Byla e2-434-258/2018
Dėl ieškinio atsisakymo civilinėje byloje pagal ieškovės AB „Kauno grūdai“ ieškinį atsakovams BUAB „Vievio paukštynas“ ir UAB „Valeksa“ dėl žalos atlyginimo, tretieji asmenys: draudimo bendrovė AAS „Gjensidige Baltic“ ir UADB „Colemont draudimo brokeris“

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Rita Kisielienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovės AB „Kauno grūdai“ pareiškimą dėl ieškinio atsisakymo civilinėje byloje pagal ieškovės AB „Kauno grūdai“ ieškinį atsakovams BUAB „Vievio paukštynas“ ir UAB „Valeksa“ dėl žalos atlyginimo, tretieji asmenys: draudimo bendrovė AAS „Gjensidige Baltic“ ir UADB „Colemont draudimo brokeris“,

Nustatė

2Ieškovė AB „Kauno grūdai“ kreipėsi į teismą prašydama priteisti solidariai iš atsakovų UAB „Valeksa“ ir BAB „Vievio paukštynas“ 952 045,39 EUR žalos atlyginimą AB „Kauno grūdai“ naudai.

3Teisme gautas ieškovės prašymas dėl ieškinio reikalavimų atsisakymo, kuriuo ji prašo priimti pareiškimą dėl ieškinio reikalavimų atsisakymo ir bylą nutraukti, prašymą nagrinėti rašytinio proceso tvarka šalims nedalyvaujant.

4Prašymas tenkinamas, byla nutrauktina.

5Bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako ieškinio (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 140 str. 1 d.). Pagal CPK 293 str. 4 p., teismas nutraukia bylą, jeigu ieškovas atsisako ieškinio ir atsisakymą teismas priima. Pareiškime dėl ieškinio atsisakymo ieškovė nurodė, kad jai yra žinomos ieškinio atsisakymo teisinės pasekmės. Kadangi atsisakymas nuo ieškinio imperatyvioms įstatymų nuostatoms bei viešajam interesui neprieštarauja ir nepažeidžia asmenų teisių ir teisėtų interesų (CPK 42 str. 1 ir 2 dalys, 140 str. 1 d.), ieškovės AB „Kauno grūdai“ pareiškimas dėl ieškinio atsisakymo priimtinas, o byla nutrauktina.

6Teismas, vadovaudamasis išdėstytu ir CPK 140 str., 290-292 str.,

Nutarė

7ieškovės AB „Kauno grūdai“ pareiškimą dėl ieškinio atsisakymo tenkinti.

8Civilinę bylą Nr. e2-434-258/2018 pagal ieškovės AB „Kauno grūdai“ ieškinį atsakovams BUAB „Vievio paukštynas“ ir UAB „Valeksa“ dėl žalos atlyginimo, tretieji asmenys: draudimo bendrovė AAS „Gjensidige Baltic“ ir UADB „Colemont draudimo brokeris“, nutraukti.

9Atšaukti 2018 m. lapkričio 13 d. 15 val. šioje civilinėje byloje paskirtą parengiamąjį teismo posėdį.

10Nutartis per septynias dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui, atskirąjį skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai