Byla eL2-24689-807/2016
Dėl teismo įsakymo išdavimo

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Diana Jankienė, išnagrinėjusi kreditoriaus UAB „Naujamiesčio būstas“ pareiškimą skolininkui D. P. dėl teismo įsakymo išdavimo,

Nustatė

2Vilniaus miesto apylinkės teismas 2016 m. gegužės 23 d. priėmė teismo įsakymą dėl skolos priteisimo kreditoriui UAB „Naujamiesčio būstas“ iš skolininko D. P.. Kreditoriaus pareiškime nurodytu skolininko deklaruotos gyvenamosios vietos adresu ( - ) ir darbo vietos ( - ) siųsti procesiniai dokumentai (teismo įsakymo patvirtinta kopija, teismo pranešimas ir kreditoriaus pareiškimo bei jo priedų kopijos) grąžinti neįteikti, nurodžius, kad adresatas neatsiėmė pašte. Kitų duomenų apie galimą skolininko buvimo vietą teismas neturi.

3Pateikdamas pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo kreditorius nurodė, kad kitos skolininko gyvenamosios vietos nurodyti negali ir pasirinkti kito procesinių dokumentų įteikimo būdo nepageidauja.

4Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 431 straipsnio 3 dalyje nustatyta, kad tuo atveju, kai pagal kreditoriaus reikalavimą iškėlus teisme bylą ir priėmus teismo įsakymą paaiškėja, kad skolininko gyvenamoji ir darbo vietos yra nežinomos, teismas panaikina teismo įsakymą ir kreditoriaus pareiškimą palieka nenagrinėtą.

5Panaikinus teismo įsakymą ir pareiškimą palikus nenagrinėtą, kreditoriui grąžinamas jo sumokėtas 5,00 Eur žyminis mokestis (CPK 87 straipsnio 1 dalies 5 punktas).

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 87 straipsnio 1 dalies 5 punktu, 431 straipsnio 3 dalimi, 291 straipsniu, teismas

Nutarė

7panaikinti 2016 m. gegužės 23 d. teismo įsakymą, kuriuo priteista skola kreditoriui UAB „Naujamiesčio būstas“ iš skolininko D. P. ir pareiškimą palikti nenagrinėtą.

8Grąžinti kreditoriui UAB „Naujamiesčio būstas“, į. k. 121452091, 5,00 Eur žyminio mokesčio, išaiškinant, kad žyminį mokestį grąžina Valstybinė mokesčių inspekcija, remdamasi šia nutartimi.

9Nutartis, dalyje dėl žyminio mokesčio grąžinimo, per 7 dienas nuo nutarties kopijos gavimo dienos skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą, kitoje dalyje nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai