Byla 2-125-514/2012
Dėl žalos atlyginimo regreso tvarka

1Plungės rajono apylinkės teismo teisėja Aušra Volskytė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ieškinį atsakovui L. E. dėl žalos atlyginimo regreso tvarka ir

Nustatė

2ieškovas prašė priteisti iš atsakovo 38,73 Lt padarytai žalai atlyginti. Nurodė, kad Plungės rajono apylinkės prokuratūros 2011-07-28 nutarime dėl atsisakymo nutraukti ikiteisminį tyrimą įtariamajam ir mažamečio nukentėjusiojo atstovei pagal įstatymą susitaikius nurodyta, kad 2011-06-03 apie 15–16 val. L. E. 3–4 kartus sudavė gumine žarna mažamečiui sūnui R. E. į įvairias kūno vietas už tai, kad neklausė, minėtais veiksmais padarydamas veiką, turinčią nusikaltimo, numatyto LR BK 140 str. 2 d. požymių. Dėl patirtų sužalojimų R. E. VŠĮ Plungės rajono savivaldybės ligoninėje buvo suteiktos asmens sveikatos priežiūros paslaugos. Ieškovas iš privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto (toliau – PSDF biudžetas) VŠĮ Plungės rajono savivaldybės ligoninei sumokėjo 38,73 Lt. Žala PSDF biudžetui buvo padaryta nusikalstamais atsakovo veiksmais, todėl jis privalo žalą atlyginti.

3Teisme gautas ieškovo prašymas nutraukti bylą, nes atsakovas visiškai atlygino žalą, nuo ieškinio atsisako.

4Atsisakymas priimtinas, civilinė byla nutrauktina.

5Asmuo, padavęs ieškinį, turi teisę jo atsisakyti. Pateiktas atsisakymas neprieštarauja imperatyvioms teisės normoms ar viešajam interesui, todėl priimtinas, o civilinė byla nutrauktina (LR CPK 42 str. 1 d., 140 str. 1 d., 293 str. 4 p.).

6Teismas, vadovaudamasis LR CPK 290, 291 straipsniais,

Nutarė

7ieškovo atsisakymą priimti.

8Civilinę bylą pagal Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ieškinį atsakovui L. E. dėl žalos atlyginimo regreso tvarka nutraukti.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos priėmimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui per Plungės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai