Byla 2-1882-723/2014
Dėl vykdomojo rašto išdavimo

1Vilniaus rajono apylinkės teismo teisėjas Vilmantas Ambrulevičius, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs atsakovo Daugiabučio namo ( - ), savininkų bendrijos atstovo adv. Gyčio Šarkos prašymą dėl vykdomojo rašto išdavimo,

Nustatė

22014-04-09 Vilniaus rajono apylinkės teisme gautas Daugiabučio namo ( - ), savininkų bendrijos atstovo adv. Gyčio Šarkos prašymas išduoti vykdomąjį raštą dėl 2013 m. spalio 15 d. Vilniaus rajono apylinkės teismo sprendimo civ. byloje Nr. ( - ) dalies, kuria nurodyta panaikinti 2012-03-09 Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartimi byloje taikytas laikinąsias apsaugos priemones – draudimą atsakovui Daugiabučio namo ( - ), savininkų bendrijai, į.k. ( - ), buveinė ( - ), Vilnius, atlikti bet kokius veiksmus susijusius su bendrijos veikla - priimti sprendimus, sudarinėti sandorius su trečiaisiais asmenimis, kurie būtų susiję su bendrijos valdymu, turtinių ir neturtinių įsipareigojimų prisiėmimu, bendrijos narių bendro turto valdymu, naudojimu, disponavimu, taip pat sustabdant jau sudarytų atsakovo sutarčių vykdymą iki teismo sprendimo šioje byloje įsiteisėjimo, nuo teismo sprendimo paskelbimo dienos. Prašyme nurodė, jog teismo sprendimas antstoliui V. Č. buvo išsiųstas kartu su lydraščiu, duomenų apie tai, kad teismo sprendimas neįteiktas ar jį atsisakyta priimti, byloje nėra, tačiau antstolis, nepaisydamas nurodyto teismo sprendimo, nenutraukė vykdomosios bylos ir joje atsakovo atžvilgiu vis dar atlieka procesiniu veiksmus dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo.

3Prašymas tenkintinas.

4Byloje nustatyta, kad Vilniaus rajono apylinkės teismas 2013-10-15 sprendimu civ. byloje Nr. 2-1222-723/2013 ieškovo M. J. ieškinį atsakovams Daugiabučio namo ( - ), savininkų bendrijai, VĮ Registrų centro Vilniaus filialui, dėl daugiabučio namo bendrijos steigiamo susirinkimo pripažinimo neteisėtu ir neteisėtai įsteigto juridinio asmens teisinio registravimo panaikinimo netenkino ir jį atmetė. Sprendimu taip pat nuspręsta panaikinti 2012-03-09 Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo nutartimi byloje taikytas laikinąsias apsaugos priemones – draudimą atsakovui Daugiabučio namo ( - ), savininkų bendrijai, į.k. ( - ), buveinė ( - ), atlikti bet kokius veiksmus susijusius su bendrijos veikla - priimti sprendimus, sudarinėti sandorius su trečiaisiais asmenimis, kurie būtų susiję su bendrijos valdymu, turtinių ir neturtinių įsipareigojimų prisiėmimu, bendrijos narių bendro turto valdymu, naudojimu, disponavimu taip pat sustabdant jau sudarytų atsakovo sutarčių vykdymą iki teismo sprendimo šioje byloje įsiteisėjimo, nuo teismo sprendimo paskelbimo dienos. Toks sprendimas dalyje dėl laikinųjų apsaugos priemonių teismo motyvuotas tuo, kad laikinosios apsaugos priemonės buvo nustatytos išimtinai tik vieno juridinio asmens – AB „City Servise“, gaunančio pelną dėl teismo taikytų laikinųjų apsaugos priemonių ir dviejų fizinių asmenų (dirbančių pas minėtą juridinį asmenį) interesais, kurie prieštarauja absoliučios ( - ) gyventojų daugumos interesams - jie įkūrė bendriją, kad savarankiškai prižiūrėtų savo gyvenamąjį namą ir spręstų visus su tuo susijusius klausimus (CK 1.5 str.), neformaliai leidžia piktnaudžiauti trečiajam asmeniui – AB „City Service“ savo interesais, kuris neformaliai atlieka įkurtos bendrijos funkcijas ir uždavinius tik jau atsižvelgdamas į savo interesus, ir tai kelia grėsmę ir dabartiniu metu, ir ateityje butų savininkams patirti materialinius nuostolius, kai nutartyje skirti laikinąsias apsaugos priemones nenumatytas žalos atlyginimo mechanizmas atsakovui ir tretiesiems asmenims (namo gyventojams) esant nepagrįstam ieškiniui.

5Atsižvelgiant į tai, kad teismo sprendimas dalyje dėl laikinųjų apsaugos priemonių nebuvo apskųstas(CPK 149str.,150 str.2d.),sprendimas antstoliui buvo išsiųstas, tačiau jis vykdomosios bylos nenutraukė ir toliau atsakovo atžvilgiu atlieka procesinius veiksmus dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, atsakovo atstovo prašymas tenkintinas ir atsakovui išduotinas vykdomasis raštas,nes susidariusioje situacijoje tai būtų protinga (CK 1.5 str.,CPK 7str.2d.,646-647 str.).

6Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CK 1.5 str.,CPK 7,290–291 straipsniais, 646 straipsniu,

Nutarė

7prašymą tenkinti.

8Išduoti atsakovui Daugiabučio namo ( - ), savininkų bendrijai (k. ( - )) vykdomąjį raštą dėl 2013-10-15 Vilniaus rajono apylinkės teismo sprendimo civ. byloje Nr. 2-1222-723/2013 dalies, kuria teismas nusprendė panaikinti 2012-03-09 Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartimi byloje taikytas laikinąsias apsaugos priemones – draudimą atsakovui Daugiabučio namo ( - ), savininkų bendrijai, į.k. ( - ), buveinė ( - ), atlikti bet kokius veiksmus susijusius su bendrijos veikla - priimti sprendimus, sudarinėti sandorius su trečiaisiais asmenimis, kurie būtų susiję su bendrijos valdymu, turtinių ir neturtinių įsipareigojimų prisiėmimu, bendrijos narių bendro turto valdymu, naudojimu, disponavimu, taip pat sustabdant jau sudarytų atsakovo sutarčių vykdymą iki teismo sprendimo šioje byloje įsiteisėjimo, nuo teismo sprendimo paskelbimo dienos.

9Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai
Ryšiai