Byla 1-145-829/2014
Dėl ko esant slidžiai kelio dangai nesuvaldė vairuojamo automobilio, nuvažiavo nuo kelio važiuojamosios dalies, keletą kartų vertėsi, dėl ko įvyko eismo įvykis, kurio metu žuvo automobilio „BMW 320“, v/n (duomenys neskelbtini), keleivis A. C. bei nežymiai sužalotas keleivis D. D

1Šakių rajono apylinkės teismo teisėja Loreta Masevičiūtė, sekretoriaujant Eglei Pukinskaitei, dalyvaujant prokurorui Linui Frančiakui, kaltinamajam T. B., nukentėjusiajam K. C.,

2viešame teisiamajame posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje T. B., asmens kodas ( - ) gimęs ( - ), lietuvis, Lietuvos Respublikos pilietis, ( - ), gyvenantis ( - ), neteistas, kaltinamas padarę nusikaltimas veikas, numatytas Lietuvos Respublikos BK 281 str. 6 d., ir

Nustatė

3kaltinamasis T. B. 2014 m. kovo 9 d. apie 06 val. 30 min. kelio šiauriniame apvažiavime prie kelio ( - ) kilometre, ( - ), neatsargiai vairuodamas automobilį „BMW 320“, v/n ( - ), pažeidė Kelių eismo taisyklių 14, 133 punktų reikalavimus, tai yra automobilį vairavo būdamas neblaivus, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, neatsižvelgė į važiavimo sąlygas, dėl ko esant slidžiai kelio dangai nesuvaldė vairuojamo automobilio, nuvažiavo nuo kelio važiuojamosios dalies, keletą kartų vertėsi, dėl ko įvyko eismo įvykis, kurio metu žuvo automobilio „BMW 320“, v/n ( - ), keleivis A. C. bei nežymiai sužalotas keleivis D. D..

4Kaltinamasis T. B. pilnai prisipažįsta padaręs nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos BK 281 str. 6 d. Be to, kaltinamojo kaltė įrodyta eismo įvykio vietos apžiūros protokolu, schema, foto nuotraukomis, kita baudžiamosios bylos medžiaga.

5Kaltinamasis T. B. parodė, kad kaltę pripažįsta visiškai. Įvykis buvo 2014 m. kovo 9 d. Automobilį vairavo būdamas neblaivus. Buvo didelis rūkas. Greitis nebuvo viršytas. Važiavo apie 90 km/h greičiu. Pagavo kelkraščio ir nesuvaldęs vairuoto automobilio nuvažiavo nuo kelio. Automobilis vertėsi. Automobilyje važiavo su A. C., D. D. ir G. K.. Pats sužalojimų nepatyrė. G. K. iš pradžių nevaikščiojo, bet gal dėl šoko. A. C. buvo sužeistas mirtinai. Su nukentėjusiais kalbėjo po įvykio. Susitaikė. Stengsis padėti šeimai, nes A. C. buvo jo draugas. Pyksta ant savęs. Nevartoja daugiau alkoholio, kad nepapultų į tokias situacijas.

6Nukentėjęs K. C. parodė, kad kaltinamasis jų atsiprašė, šiam pretenzijų neturi. Taip jau sudėliotas gyvenimas. Neteisinga, kad išgėrę vairuoja, bet kaltinamasis ir jo sūnus buvo draugai. Nieko nepribaus.

72014-03-09 eismo įvykio vietos apžiūros protokole su eismo įvykio vietos planu ir foto lentelėmis nurodyta, jog eismo įvykis įvyko kelio ( - ) km. (b. l. 4-8, 9, 11-18).

82014-03-09 protokole dėl transporto priemonių apžiūros ir techninės būklės patikrinimo nurodyti automobilio BMW 320, v/n ( - ), apgadinimai (b. l. 19-20).

9Iš asmens blaivumo testo matyti, kad T. B. transporto priemonę vairavo būdamas neblaivus (b. l. 25).

10Iš specialisto išvados Nr. M 42/14(10) matyti, jog dėl eismo įvykio patirtų daugybinių sužalojimų A. C. mirė (b. l. 44-45).

11Iš specialisto išvados Nr. G114/14(10) matyti, jog dėl eismo įvykio patirtų sužalojimų D. D. buvo nustatytas nežymus sveikatos sutrikdymas (b. l. 68).

12Atsižvelgdamas į tai, kad kaltinamasis T. B. pripažįsta įvykio aplinkybes ir neigiamai vertina savo poelgį, teismas kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažįsta tai, kad jis prisipažino padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi; kaltinamojo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustato.

13Dėl veikos kvalifikavimo.

14T. B. veika teisingai ir pagrįstai kvalifikuota pagal Lietuvos Respublikos BK 281 str. 6 d., kadangi jis, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, vairuodamas transporto priemonę pažeidė kelių eismo saugumo taisykles, dėl ko įvyko eismo įvykis, kurio metu žuvo žmogus.

15Dėl bausmės skyrimo.

16Skiriant kaltinamajam T. B. bausmę, teismas atsižvelgia į bendruosius bausmės skyrimo pagrindus, numatytus Lietuvos Respublikos BK 54 str., taip pat į esmines susiformavusios teismų praktikos skiriant bausmes nuostatas, tai yra: į padarytos nusikalstamos veikos pobūdį, kaltės formą ir rūšį, – padarytas neatsargus nusikaltimas; į nusikalstamos veikos stadiją, pavojingumo laipsnį – nusikaltimas baigtas, kelių eismo taisyklės buvo pažeistos šiurkščiai, nukentėjo du asmenys; į kaltinamojo amžių, asmenybę, į jo socialinį statusą, – kaltinamasis T. B. anksčiau neteistas, administracine tvarka už KET pažeidimus baustas tris kartus, paskirtas baudas sumokėjęs, todėl nuobaudos yra negaliojančios, padaryti pažeidimai nėra šiurkštūs, į tai, kad ne kartą yra baustas už kitos rūšies teisės pažeidimus, kuriuos padarė būdamas neblaivus, byloje kaltinamąjį neigiamai charakterizuojančios medžiagos nėra surinkta, į tai, kad nukentėjusieji pretenzijų kaltinamajam nereiškia, su juo yra susitaikę, civilinių ieškinių taip pat nereiškia, į atsakomybę lengvinančią aplinkybę. Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, T. B. skirtina laisvės atėmimo bausmė, kurios dydis nustatytinas mažesnis, nei straipsnio sankcijos vidurkis. Kadangi kaltinamasis savo kaltę pilnai pripažino, o byla išnagrinėta atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą, skiriama bausmė mažintina vienu trečdaliu Lietuvos Respublikos BK 641 str. numatyta tvarka. Teismas, atsižvelgęs į padarytos veikos sunkumą, jos padarymo aplinkybes, pasekmes, kaltinamojo asmenybę daro išvadą, jog T. B. galima taikyti Lietuvos Respublikos BK 75 str. nuostatas bei paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti, paskiriant Lietuvos Respublikos BK 67 str. 2 d. 1 p., 75 str. 2 d. 8, 10 p. bei 3 d., numatytas pareigas.

17T. B. paskirtą kardomąją priemonę – dokumentų paėmimą panaikinti nuosprendžiui įsiteisėjus.

18Remdamasis tuo, kas išdėstyta ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos BPK 303 str., teismas

Nutarė

19T. B. pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos BK 281 str. 6 d. ir nuteisti laisvės atėmimu 6 (šešiems) metams.

20Vadovaujantis Lietuvos Respublikos BK 641 str. 1 d., 2 d., paskirtąją bausmę sumažinti vienu trečdaliu – 2 (dvejais) metais bei skirti galutinę 4 (ketverių) metų laisvės atėmimo bausmę.

21Vadovaujantis Lietuvos Respublikos BK 75 str. 1 d., 2 d., 4 d., paskirtosios laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti 2 (dvejiems) metams.

22Paskirti T. B. baudžiamojo poveikio priemones – įpareigojimą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, taip pat uždrausti naudotis specialia teise – teise vairuoti transporto priemones 2 (dvejiems) metams.

23Kaltinamajam T. B. paskirtą kardomąją priemonę – dokumentų paėmimą panaikinti teismo nuosprendžiui įsiteisėjus: asmens tapatybės kortelę grąžinant T. B., o vairuotojo pažymėjimą persiunčiant Marijampolės apskrities VPK Šakių rajono PK.

24Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui, padavus apeliacinį skundą per Šakių rajono apylinkės teismą.

Ryšiai
1. Šakių rajono apylinkės teismo teisėja Loreta Masevičiūtė,... 2. viešame teisiamajame posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje T.... 3. kaltinamasis T. B. 2014 m. kovo 9 d. apie 06 val. 30 min. kelio šiauriniame... 4. Kaltinamasis T. B. pilnai prisipažįsta padaręs nusikaltimą, numatytą... 5. Kaltinamasis T. B. parodė, kad kaltę pripažįsta visiškai. Įvykis buvo... 6. Nukentėjęs K. C. parodė, kad kaltinamasis jų atsiprašė, šiam pretenzijų... 7. 2014-03-09 eismo įvykio vietos apžiūros protokole su eismo įvykio vietos... 8. 2014-03-09 protokole dėl transporto priemonių apžiūros ir techninės... 9. Iš asmens blaivumo testo matyti, kad T. B. transporto priemonę vairavo... 10. Iš specialisto išvados Nr. M 42/14(10) matyti, jog dėl eismo įvykio... 11. Iš specialisto išvados Nr. G114/14(10) matyti, jog dėl eismo įvykio... 12. Atsižvelgdamas į tai, kad kaltinamasis T. B. pripažįsta įvykio aplinkybes... 13. Dėl veikos kvalifikavimo.... 14. T. B. veika teisingai ir pagrįstai kvalifikuota pagal Lietuvos Respublikos 15. Dėl bausmės skyrimo.... 16. Skiriant kaltinamajam T. B. bausmę, teismas atsižvelgia į bendruosius... 17. T. B. paskirtą kardomąją priemonę – dokumentų paėmimą panaikinti... 18. Remdamasis tuo, kas išdėstyta ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos 19. T. B. pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos... 20. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos BK 641 str. 1 d., 2 d.,... 21. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos BK 75 str. 1 d., 2 d., 4... 22. Paskirti T. B. baudžiamojo poveikio priemones – įpareigojimą bausmės... 23. Kaltinamajam T. B. paskirtą kardomąją priemonę – dokumentų paėmimą... 24. Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Kauno...