovės pabaigos. Paaiškino, kad visos įmonės bankroto procedūros yra baigtos, visas turtas realizuotas, lėšos paskirstytos kreditorių nustatyta tvarka. Kartu pateikė likvidacinį balansą ir Aplinkos apsaugos departamento pažymą.

9Prašymas tenkintinas.

10Pagal ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalį, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos. Teismas, gavęs iš bankrutavusios įmonės administratoriaus dokumentus, formaliai būtinus sprendžiant klausimą dėl įmonės pabaigos, gali priimti atitinkamą sprendimą tuo atveju, kada nelieka abejonių, jog visi įstatyme numatyti būtinieji bankroto proceso darbai atlikti ir bankroto procedūros baigtos tinkamai, išnaudotos visos galimybės kuo geriau patenkinti bankrutavusios įmonės kreditorių finansinius reikalavimus (Lietuvos apeliacinio teismo 2014 m. sausio 23 d. nutartis Nr. 2A-924/2014).

11Bankroto administratoriui ir kreditoriams apie teismo posėdį pranešta tinkamai.

12Teismui visi privalomi dokumentai pateikti. Iš bankroto administratoriaus pateiktų dokumentų matyti, kad įmonė turto neturi; Aplinkos apsaugos departamento pažyma patvirtina, kad agentūra neturi duomenų, jog bankrutavusioje įmonėje yra sukauptos atliekos, užterštas dirvožemis ar gruntas. Bankroto administratorius pateikė teismui duomenis apie bankroto proceso metus gautas lėšas ir jų paskirstymą.

13Įvertinus pateiktus duomenis ir bankroto proceso metu nustatytas aplinkybes, konstatuotina, kad ĮBĮ nustatytos įmonės bankroto procedūros iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos, todėl vadovaujantis ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalimi yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

14Vadovaudamasis ĮBĮ 32 straipsniu, teismas

Nutarė

15prašymą tenkinti.

16Pripažinti bankrutavusios UAB „MaxLaw“, į. k. 301153596, veiklą pasibaigusia ir išregistruoti ją iš Juridinių asmenų registro.

17Pavesti įmonės administratoriui per 5 darbo dienas nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos pateikti Juridinių asmenų registrui prašymą išregistruoti likviduotą dėl bankroto įmonę.

18Įpareigoti bankroto administratorių per 3 dienas nuo sprendimo kopijos gavimo dienos, informuoti kreditorius apie priimtą teismo sprendimą, pateikiant teismui tai patvirtinančius įrodymus.

19Sprendimas per trisdešimt dienų nuo sprendimo priėmimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant apeliacinį skundą per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai