Byla 2-80-890/2012
Dėl neteisėtais antstolio veiksmais padarytos žalos atlyginimo, -

1Palangos miesto apylinkės teismo teisėja Eglė Žakevičiūtė, sekretoriaujant Inai Reinikienei, viešame teismo posėdyje išnagrinėjusi civilinę bylą pagal ieškovo L. S. ieškinį atsakovei Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijai dėl neteisėtais antstolio veiksmais padarytos žalos atlyginimo, -

Nustatė

2ieškovas į teismo posėdį neatvyko, apie teismo posėdį jam pranešta tinkamai, teismas neturi žinių apie jo neatvykimo priežastis. Šaukimas į teismo posėdį ieškovui įteiktas 2012-03-17. Atsakovo atstovas pateikė prašymą bylą nagrinėti jam nedalyvaujant.

3Vadovaujantis Lietuvos Respublikos CPK 246 str. 1 d., kai be pateisinamos priežasties į teismo posėdį neatvyksta ieškovas, kuriam apie posėdį pranešta tinkamai, ir atsakovas neprašo priimti sprendimą už akių, teismas palieka ieškinį nenagrinėtą.

4Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso nuostatos reglamentuoja, kad dalyvaujantys byloje asmenys privalo domėtis nagrinėjamos bylos eiga, iš anksto nurodyti priežastis ir pateikti įrodymus, bei informuoti teismą apie negalėjimą dalyvauti teismo posėdyje, veikti už greitą ir teisingą bylos išnagrinėjimą.

5Atsižvelgiant į tai, kad šalims apie posėdį pranešta tinkamai, ieškovo neatvykimo į teismo posėdį priežastys teismui nežinomos, o atsakovas prašė bylą nagrinėti jam nedalyvaujanti, prašymo nagrinėti bylą ieškovui nedalyvaujant teismas negavo, todėl ieškinys paliekamas nenagrinėtu, konstatuojant, jog ieškovas į teismo posėdį neatvyko be pateisinamos priežasties.

6Atkreiptinas dėmesys, jog pareiškimo palikimas nenagrinėtu, neatima ir nepanaikina ieškovo teisės pakartotinai kreiptis į teismą su tapačiu ieškiniu (CPK 297 str. 2 d.).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 246 str. 1 d., 296 str. 5 d., 298 str., teismas

Nutarė

8ieškovo L. S. ieškinį atsakovei Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijai dėl neteisėtais antstolio veiksmais padarytos žalos atlyginimo palikti nenagrinėtą.

9Ši nutartis per 7 dienas nuo nutarties priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui per Palangos miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai