Byla B2-1419-265/2014
Dėl bankroto bylos iškėlimo UAB „Klaipėdos tranzito centras“, trečiasis asmuo UAB „Scotra“

1Klaipėdos apygardos teismo teisėjas Alvydas Žerlauskas, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovės UAB „BRUŽTĖ“ ir S. Rupšio komercinės įmonės pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo UAB „Klaipėdos tranzito centras“, trečiasis asmuo UAB „Scotra“,

Nustatė

2ieškovė pareiškė atsakovei ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo ir nurodė, kad atsakovė UAB „Klaipėdos tranzito centras“ ieškovei UAB „BRUŽTĖ“ skolinga 22 733,60 Lt, bendraieškei S. Rupšio komercinei įmonei – 11 460,00 Lt. Dėl šių atsakovės skolų Klaipėdos miesto apylinkės teisme užvestos civilinės bylos. Trečiasis asmuo UAB „Scotra“ nurodo, kad atsakovės įsiskolinimas pagal PVM sąskaitas faktūras sudaro 5 580,00 Lt. Teigia, kad atsakovė laiku nesugeba atsiskaityti, mano, kad įmonė yra nemoki ir todėl jai keltina bankroto byla.

3Atsakovė su pareikštu ieškiniu nesutiko. Atsiliepime nurodė, kad pagal balanso duomenis yra moki, nes pradelsti įsipareigojimai neviršija pusės į įmonės balansą įrašyto turto vertės. Todėl prašo bankroto bylos nekelti. Mano, kad ieškovės apskritai neturi reikalavimo teisės ieškiniui, nes dėl neva tai mokėtinų skolų vyksta ginčai teisme.

4Atsisakytina kelti bankroto bylą.

5Pagal Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 5 dalies 1 ir 2 punktų reikalavimus bankroto byla iškeliama, jeigu teismas nustatė, kad įmonė yra nemoki arba įmonė vėluoja išmokėti darbuotojui (darbuotojams) atlyginimą arba įmonė viešai paskelbė arba kitaip pranešė kreditoriui, kad negali atsiskaityti su kreditoriumi ir neketina vykdyti savo įsipareigojimų. Įmonės nemokumas - tai įmonės būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų ir pradelsti įmonės įsipareigojimai viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės (Įmonių bankroto įstatymo 2 str. 8 d.).

6Pagal pateiktą 2014 m. birželio 30 d. balansą UAB „Klaipėdos tranzito centras“ visas turtas sudarė 5 790 027,00 Lt sumai, per vienerius metus mokėtinos sumos ir trumpalaikiai įsipareigojimai – 2 175 861,00 Lt. Minėtą balansą palyginus su 2013 m. balansu matyti, kad įmonės turtas sumažėjo, atitinkamai sumažėjo ir mokėtinos sumos bei įsipareigojimai. Byloje nėra duomenų, kad balanse nurodyti duomenys būtų neteisingi. Taigi akivaizdu, kad atsakovės įsipareigojimai neviršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės. Byloje taip pat nėra duomenų, iš kurių būtų galima nustatyti, kad įmonė laiku neatsiskaito su darbuotojais. Atsakovės vadovas taip pat nėra viešai paskelbęs ar kitaip pranešęs kreditoriams, kad negali su jais atsiskaityti ir neketina vykdyti savo įsipareigojimų.

7Esant šioms aplinkybėms konstatuotina, kad atsakovė UAB „Klaipėdos tranzito centras“ yra moki, todėl atsisakytina iškelti bankroto bylą (Įmonių bankroto įstatymo 2 straipsnio 8 punktas).

8Teismas, vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 4 dalimi, 2 straipsnio 8 punktu, Civilinio proceso kodekso 290-291 straipsniais

92

Nutarė

10atsisakyti iškelti bankroto bylą atsakovei UAB „Klaipėdos tranzito centras“.

11Nutartį per 7 dienas nuo jos priėmimo dienos galima apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui, paduodant atskirąjį skundą per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai