Byla eB2-1137-866/2019
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Asta Pikelienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės (toliau UAB) „Pelfas“ bankroto administratoriaus UAB „Vadybos apskaita“ prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teismo 2017 m. kovo 2 d. nutartimi UAB ,,Pelfas“ iškelta bankroto byla, administratoriumi paskirtas UAB „Vadybos apskaita“. Nutartis įsiteisėjo 2017 m. kovo 14 d.

32017 m. liepos 14 d. nutartimi patvirtinti kreditoriniai reikalavimai. Nutartis įsiteisėjo 2017 m. liepos 25 d.

42017 m. rugpjūčio 28 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto ir patikslinti kreditoriniai reikalavimai (rašymo apsirikimai ištaisyti 2017 m. rugpjūčio 29 d. nutartimi).

5Galiojantis patikslintas kreditorių sąrašas patvirtintas 2018 m. birželio 7 d. nutartimi.

6Bankroto administratorius prašo priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos nurodydamas, jog visos bankroto procedūros yra baigtos, kreditorių reikalavimai liko nepatenkinti; proceso metu gautos lėšos panaudotos administravimo išlaidoms padengti. Administratorius vadovaujasi 2019 m. gegužės 13 d. kreditorių susirinkimo priimtu nutarimu įpareigoti bankroto administratorių kreiptis į teismą su prašymu priimti sprendimą dėl bendrovės pabaigos. Kartu pateikė kreditorių susirinkimų protokolus su visa medžiaga. Iš dokumentų matyti, jog 2019 m. vasario 12 d. pakartotino kreditorių susirinkimo 4-uoju darbotvarkės klausimu kreditoriai nustatė turto, t. y. reikalavimo teises į buvusį įmonės vadovą, pardavimo tvarką, 3-uoju darbotvarkės klausimu patvirtinta administratoriaus ataskaita. Papildomai pateikė teismo reikalaujamus dokumentus dėl likvidavimo procedūrų užbaigimo.

7Prašymas tenkintinas.

8Pagal ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalį, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos. Teismas, gavęs iš bankrutavusios įmonės administratoriaus dokumentus, formaliai būtinus sprendžiant klausimą dėl įmonės pabaigos, gali priimti atitinkamą sprendimą tuo atveju, kada nelieka abejonių, jog visi įstatyme numatyti būtinieji bankroto proceso darbai atlikti ir bankroto procedūros baigtos tinkamai, išnaudotos visos galimybės kuo geriau patenkinti bankrutavusios įmonės kreditorių finansinius reikalavimus (Lietuvos apeliacinio teismo 2014 m. sausio 23 d. nutartis Nr. 2A-924/2014).

9Bankroto administratoriui ir kreditoriams apie teismo posėdį pranešta tinkamai.

10Teismui visi privalomi dokumentai pateikti. Iš bankroto administratoriaus pateiktų dokumentų matyti, kad įmonė turto neturi, Aplinkos apsaugos departamento pažyma patvirtina, kad agentūra neturi duomenų, jog bankrutavusioje įmonėje yra sukauptos atliekos, užterštas dirvožemis ar gruntas. Pateikti dokumentai patvirtina, kad bendrovės turtas realizuotas kreditorių nustatyta tvarka, teismui pateikti duomenys apie bankroto proceso metu gautas lėšas ir jų paskirstymą.

11Įvertinus pateiktus duomenis ir bankroto proceso metu nustatytas aplinkybes, konstatuotina, kad ĮBĮ nustatytos įmonės bankroto procedūros iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos, todėl vadovaujantis ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalimi yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

12Vadovaudamasis ĮBĮ 32 straipsniu, teismas

Nutarė

13prašymą tenkinti.

14Pripažinti bankrutavusios UAB „Pelfas“ (į. k. 124551963), veiklą pasibaigusia ir išregistruoti ją iš Juridinių asmenų registro.

15Pavesti įmonės administratoriui per 5 darbo dienas nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos pateikti Juridinių asmenų registrui prašymą išregistruoti likviduotą dėl bankroto įmonę.

16Įpareigoti bankroto administratorių per 3 dienas nuo sprendimo kopijos gavimo dienos, informuoti kreditorius apie priimtą teismo sprendimą, pateikiant teismui tai patvirtinančius įrodymus.

17Sprendimas per trisdešimt dienų nuo sprendimo priėmimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant apeliacinį skundą per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai