Byla B2-459-159/2007
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Eugenija Morkūnienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą pagal ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Pico line“ ieškinį atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Naudingi reklamos sprendimai“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2ieškovė UAB „Pico line“ 2007-02-01 Klaipėdos apygardos teisme pareiškė ieškinį atsakovei UAB „Naudingi reklamos sprendimai“ dėl bankroto bylos iškėlimo. Nurodė, kad atliko atsakovei įvairių paslaugų (spaudiniai ant tento, siuntimas) už 1 946,41 Lt, tačiau UAB „Naudingi reklamos sprendimai“ už ją iki šiol nesumokėjo ir yra skolinga ieškovei 1 946,41 Lt pagal neapmokėtas PVM sąskaitas-faktūras bei 673,23 Lt delspinigių. 2006-10-27 atsakovei išsiųstas pranešimas apie ketinimą kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, jeigu nebus sumokėtas įsiskolinimas, tačiau atsakovė neatsiskaitė (b.l. 13-14). Dėl šių priežasčių ieškovė teigia, kad atsakovė yra nemoki, todėl prašo iškelti jai bankroto bylą.

3Atsakovei UAB „Naudingi reklamos sprendimai“ 2007-02-12 pranešta apie ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo, tačiau atsakovė atsiliepimo nepateikė (b.l. 42).

4Ieškinys pagrįstas ir tenkintinas.

5Lietuvos įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 5 dalies 1 punktas numato, kad bankroto byla keliama, jeigu nustatoma, kad įmonė yra nemoki. To paties įstatymo 2 straipsnio 8 punkte nurodyta, kad įmonės nemokumas – įmonės būsena, kai ji neatsiskaito su kreditoriumi (kreditoriais) praėjus 3 mėnesiams po termino, nustatyto įstatymų, kitų teisės aktų, taip pat kreditoriaus ir įmonių sutartyje įmonės įsipareigojimams įvykdyti, arba praėjus tokiam pat terminui po kreditoriaus (kreditorių) reikalavimo įvykdyti įsipareigojimus, jeigu sutartyse terminas nebuvo nustatytas ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės. Pagal ieškovės pateiktus įrodymus darytina išvada, kad atsakovė yra nemoki. Šią aplinkybę įrodo tai, kad UAB „Naudingi reklamos sprendimai“ įsiskolinimas ieškovei sudaro 2 619,64 Lt, ji buvo įspėta dėl bankroto bylos iškėlimo, tačiau įsiskolinimo nesumokėjo (b.l. 13-16). Iš VĮ Registrų centro Tauragės filialo juridinių asmenų registravimo skyriaus teismui pateiktos UAB „Naudingi reklamos sprendimai“ finansinės atskaitomybės už 2005 metus matyti, jog įmonė turėjo turto už 78 106 Lt, įsipareigojimų už 67 339 Lt (b.l. 35). Įmonė vykdė veiklą tik 2005 metų antrą pusmetį ir turėjo

6667 Lt pelno (b.l. 56). Iš VSDFV Tauragės skyriaus pranešimo matyti, kad nuo 2006-12-07 įmonėje nebėra dirbančių asmenų (b.l. 43-45). Esant tokiems įrodymams bei aplinkybėms galima teigti, kad yra pagrindas įmonei iškelti bankroto bylą dėl nemokumo (LR ĮBĮ 9 str. 5 d.). Bankrutuojančios įmonės administratoriumi skirtina KB „Jonas ir sūnūs“, sutinkanti ir turinti teisę teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas (LR ĮBĮ 10 str., b.l. 17-18). Įmonių bankroto valdymo departamentas prie LR ūkio ministerijos pritarė šio administratoriaus kandidatūrai (b.l. 42).

72007-02-06 Klaipėdos apygardos teismo nutartimi UAB „Naudingi reklamos sprendimai“ turtui taikytos laikinosios apsaugos priemonės – areštuotos įmonei priklausančios sąskaitos bankuose ir kilnojamasis bei nekilnojamasis turtas, uždraudžiant bet kokį areštuoto turto perleidimą, įkeitimą kitiems asmenims ar kitokį nuosavybės teisės pakeitimą ar apribojimą bei turto vertės sumažinimą, bei sustabdyti išieškojimo veiksmai iš šio turto (b.l. 21-22). Šios laikinosios apsaugos priemonės paliekamos galioti iki nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290-291 straipsniais, teismas

Nutarė

91. Iškelti bankroto bylą uždarajai akcinei bendrovei „Naudingi reklamos sprendimai“, įmonės kodas ( - ), esančiai ( - ), atsiskaitomoji sąskaita nežinoma. 2. Uždarosios akcinės bendrovės „Naudingi reklamos sprendimai“ bankroto administratoriumi skirti kooperatinę bendrovę „Jonas ir sūnūs“ (leidimo teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas Nr. 83).

103. Įpareigoti administratorių bankroto teisės normų nustatyta tvarka paskirti savo įgaliotą asmenį ir apie tai informuoti bankroto bylą nagrinėjantį teismą.

114. Laikinąsias apsaugos priemones, 2007-02-06 Klaipėdos apygardos teismo nutartimi taikytas įmonės turtui, palikti galioti iki nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos (turto arešto akto numeris 0307000395).

125. Pavesti administratoriui atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 4 dalies 3 ir 4 punktuose bei 7 dalies 8 punkte.

136. Įpareigoti uždarosios akcinės bendrovės „Naudingi reklamos sprendimai“ direktorių Donatą Žilių per 15 dienų nuo nutarties įsiteisėjimo dienos perduoti administratoriui įmonės dokumentus, antspaudą bei įmonės turtą pagal finansinę atskaitomybę.

147. Nustatyti, kad įmonės kreditoriai turi teisę pareikšti savo finansinius reikalavimus administratoriui per 30 dienų nuo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos, o pirmąjį kreditorių susirinkimą administratoriui pavesti sušaukti per 15 dienų nuo teismo nutarties patvirtinti įmonės kreditorių finansinius reikalavimus įsiteisėjimo dienos.

15Nutartį per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos galima apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui, paduodant atskirąjį skundą per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai