Byla B2-1344-866/2018
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Asta Pikelienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi uždarosios akcinės bendrovės (toliau UAB) „Degris“ bankroto administratoriaus UAB „Top Consult“ prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teismas 2013 m. gegužės 20 d. nutartimi UAB „Degris“ iškėlė bankroto bylą, įmonės administratoriumi paskyrė UAB „Top Consult“. Vilniaus apygardos teismo 2014 m. sausio 24 d. nutartimi patvirtinti įmonės kreditoriniai reikalavimai, kurie buvo patikslinti 2014 m. vasario 21 d., 2014 m. birželio 5 d., 2014 m. liepos 1 d., 2014 m. rugpjūčio 18 d., 2016 m. lapkričio 14 d., 2017 m. spalio 18 d., 2018 m. rugpjūčio 7 d., 2018 m. lapkričio 21 nutartimis.

32014 m. gruodžio 12 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

4Bankroto administratorius prašo priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos. Paaiškino, kad visos įmonės bankroto procedūros yra baigtos, 2018 m. gruodžio 7 d. įvykusio kreditorių susirinkimo metu priimtas nutarimas kreiptis į teismą dėl įmonės pabaigos. Prideda grindžiančius dokumentus.

5Prašymas tenkintinas.

6Pagal ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalį, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos. Teismas, gavęs iš bankrutavusios įmonės administratoriaus dokumentus, formaliai būtinus sprendžiant klausimą dėl įmonės pabaigos, gali priimti atitinkamą sprendimą tuo atveju, kada nelieka abejonių, jog visi įstatyme numatyti būtinieji bankroto proceso darbai atlikti ir bankroto procedūros baigtos tinkamai, išnaudotos visos galimybės kuo geriau patenkinti bankrutavusios įmonės kreditorių finansinius reikalavimus (Lietuvos apeliacinio teismo 2014 m. sausio 23 d. nutartis Nr. 2A-924/2014).

7Kreditoriams apie teismo posėdį pranešta tinkamai.

8Teismui pateikti likvidacinis balansas ir bankroto administratoriaus ataskaita. Iš bankroto administratoriaus pateiktų dokumentų matyti, kad visas įmonės turtas yra realizuotas, iš bankroto proceso metu gautų lėšų iš dalies atsiskaityta su hipotekos kreditoriumi ir antros eilės kreditoriais, pilnai atsiskaityta su pirmos eilės kreditoriais. Teismui taip pat pateikti duomenis dėl administravimo išlaidų apmokėjimo. Teismui visi privalomi dokumentai pateikti. Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros pažyma patvirtina, kad agentūra neturi duomenų, jog bankrutavusioje įmonėje yra sukauptos atliekos, užterštas dirvožemis ar gruntas.

9Įvertinus pateiktus duomenis ir bankroto proceso metu nustatytas aplinkybes, konstatuotina, kad ĮBĮ nustatytos įmonės bankroto procedūros iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos, todėl vadovaujantis ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalimi yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

10Vadovaudamasis ĮBĮ 32 straipsniu, teismas

Nutarė

11prašymą tenkinti.

12Pripažinti bankrutavusios UAB „Degris“, į. k. 211445480, veiklą pasibaigusia ir išregistruoti ją iš Juridinių asmenų registro.

13Pavesti įmonės administratoriui per 5 darbo dienas nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos pateikti Juridinių asmenų registrui prašymą išregistruoti likviduotą dėl bankroto įmonę.

14Įpareigoti bankroto administratorių per 3 dienas nuo sprendimo kopijos gavimo dienos, informuoti kreditorius apie priimtą teismo sprendimą, pateikiant teismui tai patvirtinančius įrodymus.

15Sprendimas per trisdešimt dienų nuo sprendimo priėmimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant apeliacinį skundą per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai