Byla B2-28-212/2018
Dėl restruktūrizavimo bylos nutraukimo

1Panevėžio apygardos teismo teisėja Zina Mickevičiūtė, Sekretoriaujant Editai Šinkūnienei, Dalyvaujant RUAB „Butautų dvaro bravoras“ direktoriui D. V., RUAB „Butautų dvaro bravoras“ administratoriaus UAB „Verslo konsultavimo biuras“ įgaliotam asmeniui V. R., viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjusi restruktūrizuojamos UAB „Butautų dvaro bravoras“ administratoriaus prašymą dėl restruktūrizavimo bylos nutraukimo,

Nustatė

2Restruktūrizuojamos UAB „Butautų dvaro bravoras“ administratorius UAB „Verslo konsultavimo biuras“ prašo nutraukti RUAB „Butautų dvaro bravoras“ restruktūrizavimo bylą. Nurodė, kad 2018-08-27 įvykęs RUAB „Butautų dvaro bravoras“ kreditorių susirinkimas iš esmės pritarė restruktūrizavimo bylos nuraukimui, išskyrus didžiausią kreditorių UAB „EDS Invest“. Šis kreditorius balsavo prieš restruktūrizavimo bylos nuraukimą, motyvuodamas tuo, kad nėra susipažinęs su realia įmonės situacija.

3Mano, kad pagrindas nutraukti restruktūrizavimo bylą yra, nes įmonė nevykdo restruktūrizavimo plano ir atsiskaityti su kreditoriais, kuriems yra skolinga 479‘924 Eur, negalės. Įmonė planavo atsiskaityti su kreditoriais pardavusi turtą, tačiau realiai turtas parduotas už 58‘000 Eur ir galimybės atsiskaityti su kreditoriais įmonė neturi.

4Įmonės vadovas surado investuotoją UAB „Kaufen Craft“, kuris planuoja įsigyti įmonę, tačiau įmonės turimas statusas „restruktūrizuojama“, jo netenkina. Nutraukus restruktūrizavimo bylą, šus investuotojas atsiskaitys su kreditoriais.

5RUAB „Butautų dvaro bravoras“ direktorius D. V. patvirtino, kad UAB „Kaufen Craft“ ketinimas pirkti įmonę yra rimtas ir tai yra vienintelė galimybė atsiskaityti su kreditoriais. Nurodė, kad restruktūrizavimo plane planuoto 2016-2018 metais gauti pelno įmonė negavo. Suprasdamas, kad su kreditoriais negalės atsiskaityti, nes turtas parduotas už ženkliai mažesnę kainą, nei buvo planuota, surado investuotoją, kuris ketina atsiskaityti su kreditoriais.

6

7Prašymas tenkintinas.

8Panevėžio apygardos teismas 2015 m. kovo 18 d. nutartimi iškėlė restruktūrizavimo bylą UAB „Butautų dvaro bravoras“, kreditorių finansiniai reikalavimai patvirtinti Panevėžio apygardos teismo 2015-05-25, 2015-11-27, 2016-04-04, 2017-11-03, 2018-06-20 nutartimis. Įmonės restruktūrizavimo planas buvo patvirtintas 2016 m. sausio 7 d. nutartimi. Pagal minėtą planą įmonė numatė atsiskaityti su kreditoriais iki 2019 metų, planavo gauti pelną – 2015 – 340‘231 Eur, 2016 – 239‘387 Eur, 2017 – 161‘685 Eur, 2018 – 130‘824 Eur ir 2019 – 133‘898 Eur. Pelnas 2016 - 2017 metais siekė apie 10 proc. nurodytų sumų. Įmonės turtas, kurį pardavus buvo planuojama atsiskaityti su kreditoriais, parduotas už 58‘000 Eur ir šios sumos nepakako atsiskaityti su kreditoriais. Kitų galimybių atsiskaityti su kreditoriais įmonė neturi, nes iš vykdomos veiklos gaunamų pajamų pakanka tik sumokėti darbo užmokestį. Buvęs įsiskolinimas VSDFV Panevėžio skyriui yra sumokėtas.

9RUAB „Butautų dvaro bravoras“ teismo nutartimi patvirtinto restruktūrizavimo plano nevykdo, atsiskaityti su kreditoriais, kurių reikalavimai siekia 479‘924 Eur, negali ir negalės. RUAB „Butautų dvaro bravoras“ kreditorių susirinkime, vykusiame 2018 m. rugpjūčio 27 d., kreditoriai iš esmės pritarė sprendimui nutraukti restruktūrizavimo bylą, išskyrus kreditorių UAB „EDS Invest“, kuris balsavo „prieš“. Iš pateikto kreditorių susirinkimo protokolo matyti, kad šis kreditorius savo poziciją motyvavo tuo, kad restruktūrizavimo bylos nutraukimas neatitinka ĮRĮ 28 straipsnio 1 dalies reikalavimų.

10Teismo nuomone, kreditoriaus UAB „EDS Invest“ motyvas klaidingas.

11Įmonių restruktūrizavimo įstatymo (toliau – ĮRĮ) 28 straipsnio 1 dalis nustato, kad teismas įmonės restruktūrizavimo bylą nutraukia, jeigu yra nors viena iš šių sąlygų: 1) nustatytais terminais nepateikiamas restruktūrizavimo planas; 2) visi kreditoriai atsisako savo reikalavimų ir teismas patvirtina jų atsisakymus; 3) restruktūrizuojama įmonė anksčiau, negu buvo nustatyta restruktūrizavimo plane, patenkino visų kreditorių reikalavimus ir restruktūrizavimo administratorius pateikė teismui tai patvirtinančius įrodymus; 4) restruktūrizavimo administratorius arba kreditorių susirinkimas pateikia teismui įrodymus, kad nevykdomas arba netinkamai vykdomas restruktūrizavimo planas; 5) pasibaigus teismo nustatytam restruktūrizavimo plano įgyvendinimo terminui, nepateikiamas šio plano įgyvendinimo aktas.

12Taigi, nustatytos aplinkybės patvirtina, kad RUAB „Butautų dvaro bravoras“ restruktūrizavimo plano, patvirtinto Panevėžio apygardos teismo 2016 m. sausio 7 d. nutartimi, nevykdo todėl restruktūrizavimo byla RUAB „Butautų dvaro bravoras“ nutrauktina (ĮRĮ 28 straipsnio 1 dalies 4 punktas).

13Įstatymas reglamentuoja, kad įsiteisėjus teismo nutarčiai nutraukti įmonės restruktūrizavimo bylą ĮRĮ 28 straipsnio 1 dalies 4 punkto pagrindu ir jeigu yra kitų Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatyme nurodytų bankroto bylos iškėlimo sąlygų, teismui turi būti pateiktas pareiškimas dėl įmonės bankroto bylos iškėlimo Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo nustatyta tvarka (ĮRĮ 28 straipsnio 2 dalis).

14Restruktūrizavimo administratorius apie teismo nutartį nutraukti įmonės restruktūrizavimo bylą per 5 darbo dienas nuo nutarties įsiteisėjimo dienos privalo pranešti ĮRĮ 7 straipsnio 11 ir 12 dalyse nurodytiems asmenims (ĮRĮ 28 straipsnio 3 dalis).

15Vadovaudamasis Įmonių restruktūrizavimo įstatymo 28 straipsniu, Civilinio proceso kodekso 290 - 291 straipsniais, teismas

Nutarė

16Nutraukti UAB „Butautų dvaro bravoras“, JAK ( - ), buveinė ( - ), restruktūrizavimo bylą.

17Įpareigoti restruktūrizavimo administratorių UAB „Verslo konsultavimo biuras“ per 5 (penkias) darbo dienas nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos pranešti Įmonių restruktūrizavimo įstatymo 7 straipsnio 11 ir 12 dalyse nurodytoms institucijoms apie teismo nutartį nutraukti restruktūrizavimo bylą UAB „Butautų dvaro bravoras“.

18Nutartis per 7 dienas nuo nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant Panevėžio apygardos teisme.

Proceso dalyviai
Ryšiai