Byla 2-29-824/2012
Dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės

1Kretingos rajono apylinkės teismo teisėja Diana Navickienė rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovės L. R. ieškinį atsakovui A. R. dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės,

Nustatė

2ieškovė L. R. kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydama nutraukti su atsakovu A. R. 1992-10-23 Klaipėdos miesto Civilinės metrikacijos skyriuje sudarytą ir įregistruotą santuoką, įrašo Nr. 1691, dėl atsakovo kaltės. Nurodo, kad atsakovas prieš 15 metų ją išvažiavo ir ji jokių duomenų apie atsakovą nežino.

3Kretingos rajono apylinkės teismo 2011-10-17 nutartimi paskelbta atsakovo A. R. paieška ir civilinė byla sustabdyta iki jis bus surastas.

4Išnaudojus visas būtinas ir protingas priemones atsakovo gyvenamajai vietai nustatyti ir nustačius, kad jo gyvenamoji ir darbo vietos nežinomos, siekiant kuo greičiau išnagrinėti bylą ir priimti teisingą sprendimą, vadovaujantis proceso koncentruotumo, ekonomiškumo ir operatyvumo principais, teismo iniciatyva byla 2012-01-01 buvo atnaujintina (LR CPK 167 str. 1 d.), o atsakovo paieška nutraukta.

52012-02-01 nutartimi ieškovei buvo nustatytas terminas ištaisyti trūkumus, tai yra, nutarties motyvuojamojoje dalyje nurodytiems trūkumams pašalinti.

62012-02-13 prašymu ieškovė nurodo, kad atsakovė neturi lėšų apmokėti kuratoriaus paslaugas, prašo procesinius dokumentus jam įteikti viešo paskelbimo būdu.

7Tokia informacija nurodytam kontekste vertintina kritiškai. Bylos dėl santuokos nutraukimo esant sutuoktinio kaltei gali būti teisingai ir objektyviai nagrinėjamos šalims dalyvaujant jose asmeniškai, todėl formalus pranešimų būdo taikymas netikslingas ir neefektyvus.

8Per teismo nustatytą terminą ieškovė ieškinio trūkumų neištaisė, atsakovo gyvenamosios vietos adreso nepatikslino, pasirinko procesinių dokumentų įteikimo būdą, kurio taikymas tokio pobūdžio bylose neefektyvus, todėl ieškinys paliktinas nenagrinėtas.

9Pašalinus aplinkybes, kurios buvo pagrindas pareiškimą palikti nenagrinėtą, ieškovė turi teisę vėl kreiptis į teismą su ieškiniu bendra tvarka (CPK 297 str. 2 d.).

10Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 298 straipsniu, teismas

Nutarė

11ieškovės L. R. ieškinį palikti nenagrinėtu.

12Nutartis per 7 dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui per Kretingos rajono apylinkės teismą.

Ryšiai