Byla 2-278-241/2015
Dėl kreditorių susirinkimo nutarimų pripažinimo negaliojančiais, priimtos uždarosios akcinės bendrovės „Vilniaus sadutė“ bankroto byloje

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Danutė Gasiūnienė, teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjo CASTERBRIDGE INC atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2014 m. spalio 1 d. nutarties, kuria atmestas skundas dėl kreditorių susirinkimo nutarimų pripažinimo negaliojančiais, priimtos uždarosios akcinės bendrovės „Vilniaus sadutė“ bankroto byloje, ir

Nustatė

2Pareiškėjas CASTERBRIDGE INC skundu ginčijo skolininko bankrutavusios UAB „Vilniaus sadutė“ 2014 m. gegužės 16 d. kreditorių susirinkimo nutarimų teisėtumą.

3Vilniaus apygardos teismas 2014 m. spalio 1 d. nutartimi pareiškėjo skundą atmetė.

4Dėl šios nutarties pareiškėjas padavė atskirąjį skundą, kuriame prašė skundžiamą nutartį panaikinti ir išspręsti klausimą iš esmės – panaikinti bankrutavusios UAB „Vilniaus sadutė“ 2014 m. gegužės 16 d. kreditorių susirinkimo nutarimą Nr. 7.

5Atsakovas bankrutavusi UAB „Vilniaus sadutė“ prašo atskirąjį skundą atmesti.

6Lietuvos apeliaciniame teisme gautas apelianto CASTERBRIDGE INC atstovo (advokato) rašytinis pareiškimas dėl atskirojo skundo atsisakymo, kuriame nurodyta apie skundo atsisakymą ir atsisakymo pasekmių žinojimą.

7Atskirojo skundo atsisakymas priimtinas, apeliacinis procesas nutrauktinas.

8Apeliacinio arba atskirojo skundo atsisakymas yra viena iš apeliacinį procesą inicijuojančių asmenų procesinių teisių (CPK 42 str. 1 d., 308, 338 str.). Šios proceso teisės įgyvendinimas yra dispozityvumo principo išraiška, nes apeliacinis procesas ne tik prasideda, bet ir gali baigtis byloje dalyvaujančio asmens (apelianto) iniciatyva. Apeliacinio ar atskirojo skundo atsisakymas teismui nėra besąlyginis pagrindas nutraukti bylos procesą. Pagal CPK 42 straipsnio 2 dalį teismas nepriima skundo atsisakymo, jeigu tai prieštarauja imperatyviosioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, pažeidžia asmens teises bei įstatymų saugomus interesus (CPK 302 str.). Spręsdamas klausimą dėl apeliacinio (atskirojo) skundo atsisakymo, teismas turi įsitikinti, kad byloje dalyvaujantis asmuo jo atsisako laisva valia, neveikiamas trečiųjų asmenų, ar jam žinomi to padariniai. Šios bylos atveju nėra pagrindo pripažinti, kad apelianto CASTERBRIDGE INC pareikštas atskirojo skundo atsisakymas prieštarautų įstatymams, ar pažeistų apelianto ir kitų asmenų teises bei interesus. Apeliantui žinomos skundo atsisakymo teisinės pasekmės ( - ) str. 1, 3 d.). Esant šioms aplinkybėms ir nesant kitų asmenų skundų, apelianto CASTERBRIDGE INC atskirojo skundo atsisakymas priimtinas ir apeliacinis procesas nutrauktinas ( - ) str. 2 d., 338 str.).

9Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 308 straipsnio 2 dalimi, 338 straipsniu,

Nutarė

10priimti pareiškėjo CASTERBRIDGE INC, į. k. C-108276, atskirojo skundo atsisakymą ir nutraukti apeliacinį procesą civilinėje byloje Nr. 2-278-241/2015 pagal pareiškėjo CASTERBRIDGE INC atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2014 m. spalio 1 d. nutarties.

Proceso dalyviai