Byla Ik-1860-365/2010
Dėl įpareigojimo atlikti veiksmus

1Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Gintaro Dzedulionio (kolegijos pirmininkas, pranešėjas), Violetos Balčytienės ir Arūno Dirvono, sekretoriaujant Vaidai Laukavičiūtei, dalyvaujant pareiškėjo A. K. atstovei advokatei Evai Jankovskai, atsakovės atstovei Renatai Mikalavičiūtei, trečiojo suinteresuoto asmens UAB ,,Junesta“ atstovams V. J., advokatui R. S., trečiojo suinteresuoto asmens A. S. atstovui advokatui Vytautui Valašinui, viešame teismo posėdyje išnagrinėjo administracinę bylą pagal pareiškėjo A. K. skundą atsakovei Vilniaus miesto savivaldybės administracijai, tretiesiems suinteresuotiems asmenims Vilniaus apskrities viršininko administracijai, UAB ,,Junesta“, A. S. dėl įpareigojimo atlikti veiksmus,

Nustatė

4Pareiškėjas A. K. kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą su skundu prašydamas įpareigoti Vilniaus miesto savivaldybės administraciją per vieną dieną nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos atlikti jos kompetencijai priskirtus veiksmus ir patvirtinti žemės sklypo 28393 kv. m planą laisvoje žemėje ties ( - ) iki nacionalizacijos buvusios K. K. žemėvaldos vietoje planus bei pateikti juos Vilniaus apskrities viršininko administracijos Vilniaus miesto žemėtvarkos skyriui ir atlikti visus su tuo susijusius veiksmus.

5Pareiškėjo atstovas teisminio nagrinėjimo metu pateikė prašymą, kuriame prašo bylą nutraukti. Nurodė, kad atsakovės ir pareiškėjo pozicijos sutampa, prieštaravimų nėra. Paaiškino, kad 2010 05 24 darbiniame pasitarime miesto plėtros klausimais atsakovė pakartotinai nagrinėjo klausimą dėl jam grąžintino natūra žemės sklypo suformavimo ir, atsižvelgusi į Teisės departamento pateiktą teisinę išvadą, nusprendė, jog 28 393 kv. m grąžintino natūra žemės sklypo ties ( - ) g. formavimo procedūros bus atnaujintos tik teismo nutartimi panaikinus arba pakeitus reikalavimo užtikrinimo priemonę arba nutraukus administracinę bylą (b. l. 42-43, 44, III t.).

6Atsakovės atstovė klausimą dėl bylos nutraukimo paliko spręsti teismo nuožiūra.

7Trečiųjų suinteresuotų asmenų UAB ,,Junesta“, A. S. atstovai teisminio nagrinėjimo metu nesutiko dėl bylos nutraukimo, prašė bylą nagrinėti iš esmės bei priimti sprendimą, kuriame būtų išaiškinta ar pareiškėjui grąžintinas žemės sklypas yra valstybės išperkama žemė. Paaiškino, kad jie turi savo interesą ir kreipsis į teismą su savo reikalavimais.

8Kreiptis į teismą ir ginti teismine tvarka savo interesus - tai pareiškėjo teisė, kuria jis naudojasi savo nuožiūra. Teisminio nagrinėjimo metu pareiškėjo atstovė pareiškė, kad savo interesus gali realizuoti ir neteismine tvarka, todėl teismas neturi pagrindo atsisakyti tenkinti pareiškėjos prašymą.

9Byla nutraukiama.

10Pagal Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 101 str. 1 d. 3 p. teismas nutraukia byla, jeigu pareiškėjas atsisako skundo.

11Pareiškėjas skundo atsisakė. Toks atsisakymas niekieno teisių ir teisėtų interesų nepažeidžia, todėl priimamas ir ši administracinė byla nutraukiama. Pareiškėjui išaiškintina, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

12Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 101 str. 1 d. 3 p., 102 str. 149 str. 2 d.,

Nutarė

18Nutraukti administracinę bylą pagal pareiškėjo A. K. skundą atsakovei Vilniaus miesto savivaldybės administracijai, tretiesiems suinteresuotiems asmenims Vilniaus apskrities viršininko administracijai, UAB ,,Junesta“, A. S. dėl įpareigojimo atlikti veiksmus.

19Nutartį per 7 dienas nuo nutarties nuorašo gavimo dienos galima apskųsti atskiruoju skundu Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

20

Proceso dalyviai