Byla B2-891-513/2016
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo teisėja Irma Čuchraj, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą pagal civilinę bylą pagal ieškovių S. R. komercinės įmonės, UAB „Bružtė“, UAB „Transviko“ ieškinį atsakovei UAB „Unimona“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2ieškovės kreipėsi į teismą su ieškiniu prašydamos atsakovei iškelti bankroto bylą. Nurodė, kad ieškovės yra atsakovės kreditorės. Atsakovė S. R. komercinei įmonei yra skolinga 1 536,70 Eur, UAB „Bružtė“ – 370,50 Eur, UAB „Transviko“ – 786,50 Eur. Skolas ir jų dydį grindžia pateiktomis atsakovei PVM sąskaitomis–faktūromis, krovinių važtaraščiais. Atsakovė į raginimus atsiskaityti nereaguoja, įsiskolinimų nepadengė, todėl mano, jog atsakovė yra nemoki, jai keltina bankroto byla.

3Atsakovė atsiliepimu su ieškiniu nesutinka. Nurodo, jog su kiekviena iš ieškovių visiškai atsiskaitė ir tai patvirtina teismui pridedami mokėjimo pavedimai. Prašo skirti ieškovėms solidariai 1 000 Eur baudą, 50 proc. baudos įpareigojant sumokėti atsakovei.

4Atsisakytina kelti bankroto bylą.

5Įmonių bankroto įstatymo 10 str. 3 d. 1 p. nustatyta, kad teismas atsisako kelti bankroto bylą, jeigu įmonė iki teismo nutarties iškelti bankroto bylą priėmimo patenkina kreditoriaus, kuris kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, reikalavimus.

6Atsakovės su atsiliepimu į ieškinį pateikti rašytiniai įrodymai – 2016-01-15 mokėjimo nurodymas Nr. 566, 2016-01-19 mokėjimo nurodymas Nr. 571 ir 2016-01-19 mokėjimo nurodymas Nr. 572, patvirtina, jog atsakovė patenkino visų ieškovių (kreditorių) reikalavimus. Esant tokioms aplinkybėms, remiantis nurodytu teisiniu reguliavimu, kelti bankroto bylą atsakovei atsisakytina.

7Atsakovės prašymas dėl baudos ieškovėms skyrimo netenkintinas. Ieškovės pasinaudojo teise inicijuoti bankroto bylos iškėlimą ir pateikė įrodymus, kad atsakovė buvo jiems skolinga. Nagrinėjamu atveju nėra pagrindo teigti, jog ieškovės piktnaudžiavo teise į teisminę gynybą ir/ar pan. Atsakovė nepaneigė ir nepateikė atitinkamų įrodymų, jog turėti įsiskolinimai ieškovėms buvo sumokėti iki ieškovės kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos atsakovei iškėlimo ar derino, tarėsi ar kitaip bendradarbiavo su kreditorėmis, siekdama susitarti dėl ginčo įsiskolinimų sumokėjimo tvarkos, laiko ir pan.

8Vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 290–291 str., ĮBĮ 10 str. 3 d. 1 p., teismas

Nutarė

9atsisakyti iškelti bankroto bylą atsakovei UAB „Unimona“, įmonės kodas 303255265, buveinės adresas Taikos pr. 24–13 Klaipėda.

10Netenkinti UAB „Unimona“ prašymo skirti ieškovėms baudą.

11Nutartį per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos atskiruoju skundu galima apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai