Byla 2-977-890/2011
Dėl skolos priteisimo, -

1Palangos miesto apylinkės teismo teisėja Eglė Žakevičiūtė, rašytinio proceso tvarka susipažinusi su civiline byla pagal ieškovo BĮ Palangos miesto rinkliavų centras ieškinį atsakovei R. I. R., trečiajam asmeniui Palangos miesto savivaldybės administracijai dėl skolos priteisimo, -

Nustatė

2ieškovas BĮ Palangos miesto rinkliavų centras pateikė teismui ieškinį dėl skolos priteisimo, kuriuo prašo priteisti iš atsakovės R. I. R. 132 Lt vietinės rinkliavos įsiskolinimo, 5 procentų dydžio metines palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas. Į bylą trečiuoju asmeniu, nepareiškiančiu savarankiškų reikalavimų įtraukta Palangos miesto savivaldybės administracija.

3Iš ieškovo pateikto ieškinio bei jo priedų, taip pat atsakovės pateiktų procesinių dokumentų nustatyta, kad ginčas tarp šalių kilo dėl vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimo mokesčio dydžio. Atsakovė be kitų atsikirtimų į ieškinį, taip pat nurodė, jog ši byla nagrinėtina administraciniame teisme. Tretysis asmuo atsiliepimo į ieškinį nepateikė.

4Pažymėtina, kad ieškovo reikalavimas priteisti iš atsakovės nesumokėtas sumas už atliekų surinkimą ir tvarkymą yra kildinamas ne iš sutartinių, bet iš viešosios teisės reglamentuojamų teisinių santykių. Tokią išvadą padarė Specialioji teisėjų kolegija ginčams dėl teismingumo tarp bendrosios kompetencijos ir administracinio teismo spręsti, išanalizavusi teisės aktų nuostatas, reglamentuojančias atliekų tvarkymą.

5Specialioji teisėjų kolegija konstatavo, kad bylos dėl rinkliavų mokėjimo yra teismingos administraciniams teismams (2006-12-06 nutartis, priimta byloje Kėdainių rajono savivaldybės administracija v. E.T., J.T., V.T.; 2009-11-30 nutartis, priimta byloje VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras v. J.R.; 2010-04-14 nutartis, priimta byloje VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras v. A.R; 2010-06-21 nutartis, priimta byloje UAB „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras“ v A. V.) (ABTĮ 15 str. 1 d. 4 p.).

6Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, paaiškėjus, kad civilinė byla Palangos miesto apylinkės teisme buvo priimta pažeidžiant rūšinio teismingumo taisykles, civilinė byla perduotina nagrinėti Klaipėdos apygardos administraciniam teismui (Lietuvos Respublikos CPK 34 straipsnio 2 dalies 4 punktas, 4 dalis).

7Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 34 straipsnio 2 dalies 4 punktu, 4 dalimi, 36 straipsnio 1, 2, 5 dalimis,

Nutarė

8civilinę bylą pagal ieškovo BĮ Palangos miesto rinkliavų centras ieškinį atsakovei R. I. R., trečiajam asmeniui Palangos miesto savivaldybės administracijai dėl skolos priteisimo perduoti nagrinėti Klaipėdos apygardos administraciniam teismui.

9Nutarties kopiją nusiųsti šalims.

10Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai