Byla 2-1874-370/2011
Dėl akcijų perleidimo sandorio ir vienintelio akcininko sprendimo pripažinimo negaliojančiais bei neteisėtai įgyto turto vertės priteisimo priėmimo klausimą

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Irma Čuchraj, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovės bankrutuojančios uždarosios akcinės bendrovės „Sanvalda“ ieškinio atsakovams V. V., O. S. dėl akcijų perleidimo sandorio ir vienintelio akcininko sprendimo pripažinimo negaliojančiais bei neteisėtai įgyto turto vertės priteisimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovė kreipėsi į teismą prašydama pripažinti atsakovų sudarytą UAB „Sanvalda“ akcijų perleidimo sandorį negaliojančiu, pripažinti 2010-01-14 vienintelio UAB „Sanvalda“ akcininko sprendimą Nr. 1 negaliojančiu, iš atsakovo V. V. ieškovei priteisti 1 191 935 Lt bei 5 proc. dydžio procesines palūkanas.

3Klaipėdos apygardos teismas 2011-06-27 nutartimi nustatė ieškovei terminą iki 2011-07-08 pašalinti nutartyje nurodytus trūkumus, t. y. pateikti ieškinio bei jo priedų vertimą į rusų kalbą.

4Ieškinį atsisakytina priimti.

5Klaipėdos apygardos teismo 2011-06-27 nutartimi ieškovė buvo įpareigota pateikti teismui ieškinio ir jo priedų vertimus į rusų kalbą, tačiau 2011-07-11 ieškovė pateikė tik ieškinio vertimą į rusų kalbą. Esant šioms aplinkybėms konstatuotina, jog ieškovė neištaisė Klaipėdos apygardos teismo 2011-06-27 nutartyje nurodytų trūkumų, todėl ieškinys laikytinas nepaduotu ir grąžintinas ieškinį padavusiam asmeniui, kartu išaiškintina, kad atsisakymas priimti ieškinį nekliudo vėl kreiptis į teismą su tuo pačiu ieškiniu, jeigu bus pašalintos arba išnyks aplinkybės, kliudžiusios priimti ieškinį (CPK 115 str. 3 d.).

6Vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 290–291 straipsniais, teismas

Nutarė

7ieškovės bankrutuojančios uždarosios akcinės bendrovės „Sanvalda“ ieškinį atsakovams V. V., O. S. dėl akcijų perleidimo sandorio ir vienintelio akcininko sprendimo pripažinimo negaliojančiais bei neteisėtai įgyto turto vertės priteisimo laikyti nepaduotu ir ieškinį bei jo priedus grąžinti jį padavusiam asmeniui.

8Nutartis per septynias dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai