Byla 2A-263-186/2016

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Rasos Gudžiūnienės, Antano Rudzinsko ir Egidijaus Žirono (kolegijos pirmininkas ir pranešėjas),

2teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo atsakovų A. Š. ir R. Š. prašymą dėl aritmetinių klaidų Lietuvos apeliacinio teismo 2016 m. gegužės 5 d. nutartyje ištaisymo civilinėje byloje Nr. 2A-263-186/2016 pagal ieškovės bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės ,,Virtualios pramogos“ ir trečiojo asmens uždarosios akcinės bendrovės ,,EVP International“ apeliacinius skundus dėl Vilniaus apygardos teismo 2015 m. birželio 30 d. sprendimo, priimto civilinėje byloje 2-440-258/2015 pagal ieškovės bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės ,,Virtualios pramogos“ ieškinį atsakovams A. Š., R. Š., J. Š., A. Š., Ž. D., M. B., uždarajai akcinei bendrovei ,,Neogrupė“, tretieji asmenys uždaroji akcinė bendrovė ,,Swedbank lizingas“, uždaroji akcinė bendrovė „EVP International“ dėl pirkimo-pardavimo sutarčių pripažinimo negaliojančiomis.

3Teisėjų kolegija

Nustatė

4Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, apeliacine tvarka išnagrinėjusi ieškovės bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės ,,Virtualios pramogos“ ir trečiojo asmens uždarosios akcinės bendrovės ,,EVP International“ apeliacinius skundus, 2016 m. gegužės 5 d. nutartimi pakeitė Vilniaus apygardos teismo 2015 m. birželio 30 d. sprendimą ir ieškovės ieškinį tenkino iš dalies.

5Lietuvos apeliaciniame teisme gautas atsakovų A. Š. ir R. Š. prašymas ištaisyti Lietuvos apeliacinio teismo 2016 m. gegužės 5 d. nutartyje esančias aritmetines klaidas, susijusias su šiems atsakovams priteistinu bylinėjimosi išlaidų dydžiu. Prašyme nurodoma, kad byla apeliacinės instancijos teisme visa apimtimi buvo išspręsta atsakovų A. Š. ir R. Š. naudai, todėl jie turėjo teisę į visų apeliacinės instancijos teisme turėtų bylinėjimosi išlaidų atlyginimą. A. Š. ir R. Š. apeliacinės instancijos teisme patyrė šias išlaidas – po 241,35 Eur advokato pagalbai už atsiliepimo į ieškovės BUAB „Virtualios pramogos“ apeliacinį skundą parengimą ir po 48,27 Eur išlaidų advokato pagalbai už atsiliepimo į trečiojo asmens UAB „EVP International“ apeliacinį skundą parengimą.

6Prašymas tenkinamas.

7Pagal CPK 276 straipsnio 2 dalį, teismas gali savo iniciatyva ar dalyvaujančių byloje asmenų pareiškimu ištaisyti sprendime rašymo apsirikimus ar aiškias aritmetines klaidas, kurių ištaisymas nekeičia sprendimo esmės.

8Lietuvos apeliacinio teismo 2016 m. gegužės 5 d. nutarties motyvuojamoje dalyje nėra nurodoma, jog būtų svarstytas atsakovams A. Š. ir R. Š. priteistinų bylinėjimosi išlaidų mažinimo klausimas, kas reiškia, kad teisėjų kolegija šiems asmenims nutarė priteisti visas apeliacinėje instancijoje jų patirtas bylinėjimosi išlaidas. Nutarties motyvuojamoje dalyje nurodyta, kad bylą nagrinėjant apeliacinės instancijos teisme A. Š., R. Š. ir J. Š. už atsiliepimo į ieškovės BUAB „Virtualios pramogos“ apeliacinį skundą parengimą kartu patyrė 724,05 Eur bylinėjimosi išlaidų, o atsiliepimo į trečiojo asmens UAB „EVP International“ apeliacinį skundą – 144,81 Eur. Vadinasi, A. Š. ir R. Š. bylą nagrinėjant apeliacinėje instancijoje kiekvienas patyrė po 241,35 Eur (724,05 : 3) ir 48,27 Eur (144,81 : 3) advokato pagalbos išlaidų. Skaičiuojant priteistiną bylinėjimosi išlaidų sumą, per klaidą buvo atliktas papildomas nereikalingas aritmetinis veiksmas šią sumą padalinant perpus. Kadangi Lietuvos apeliacinio teismo 2016 m. gegužės 5 d. motyvuojamoje ir toliau rezoliucinėje dalyje klaidingai nurodoma, jog šie asmenys individualiai patyrė po 120,68 Eur ir 24,14 Eur bylinėjimosi išlaidų, nors byloje esantys įrodymai patvirtina kitas aplinkybes, tai vertintina kaip aritmetinė klaida (CPK 276 straipsnio 2 dalis).

9Šių klaidų ištaisymas nekeičia priimto procesinio sprendimo esmės, todėl jos ištaisytinos.

10Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 276 straipsnio 2 dalimi, 302 straipsniu,

Nutarė

11ištaisyti aritmetines klaidas Lietuvos apeliacinio teismo 2016 m. gegužės 5 d. nutarties motyvuojamojoje ir rezoliucinėje dalyse:

  1. nurodytą „atsakovams A. Š. ir R. Š. iš ieškovės UAB „Virtualios pramogos“ skirtų bankroto administravimo išlaidų priteistina po 120,68 Eur, taip pat iš trečiojo asmens UAB „EVP International“ po 24,14 Eur bylinėjimosi išlaidų atlyginimo“ ištaisyti į „atsakovams A. Š. ir R. Š. iš ieškovės UAB „Virtualios pramogos“ skirtų bankroto administravimo išlaidų priteistina po 241,35 Eur, taip pat iš trečiojo asmens UAB „EVP International“ po 48,27 Eur bylinėjimosi išlaidų atlyginimo“;
  2. nurodytą „priteisti iš ieškovės bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Virtualios pramogos“ atsakovams A. Š. (a. k. ( - ) ir R. Š. (a. k. ( - ) po 120,68 Eur, bylinėjimosi išlaidų, patirtų bylą nagrinėjant apeliacine tvarka, kurios atlygintinos iš bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Virtualios pramogos“ bankroto administravimui skirtų lėšų“ ištaisyti į „priteisti iš ieškovės bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Virtualios pramogos“ atsakovams A. Š. (a. k. ( - ) ir R. Š. (a. k. ( - ) po 241,35 Eur, bylinėjimosi išlaidų, patirtų bylą nagrinėjant apeliacine tvarka, kurios atlygintinos iš bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Virtualios pramogos“ bankroto administravimui skirtų lėšų“;
  3. nurodytą „priteisti iš trečiojo asmens UAB „EVP International“ atsakovams A. Š. (a. k. ( - ) ir R. Š. (a. k. ( - ) po 24,14 Eur bylinėjimosi išlaidų, patirtų nagrinėjant bylą apeliacine tvarka“ ištaisyti į „priteisti iš trečiojo asmens UAB „EVP International“ atsakovams A. Š. (a. k. ( - ) ir R. Š. (a. k. ( - ) po 48,27 Eur bylinėjimosi išlaidų, patirtų nagrinėjant bylą apeliacine tvarka“.

Proceso dalyviai
Ryšiai