Byla e2-42092-905/2018
Dėl skolos ir palūkanų priteisimo

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Vitalijus Abramovičius

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo uždarosios akcinės bendrovės „Naujamiesčio būstas“ ieškinį atsakovei S. J. dėl skolos ir palūkanų priteisimo.

3Reikalavimų santrauka

4Ieškovas prašė priteisti iš atsakovės 1494,65 Eur skolos ir penkių procentų procesines palūkanas. Anot ieškovo, atsakovė skolinga už suteiktas bendro naudojimo objektų administravimo, komunalines ir techninės priežiūros paslaugas. Ieškovas prašė, esant Civilinio proceso kodekso nustatytiems pagrindams, priimti sprendimą už akių.

5Ieškinys teisme priimtas 2018 m. lapkričio 14 d. Atsakovei procesiniai dokumentai įteikti 2018 m. lapkričio 16 d. (CPK 123 straipsnio 1 dalis) Pranešime išaiškinta atsakovės pareiga pateikti atsiliepimą į ieškinį ir atsiliepimo nepateikimo padariniai, nustatytas keturiolikos dienų terminas šiam procesiniam veiksmui atlikti (CPK 142 straipsnis). Atsižvelgiant į tai, kad atsakovė per nustatytą terminą atsiliepimo į ieškinį nepateikė, ir esant ieškovo prašymui, byloje priimamas sprendimas už akių (CPK 142 straipsnio 4 dalis). Vadovaudamasis CPK 285 straipsnio 2 dalimi, teismas, priimdamas sprendimą už akių, atlieka formalų byloje pateiktų įrodymų vertinimą, t. y. įsitikina, kad pasitvirtinus šių įrodymų turiniui būtų pagrindas priimti tokį sprendimą.

6Nustatytos aplinkybės ir jų teisinis įvertinimas

7Ieškovas teikia namo ( - ), butų ir kitų patalpų bendro naudojimo objektų administravimo, komunalines ir techninės priežiūros paslaugas. Iš Nekilnojamojo turto registro 2018 m. rugsėjo 21 d. išrašo matyti, kad butas ( - ), nuosavybės teisėmis priklauso atsakovei. Už suteiktas bendrosios dalinės nuosavybės administravimo, komunalines ir techninės priežiūros paslaugas už laikotarpį nuo 2018 m. kovo 1 d. iki 2018 m. rugpjūčio 31 d. ieškovas priskaičiavo 1494,65 Eur atsakovės skolą. Byloje nėra duomenų, kad atsakovė susidariusią skolą būtų apmokėjusi (CPK 178 straipsnis).

8Remdamasis nurodytais motyvais, teismas sprendžia, kad ieškovo reikalavimas priteisti skolą už suteiktas bendrosios dalinės nuosavybės administravimo, komunalines ir techninės priežiūros paslaugas yra pagrįstas ir tenkintinas – ieškovui iš atsakovės priteistina 1494,65 Eur skola. Be to, tenkinant ieškovo reikalavimą ir vadovaujantis CK 6.37 straipsnio 2 dalies, 6.210 straipsnio 1 dalies nuostatomis, iš atsakovės priteistinos penkių procentų dydžio procesinės palūkanos.

9Ieškovas prašė priteisti iš atsakovės bylinėjimosi išlaidas – 34 Eur žyminio mokesčio, 0,87 Eur išlaidų už Nekilnojamojo turto, 0,84 Eur už Gyventojų registro išrašus ir 60 Eur išlaidų už advokato pagalbą. CPK 98 straipsnio 2 dalies nuostatos lemia teismo procesinę pareigą kontroliuoti, kad nebūtų priteisiamos per didelės (neproporcingos) išlaidos advokato pagalbai apmokėti. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad ieškovas yra verslo įmonė, kurios veiklai įprasta-būdinga rūpintis ir skolų išieškojimu teismine tvarka. Šalių ginčas nevertinamas kaip sudėtingas, be to, ieškinį teismui per elektroninių paslaugų portalą pateikė ir jį elektroniniu parašu pasirašė ieškovo darbuotojas-teisininkas. Atsižvelgdamas į tai, teismas sprendžia, kad vien tik už tokio ieškinio parengimą prašomos priteisti 60 Eur išlaidos advokato pagalbai apmokėti (be kita ko, atsižvelgiant į priteisiamos skolos dydį) yra neproporcingai didelės, todėl šios išlaidos mažintinos iki 30 Eur. Tokia suma laikytina pakankama atlyginti dėl ieškinio parengimo patirtas išlaidas ir užtikrinanti abiejų šalių teisių ir teisėtų interesų pusiausvyrą. Dėl to ieškovui iš atsakovės priteistina iš viso 65,71 Eur bylinėjimosi išlaidų (CPK 93 straipsnio 1 dalis, 98 straipsnio 1 dalis). Valstybei iš atsakovės priteistinos išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu, iš viso 3,47 Eur. Nurodyta suma įmokėtina į atitinkamą Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą, įmokos kodas 5660.

10Teismo išvada

11Ieškinį tenkinti.

12Priteisti ieškovui uždarajai akcinei bendrovei „Naujamiesčio būstas“, j. a. k. 121452091, iš atsakovės S. J., a. k. ( - ) 1494,65 Eur (tūkstantį keturis šimtus devyniasdešimt keturis eurus 65 ct) skolos ir penkių procentų metines palūkanas nuo priteistos 1494,65 Eur (tūkstančio keturių šimtų devyniasdešimt keturių eurų 65 ct) sumos nuo bylos iškėlimo teisme 2018 m. lapkričio 14 d. iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

13Priteisti ieškovui uždarajai akcinei bendrovei „Naujamiesčio būstas“, j. a. k. 121452091, iš atsakovės S. J., a. k. ( - ) 65,71 Eur (šešiasdešimt penkis eurus 71 ct) bylinėjimosi išlaidų.

14Priteisti valstybei iš atsakovės S. J., a. k. ( - ) 3,47 Eur (tris eurus 47 ct) procesinių dokumentų įteikimo išlaidų.

15Atsakovė negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka.

16Atsakovė turi teisę per dvidešimt dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos paduoti Vilniaus miesto apylinkės teismui pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

17Ieškovas per dvidešimt dienų nuo sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą. Teisėjas

18Vitalijus Abramovičius

Proceso dalyviai