Byla 2A-331-125/2012
Dėl rinkliavos išieškojimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš kolegijos pirmininko Broniaus Valiaus, kolegijos teisėjų Albinos Pupeikienės, Audriaus Saulėno, rašytiniame teismo posėdyje apeliacine tvarka išnagrinėjo atsakovės Sodininkų bendrijos „Tauras“ apeliacinį skundą dėl Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2011 m. rugsėjo 8 d. sprendimo civilinėje byloje pagal ieškovės UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“ ieškinį atsakovei Sodininkų bendrijai „Tauras“, trečiajam asmeniui Klaipėdos savivaldybės administracijai dėl rinkliavos išieškojimo ir

Nustatė

2ieškovė ieškiniu, pareikštu LR CPK XXII skyriuje numatytu dokumentiniu procesu, prašė iš atsakovės priteisti 65 604,66 Lt nesumokėtos vietinės rinkliavos bei 5 proc. dydžio procesines palūkanas. Nurodė, kad pagal Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2007-03-29 sprendimu Nr. T2-80 „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ (su vėlesniais pakeitimais) bei Nuostatus atsakovė už laikotarpį nuo 2008-07-01 iki 2011-02-14 yra nesumokėjusi 65 604,66 Lt rinkliavos mokestį, kuris kartu su procesinėmis palūkanomis turi būti priteistas iš atsakovės.

3Klaipėdos miesto apylinkės teismas 2011 m. balandžio 22 d. preliminariu sprendimu ieškinį patenkino visiškai, o 2011 m. liepos 8 d. nutartimi panaikino preliminarų sprendimą ir nutarė ginčą nagrinėti pagal bendrąsias ginčo teisenos taisykles.

4Klaipėdos miesto apylinkės teismas 2011 m. rugsėjo 8 d. sprendimu ieškinį patenkino visiškai ir ieškovei iš atsakovės priteisė 65 604,66 Lt skolą, 5 proc. dydžio procesines palūkanas bei 2 162,50 Lt bylinėjimosi išlaidų.

5Atsakovė apeliaciniu skundu prašo teismo sprendimą panaikinti ir bylą perduoti nagrinėti iš naujo pirmosios instancijos teismui.

6Atsakovė nurodė, kad teismas neatskleidė ginčo esmės, ginčas teismingas Administraciniam teismui.

7Atsiliepimas į apeliacinį skundą negautas.

8Apeliacinis skundas tenkintinas iš dalies.

9Ieškovė reikalavimą iš atsakovės priteisti skolą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą kildina iš Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo bei Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimų.

10Pagal Rinkliavos įstatymą ir Atliekų tvarkymo įstatymą savivaldybių kompetencijai yra priskirta funkcija atitinkamos savivaldybės teritorijoje organizuoti komunalinių atliekų tvarkymo sistemą bei suteikta teisė nustatyti vietinę rinkliavą už naudojimąsi šios sistemos paslaugomis. Ieškovės prašoma priteisti rinkliava kyla iš viešosios teisės reguliuojamų teisinių santykių, todėl ši byla pagal Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 15 str. 1 d. 4 p. yra teisminga Administraciniam teismui. Tokios nuostatos laikosi ir Specialioji teisėjų kolegija atsakovės nurodytose nutartyse. Dėl nurodytų priežasčių pirmosios instancijos teismo sprendimas naikintinas ir byla perduotina nagrinėti pagal teismingumą Klaipėdos apygardos administraciniam teismui (LR CPK 36 str. 1 d., 327 str. 1 d. 1 p., 329 str. 2 d. 6 p.).

11Vadovaudamasis LR CPK 319–331 str., teismas

Nutarė

12Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2011 m. rugsėjo 8 d. sprendimą panaikinti ir bylą perduoti nagrinėti Klaipėdos apygardos administraciniam teismui.

Proceso dalyviai