Byla 2-66-890/2012
Dėl tėvystės nuginčijimo, -

1Palangos miesto apylinkės teismo teisėja Eglė Žakevičiūtė rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovo K. J. S. ieškinį atsakovei A. N., išvadą teikianti institucija Palangos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba dėl tėvystės nuginčijimo, -

Nustatė

2teisme priimtas ieškovo ieškinys atsakovei A. N. dėl tėvystės nuginčijimo, išvadą teikianti institucija Palangos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba.

32012-03-01 Palangos miesto apylinkės teismo nutartimi ieškovas įpareigotas pašalinti ieškinio trūkumus, t.y. patikslinti ieškinį, tinkamai nurodant šalių procesines padėtis byloje ir pranešti teismui atsakovo gyvenamosios vietos adresą.

42012-03-23 teisme gautas ieškovo atstovo prašymas kartu su patikslintu ieškiniu atsakovui E. B., trečiajam asmeniui A. N., išvadą teikianti institucija Palangos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba. Patikslintu ieškiniu prašoma nuginčyti M. N. gimimo liudijime įrašą apie E. B., įrašytą kaip jos tėvas ir nustatyti, kad ieškovas yra M. N. tėvas, paskirti DNR (genominę) ekspertizę biologinės tėvystės nustatymui.

5Ieškinys paliktinas nenagrinėtas.

6CPK 29 straipsnis nustato bendrąjį teritorinį civilinių bylų teismingumą, numatydamas, kad ieškinys pareiškiamas teismui pagal atsakovo gyvenamąją vietą (CPK 29 straipsnis). Ieškovas, atsižvelgdamas į 2012-03-01 teismo nutartį, patikslintame ieškinyje atsakovu nurodo E. B., jo gyvenamąją vietą nurodo( - ), ten pat nurodo ir trečiojo asmens A. N. gyvenamąją vietą.

7CPK 395 str. nustatyta, kad ieškinį dėl tėvystės nuginčijimo nagrinėja atsakovo gyvenamosios vietos teismas. CPK 785 str. 1 d. nurodyta, kad Lietuvos Respublikos teismai išimtinai nagrinėja tėvų ir vaikų teisinių santykių bylas, jeigu nors viena iš šalių yra Lietuvos Respublikos pilietis arba asmuo be pilietybės ir tos šalies nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvos Respublikoje.

8CPK 782 str. nustatyta, jog bylą nagrinėjantis teismas privalo savo iniciatyva aptikrinti, ar byla teisminga Lietuvos Respublikos teismams. Jei teismas jau po bylos iškėlimo konstatuoja, kad byla nėra teisminga Lietuvos Respublikos teismams, pareiškimas paliekamas nenagrinėtas.

9Pažymėtina, jog civilinės bylos teismingumas konkrečiam teismui yra tinkamo teisės kreiptis į teismą įgyvendinimo sąlyga.

10CK 1.31 str. 3 d. nurodyta, kad vaiko kilmės nustatymo klausimus sprendžia Lietuvos Respublikos teismai ar kitos Lietuvos valstybės institucijos, jeigu vaiko ar vieno iš jo tėvų nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvos Respublikoje.

11Ieškovas yra ne Lietuvos Respublikos pilietis ir nuolat gyvena Estijos Respublikoje, teismui susipažinus su patikslintu ieškiniu, paaiškėjo, jog kiti byloje dalyvaujantys asmenys taip pat negyvena Lietuvoje, o gyvena Vokietijos Federacinėje Respublikoje.

12Esant nurodytoms aplinkybėms, teismas daro išvadą, jog ši civilinė byla nėra teisminga Lietuvos Respublikos teismams, todėl ieškinys paliktinas nenagrinėtas (CPK 296 str. 1 d. 11 p., 782 str.).

13Ieškovui grąžintinas už ieškinį dėl tėvystės nuginčijimo sumokėtas žyminis mokestis (CPK 87 str. 1 d. 3 p.).

14Teismas, vadovaudamasis CPK 296 str. 1 d. 11 p., 297-298 str., 782 str.-

Nutarė

15ieškovo K. J. S. ieškinį atsakovei A. N. dėl tėvystės nuginčijimo, išvadą teikianti institucija Palangos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba, palikti nenagrinėtą.

16Grąžinti ieškovui K. J. S., a.k.( - ), 139 Lt žyminio mokesčio, sumokėto AB „Swedbank“ 2011-06-28 mokėjimo kvitu (137 Lt) bei 2011-10-05 mokėjimo kvitu (2 Lt). Žyminį mokestį grąžina Valstybinė mokesčių inspekcija.

17Nutartis per 7 dienas nuo nutarties kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui per Palangos miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai