Byla 2-1371-570/2013
Dėl vykdomojo rašto išdavimo

1Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėja Rūta Neveckienė,

2sekretoriaujant Sigutei Pranskevičienei,

3dalyvaujant ieškovei E. K.,

4atsakovui E. S. ir institucijai teikiančiai išvadą byloje Marijampolės savivaldybės administracijos socialinių reikalų departamento vaikų teisių apsaugos skyriui nedalyvaujant

5teismo posėdyje išnagrinėjo ieškovės E. K. prašymą dėl vykdomojo rašto išdavimo ir,

Nustatė

6Ieškovė kreipėsi į teismą, prašydama išduoti vykdomąjį raštą civilinėje byloje Nr. 2-2091-570/2012 pagal teismo patvirtintą taikos sutartį tarp ieškovės E. K. ir atsakovo E. S. dėl materialinio išlaikymo dukroms B. S., gim. ( - ) ir J. S., gim. ( - ) išieškojimo. Nurodė, kad atsakovas 2012-09-04 teismo nutartimi patvirtintos taikos sutarties gera valia nevykdo, išlaikymą teikia nereguliariai, jį sumoka tik tada, kai ji kreipiasi dėl vykdomojo rašto išdavimo. Išlaikymo įsiskolinimą už du mėnesius dukroms sumokėjo tik tada, kai ji vėl kreipėsi į teismą.

7Atsakovas E. S. ir institucija teikianti išvadą byloje -Marijampolės savivaldybės administracijos socialinių reikalų departamento vaikų teisių apsaugos skyrius, kuriems teismo šaukimai į posėdį buvo išsiųsti jų nurodytu adresu, į teismo posėdį neatvyko, prašymų atidėti bylos nagrinėjimą nepateikė, todėl ieškovės prašymu byla nagrinėjama iš esmės be jų dalyvavimo (CPK 246 str. 2 d., 247 str.)

8Prašymas atmestinas.

9Sutinkamai su LR CPK 588 str. 1 d., teismo sprendimai ar nutartys yra vykdomi tik po to, kai įsiteisėja. Vykdytinam sprendimui (nagrinėjamu atveju nutarčiai) įsiteisėjus, išieškotojui pagal rašytinį pareiškimą, pirmosios instancijos teismas išduoda vykdomąjį raštą (CPK 646 str. 1 d.)

10Jeigu nevykdoma teismo patvirtinta taikos sutartis, suinteresuota šalis kreipiasi į teismą su prašymu išduoti vykdomąjį raštą. Šis prašymas nagrinėjamas teismo posėdyje, pranešus dalyvaujantiems byloje asmenims, tačiau šių asmenų neatvykimas nekliudo teismui išspręsti vykdomojo rašto išdavimo klausimą.

11Nustatyta, jog 2012-09-04 Marijampolės rajono apylinkės teismo nutartimi buvo patvirtinta taikos sutartis, sudaryta tarp ieškovės E. K. ir atsakovo E. S. dėl materialinio išlaikymo dukroms B. S., gim. ( - ) ir J. S., gim. ( - ) išieškojimo.

12Nutartis yra įsiteisėjusi, todėl turi būti vykdoma. Kaip šalys susitarė, atsakovas E. S. 9185 Lt materialinio išlaikymo įsiskolinimą turėjo sumokėti iki 2012-10-01 ir nuo taikos sutarties patvirtinimo dienos mokėti dukroms materialinį išlaikymą kiekvienai po 320 Lt kas mėnesį.

13Ieškovė patvirtino, kad E. S. materialinio išlaikymo tinkamai neteikia, jį sumoka tik tada, kai ji kreipiasi į teismą dėl vykdomojo rašto išdavimo. Išlaikymas dukroms buvo neteikiamas daugiau kaip du mėnesius, o šiuo metu atsakovas susidariusį įsiskolinimą pervedė, tačiau toks taikos sutarties vykdymas nėra tinkamas (įmokos vaikams nemokamas kiekvieną mėnesį).

14Pagrindų pakeisti šalių nustatytą vykdymo tvarką ir sąlygas, teismas nenustatė, todėl ieškovei, kaip įstatyminei dukrų B. S. ir J. S. atstovei, išduotinas vykdomasis raštas dėl materialinio išlaikymo išieškojimo.

15Atsižvelgiant į tai, kad LR Finansų ir Teisingumo ministrų 2011-11-07 įsakymu Nr. 1R-261/1K-355 nustatyta minimali valstybei priteistina bylinėjimosi išlaidų suma yra 10 litų, šioje byloje susidariusios 5,45 Lt dydžio išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu, iš atsakovo valstybei nepriteistinos.

16Vadovaudamasis LR CPK 290, 291, 646 straipsniais, teismas,

Nutarė

17Ieškovės E. K. a.k. ( - ) prašymą dėl vykdomojo rašto išdavimo tenkinti visiškai.

18Išduoti ieškovei E. K. a.k( - ) gyv. ( - ) vykdomąjį raštą dėl materialinio išlaikymo iš atsakovo E. S., a.k( - ) gyv. ( - ) dukroms B. S., gim. ( - ) ir J. S., gim. ( - ) išieškojimo, periodinėmis išmokomis mokamomis po 320 Lt kiekvieną mėnesį iki jų pilnametystės.

19Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai
Ryšiai