Byla 2-144-783/2013
Dėl nustatymo, kad nebūtų išieškoma iš paskutinio buto, suinteresuoti asmenys – antstolė Neringa Budriūnienė, AB „Panevėžio energija“

1Kupiškio rajono apylinkės teismo teisėjas Virginijus Skaraitis, rašytinio proceso tvarka, išnagrinėjęs pareiškėjo T. P. pareiškimą dėl nustatymo, kad nebūtų išieškoma iš paskutinio buto, suinteresuoti asmenys – antstolė Neringa Budriūnienė, AB „Panevėžio energija“,

Nustatė

22013 m. sausio 22 d. Kupiškio rajono apylinkės teisme gautas T. P. pareiškimas, kuriuo prašoma nustatyti, kad nebūtų išieškoma iš paskutinio buto, esančio ( - ), išieškant sumas, nesumokėtas už sunaudotus energijos išteklius, komunalines paslaugas ir kitokias paslaugas. Pareiškime nurodė, jog už nesumokėtus energijos išteklius yra skolingas 8238,20 Lt sumą, kurią įsipareigojo 2012-12-17 sutartimi mokėti dalimis po 20,00 Lt per mėnesį. Teigia, jog nežiūrint į tai, antstolė N. Budriūnienė surengė buto varžytines, tačiau jam yra nežinoma nei buto kaina, nei kas šį butą įsigijo. Šiame bute be jo, pareiškėjo, gyvena sugyventinė R. K. ir jų nepilnametis vaikas A. K. . Pareiškėjas teigia, kad yra sunki jo padėtis, jis nedirba, gauna tik 401 Lt socialinę pašalpą, sugyventinė gauna tik minimalų mėnesinį atlyginimą, todėl pinigų neužtenka sumokėti skolas už energijos išteklius ir kitas komunalines paslaugas. Pareiškėjas mano, jog antstolė turėjo atsižvelgti į tą aplinkybę, kad tarp kreditoriaus AB „Panevėžio energija“ ir skolininko yra sudaryta skolos mokėjimo sutartis, kad mokama skolos dalis ir einamieji priskaitymai.

3Prašymas netenkinamas. Vadovaujantis CPK 663 str. 4 d. teismas skolininko ar jo šeimos prašymu po to, kai butas ar gyvenamasis namas išieškant sumas, nesumokėtas už sunaudotus elektros energijos išteklius, komunalines ir kitokias paslaugas, yra areštuotas, gali nustatyti, kad nebūtų išieškoma iš paskutinio buto, gyvenamojo namo ar dalies, būtinų šiems asmenims gyventi. Tai teismas gali nustatyti atsižvelgdamas į vaikų, neįgaliųjų ir socialiai remtinų asmenų materialinę padėtį ir interesus. Iš antstolės pateiktų vykdomųjų bylų nustatyta, jog antstolės N. Budriūnienės kontoroje yra 7 vykdomosios bylos, kuriose vykdomas išieškojimas bendrai 9864,35 Lt sumai, iš jų 8294,94 Lt AB „Panevėžio energija“ už patiektą šilumą (neskaitant priteistų 5% procesinių palūkanų už priteistą sumą) bei 1437,35 Lt UAB „Kupiškio komunalininkas“ už buto administravimą, techninę priežiūrą ir kitus mokesčius už komunalinius patarnavimus. Skolos, kaip matyti iš vykdomųjų bylų, AB „Panevėžio energija“ susidariusios už laikotarpį nuo 2006 m. vasario 1 d. iki 2012 m. balandžio 1 d., AB „Kupiškio komunalininkas“ – už laikotarpį nuo 2009 m. rugsėjo mėnesio iki 2012 m. rugsėjo mėnesio. Taip pat prie skolų išieškojimo iš T. P. prisijungė antstolė I. Bakšienė dėl 3701,76 Lt skolos BAB bankui „Snoras“ ir 155,47 Lt skolos UAB „Ūkio banko lizingas“. Iš vykdomųjų bylų taip pat nustatyta, jog butas už 12 600 Lt 2012 m. gruodžio 27 d. varžytinių metu parduotas UAB „Soltera“, atstovaujamai K. N. . CPK 593 str., kurio tvarka į teismą kreipėsi pareiškėjas, reglamentuoja pareiškimų teismui nagrinėjimą vykdymo proceso tvarka ir yra nagrinėjamas supaprastinto proceso tvarka (procesinis sprendimas turi būti priimamas per septynias dienas nuo jo priėmimo). Lingvistiškai aiškinant CPK 663 str. 4 str., prašymas nenukreipti išieškojimo iš areštuoto paskutinio buto turėjo būti pateiktas iki varžytinių, kuriuose jis buvo parduotas, ir areštuotą turtą realizavus iki pareiškimo padavimo (turtas parduotas 2012 m. gruodžio 27 d.), toks pareiškėjo prašymo išsprendimas nesukelia pasekmių. Manydamas, jog buvo pažeistos jo teisės realizuojant areštuotą turtą, pareiškėjas gali kreiptis motyvuotu skundu dėl antstolio veiksmų ar ginčo teisena ginčyti turto pardavimo iš varžytinių aktą.

4Remdamasis tuo, kas išdėstyta, ir, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 593 str., teismas

Nutarė

5Pareiškėjo T. P. pareiškimo netenkinti.

6Nutartis per septynias dienas nuo nutarties kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu, paduodant skundą Kupiškio rajono apylinkės teismui.

Proceso dalyviai
Ryšiai