Byla 2-836-732/2013
Dėl neteisėto atleidimo iš darbo, išeitinės išmokos, neišmokėto darbo užmokesčio priteisimo

1Molėtų rajono apylinkės teismo teisėjas Liudvikas Myško rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovės N. G. ieškinį atsakovui UAB „Vitaresta“ dėl neteisėto atleidimo iš darbo, išeitinės išmokos, neišmokėto darbo užmokesčio priteisimo,

Nustatė

2ieškovė ir atsakovas civilinėje byloje pateikė taikos sutartį, kurią prašė patvirtinti.

3Prašymas tenkintinas, nes bet kurioje proceso stadijoje šalys gali bylą baigti taikos sutartimi.

4Šalys pareiškė, kad taikos sutarties sudarymo, jos patvirtinimo bei civilinės bylos nutraukimo juridinės pasekmės joms aiškios (LR CPK 140 str. 3 d.). Tai reiškia, kad šalys suprato, jog sudarius taikos sutartį tarp jų yra išspręsti visi ginčai pagal civilinėje byloje Nr. 2-836-732/2013 pareikštą ieškinį ir jokių kitų reikalavimų ar pretenzijų šalys viena kitai neturi.

5Vadovaudamasis LR CPK 140 str. 3 d., 290 str., 293 str. 5 p., teismas

Nutarė

6Patvirtinti šalių sudarytą taikos sutartį, pagal kurią:

71. Atsakovas iš dalies pripažino ieškinį ir įsipareigojo sumokėti ieškovei 800 Lt (aštuonis šimtus litų). Ieškovė atsisakė reikalavimo priteisti iš atsakovo likusią 234 Lt žalą ir įsipareigojo nereikalauti daugiau pagal ieškinio keliamus reikalavimus jokios žalos ar priteistinų sumų.

82. Ieškovė atsisakė savo ieškinio reikalavimo priteisti iš atsakovo 5 proc. dydžio metinių palūkanų nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

93. Ieškovė ir atsakovas visas turėtas bylinėjimosi išlaidas advokatams už teisines paslaugas padengė savo lėšomis ir jos nėra kompensuojamos.

104. Šalys patvirtino, kad sudarius šią Taikos sutartį ir teismui ją patvirtinus bei šalims tinkamai ją įvykdžius, šalys neturės ir nereikš viena kitai jokių reikalavimų ar pretenzijų, susijusių su ieškovės ieškinyje minimomis aplinkybėmis ir faktais (ieškinio dalyku, pagrindu).

115. Ieškovė ir atsakovas įsipareigojo procesinių dokumentų siuntimo paštu išlaidas apmokėti lygiomis dalimis.

126. Šalys susitarė, kad atsakovas šios sutarties 1. punkte nurodytą pinigų sumą – 800 Lt, (aštuonis šimtus litų) ieškovei sumokės per tris kalendorines dienas nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos.

137. Atsakovas įsipareigojo 800 Lt sumą pervesti į ieškovės banko sąskaitą, kurios rekvizitai: gavėjas N. G., a.k. ( - ), sąskaitos Nr. ( - ), DNB bankas.

148. Šalys susitarė, kad atsakovui vėluojant sumokėti 1. p. nustatytą sumą nuo mokėjimo termino praleidimo dienos iki visiško atsiskaitymo dienos, atsakovas įsipareigojo mokėti ieškovei 14% palūkanas, skaičiuojamas nuo nesumokėtos sumos.

159. Šalims žinoma, kad pasirašius šią Taikos sutartį, ji šalims turės įstatymo galią (LR CK 6.189 straipsnio 1 dalis), o šiai nutarčiai įsiteisėjus, šalims turės galutinio teismo sprendimo (res judicata) galią (LR CK 6.985 straipsnio 1 dalis).

1610. Šalims žinomos šios Taikos sutarties sudarymo ir bylos nutraukimo pasekmės, numatytos Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 140 straipsnio 3 dalyje, 293 straipsnio 5 punkte ir 294 straipsnyje, t. y. kad nutraukus bylą vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

1711. Šalims žinoma, kad šios Taikos sutarties turinys ir susijusi informacija yra konfidenciali ir neatskleistina tretiesiems asmenims, išskyrus įstatymuose numatytus atvejus.

1812. Šalys susitarė, kad jei bet kuri iš šalių nevykdys arba netinkamai vykdys savo įsipareigojimus pagal šią Taikos sutartį, ji galės būti vykdoma Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso VI dalyje („Vykdymo procesas“) nustatyta tvarka.

19Civilinę bylą nutraukti.

20Nutartis per septynias dienas gali būti apskųsta atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui per Molėtų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
1. Molėtų rajono apylinkės teismo teisėjas Liudvikas Myško rašytinio proceso... 2. ieškovė ir atsakovas civilinėje byloje pateikė taikos sutartį, kurią... 3. Prašymas tenkintinas, nes bet kurioje proceso stadijoje šalys gali bylą... 4. Šalys pareiškė, kad taikos sutarties sudarymo, jos patvirtinimo bei... 5. Vadovaudamasis LR CPK 140 str. 3 d., 290 str., 293 str. 5 p., teismas... 6. Patvirtinti šalių sudarytą taikos sutartį, pagal kurią:... 7. 1. Atsakovas iš dalies pripažino ieškinį ir įsipareigojo sumokėti... 8. 2. Ieškovė atsisakė savo ieškinio reikalavimo priteisti iš atsakovo 5... 9. 3. Ieškovė ir atsakovas visas turėtas bylinėjimosi išlaidas advokatams už... 10. 4. Šalys patvirtino, kad sudarius šią Taikos sutartį ir teismui ją... 11. 5. Ieškovė ir atsakovas įsipareigojo procesinių dokumentų siuntimo paštu... 12. 6. Šalys susitarė, kad atsakovas šios sutarties 1. punkte nurodytą pinigų... 13. 7. Atsakovas įsipareigojo 800 Lt sumą pervesti į ieškovės banko... 14. 8. Šalys susitarė, kad atsakovui vėluojant sumokėti 1. p. nustatytą sumą... 15. 9. Šalims žinoma, kad pasirašius šią Taikos sutartį, ji šalims turės... 16. 10. Šalims žinomos šios Taikos sutarties sudarymo ir bylos nutraukimo... 17. 11. Šalims žinoma, kad šios Taikos sutarties turinys ir susijusi informacija... 18. 12. Šalys susitarė, kad jei bet kuri iš šalių nevykdys arba netinkamai... 19. Civilinę bylą nutraukti.... 20. Nutartis per septynias dienas gali būti apskųsta atskiruoju skundu...