Byla 2-2230-901/2012
Dėl J. B. pripažinimo neveiksniu, suinteresuoti asmenys J. B. ir VšĮ Šiaulių centro poliklinika

1Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Laura Karmazaitė,

2sekretoriaujant Virginijai Matiušovienei,

3dalyvaujant pareiškėjai Šiaulių miesto apylinkės prokuratūros prokurorei L. M.,

4suinteresuotam asmeniui J. B. ir jo atstovui advokatui A. Š.,

5suinteresuoto asmens VšĮ Šiaulių centro poliklinikos atstovei Z. N.,

6viešame teismo posėdyje nagrinėdama civilinę bylą pagal pareiškėjos Šiaulių miesto apylinkės prokuratūros prokurorės L. M., ginančios viešąjį interesą, pareiškimą dėl J. B. pripažinimo neveiksniu, suinteresuoti asmenys J. B. ir VšĮ Šiaulių centro poliklinika,

Nustatė

7Šiaulių miesto apylinkės teismas 2012 m. kovo 5 d. nutartimi priimtas prokurorės pareiškimas dėl J. B. pripažinimo neveiksniu, J. B. psichinei būklei nustatyti byloje paskirta teismo psichiatrijos ekspertizė, ją pavedant Šiaulių teismo psichiatrijos komisijos ekspertams, o civilinė byla buvo sustabdyta. 2012-10-29 grįžus ekspertizės aktui, kuriame pateiktos išvados, kad J. B., a.k. a.k. ( - ) gyv. ( - ), serga lėtiniu psichikos sutrikimu – paranoidine šizofrenija, kad šiuo metu pagal savo psichinę būklę J. B. gali suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti ir kad šiuo metu pagal esamą psichinę būklę J. B. gali dalyvauti teismo posėdyje, galima jį apklausti, galima jam įteikti teismo dokumentus, teismas 2012-10-29 nutartimi atnaujino civilinės bylos nagrinėjimą, išsiuntė pareiškėjo pareiškimus suinteresuotiems asmenims atsiliepimams pateikti ir paskyrė teismo posėdį.

82012-11-21 vykusio teismo posėdžio metu Šiaulių miesto apylinkės prokuratūros prokurorė L. M. atsižvelgiant į teismo pagarsintas ekspertizės akto išvadas pareiškimą atsiėmė ir prašė pareiškimą palikti nenagrinėtu. Su pareiškimo atsiėmimu ir pareiškimo palikimu nenagrinėtu sutiko suinteresuoti asmenys J. B. ir VšĮ Šiaulių centro poliklinikos atstovė.

9Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau CPK) 139 str. numato, kad ieškovas (šiuo atveju pareiškėjas) turi teisę atsiimti ieškinį (pareiškimą), kol teismas neišsiuntė ieškinio (pareiškimo) nuorašo atsakovui, vėliau ieškinį (pareiškimą) atsiimti galima tik turint atsakovo (suinteresuotų asmenų) sutikimą. Prašymas dėl pareiškimo atsiėmimo ir jo palikimo nenagrinėtu pateiktas atnaujinus bylos nagrinėjimą teismo posėdžio metu. Prašymui suinteresuoti asmenys neprieštarauja. Atsižvelgiant į nurodytą, Šiaulių miesto apylinkės prokuratūros prokurorės L. M. prašymas dėl pareiškimo atsiėmimo tenkintinas, pareiškimas paliktinas nenagrinėtu (CPK 139 str. 1 d., 296 str. 1 d. 10 p., 443 str.).

10Proceso dalyviams išaiškintina, kad pasikeitus aplinkybėms, kurios buvo pagrindas pareiškimą palikti nenagrinėtą, tokią teisę turintys suinteresuoti asmenys turi teisę vėl kreiptis į teismą su pareiškimu bendra tvarka (CPK 297 str. 2 d.).

11Tiek pareiškėja tiek suinteresuotas asmuo J. B. yra atleisti nuo bylinėjimosi išlaidų (CPK 83 str. 1 d. 5 p., LR Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymas).

12Vadovaudamasis išdėstytu ir CPK 167 str., 290-292 str., 296 str. teismas

Nutarė

13Palikti nenagrinėtu pareiškėjos Šiaulių miesto apylinkės prokuratūros prokurorės L. M., ginančios viešąjį interesą, pareiškimą dėl J. B. pripažinimo neveiksniu, suinteresuoti asmenys J. B. ir VšĮ Šiaulių centro poliklinika.

14Įsiteisėjus nutarčiai grąžinti gydymo įstaigoms teismui pateiktas J. B. sveikatos istorijas.

15Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui, paduodant skundą Šiaulių miesto apylinkės teisme.

Proceso dalyviai
Ryšiai