Byla 2-1204-883/2013
Dėl privatizavimo objekto pirkimo – pardavimo sutarties 8 punkto vykdymo nutraukimo

1Šiaulių apylinkės teismo teisėja Irena Stasiūnienė, sekretoriaujant O. B., dalyvaujant ieškovės bankrutavusios UAB „Žaliavų prekyba“ bankroto administratoriaus UAB „UBC“ atstovei V. P., atsakovės Šiaulių miesto savivaldybės atstovei L. S., parengiamajame teismo posėdyje nagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės bankrutavusios UAB „Žaliavų prekyba“ ieškinį atsakovams Šiaulių miesto savivaldybei ir VĮ Valstybės turto fondas dėl privatizavimo objekto pirkimo – pardavimo sutarties 8 punkto vykdymo nutraukimo ir

Nustatė

2Ieškovas BUAB „Žaliavų prekyba“ kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydamas nutraukti 2007-07-10 privatizavimo objekto pirkimo – pardavimo sutartį dalyje dėl 8 punkto vykdymo (1–2 b. l.).

3Parengiamojo posėdžio metu ieškovo atstovė nurodė, kad pareikšto ieškinio suma yra 300000 Lt, tačiau, atsižvelgiant į tai, kad ieškinys jau yra priimtas, jis turėtų būti išnagrinėtas apylinkės teisme.

4Atsakovo Šiaulių miesto savivaldybės atstovė nurodė, kad ieškinys teismingas apygardos teismui.

5Atsakovas VĮ Valstybės turto fondas raštu nurodė, kad sutinka, jog byla pagal teismingumą būtų perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui (88 b. l.).

6Byla perduotina nagrinėti apygardos teismui.

7Teismo žinion priimtos civilinės bylos perdavimas kitam teismui yra galimas tik CPK 34 straipsnio 2 dalyje įtvirtintais atvejais. Pagal CPK 34 straipsnio 2 dalies 4 punkte įtvirtintos normos turinį ir esmę, teismingumo taisyklių pažeidimas iškeliant civilinę bylą teisme sudaro savarankišką teismo priimtos savo žinion bylos perdavimo kitam teismui pagrindą. Tam, jog būtų galimas civilinės bylos perdavimas šiuo pagrindu, teismingumo taisyklės turi būti pažeistos jau pradinėje, civilinės bylos iškėlimo, stadijoje, teismui priimant ieškinį, kuris, laikantis CPK įtvirtintų teismingumo taisyklių, nėra jam teismingas.

8Nagrinėjamu atveju ieškovas BUAB „Žaliavų prekyba“ pareiškė ieškinį Šiaulių apylinkės teisme, prašydamas nutraukti 2007-07-10 privatizavimo objekto pirkimo – pardavimo sutartį dalyje dėl 8 punkto vykdymo. Ginčijamas 2007-07-10 privatizavimo objekto pirkimo – pardavimo sutarties 8 punktas numato, kad pirkėjas įsipareigoja įvykdyti šias žemės sklypo pardavimo sąlygas: pirkėjas objektui priskirtą žemės sklypą turi įsigyti nuosavybės; pirkėjas įsipareigoja, galutinai atsiskaitęs už privatizavimo objektą, 5 punkte nustatyta tvarka ir terminais, per 30 dienų sumokėti į Valstybės įmonės Valstybės turto fondo sąskaitą žemės sklypo pardavimo kainą – tris šimtus tūkstančių litų ir pasirašyti privatizavimo objektui priskirto žemės sklypo pirkimo – pardavimo sutartį (6 b. l.). Ieškovo atstovė pripažino, kad ieškinio suma yra 300 000 Lt, tai reiškia, kad pagal CPK 27 straipsnio 1 punkte įtvirtintą rūšinio teismingumo taisyklę, atsižvelgiant į pareikšto ieškinio sumą, ieškinys teismingas apygardos teismui.

9Atsižvelgiant į tai, kad ieškinio priėmimo klausimas jau išspręstas ir civilinė byla iškelta, nagrinėjamu atveju konstatuotina, kad ieškinio priėmimo metu buvo pažeistos teismingumo taisyklės, todėl yra pagrindas bylą perduoti nagrinėti pagal teismingumą Šiaulių apygardos teismui (CPK 34 str. 2 d. 4 p.).

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 29 str., 34 str. 2 d. 4 p., 4 d., 290-292 str., teismas

Nutarė

11Civilinę bylą Nr.2-1204-883/2013 pagal ieškovės bankrutavusios UAB „Žaliavų prekyba“ ieškinį atsakovams Šiaulių miesto savivaldybei ir VĮ Valstybės turto fondas dėl privatizavimo objekto pirkimo – pardavimo sutarties 8 punkto vykdymo nutraukimo perduoti nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

12Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant Šiaulių apylinkės teisme.

Proceso dalyviai