Byla 2-2149-577/2014
Dėl kreditoriaus pripažinimo pažeidusiu prievolę, atleidimo nuo prievolės įvykdymo bei negrąžintos kredito dalies, palūkanų ir netesybų reikalavimo veiksmų pripažinimo neteisėtais, tretieji asmenys UAB „Žaidimų šalis“ ir partneriai, UAB „Onis Market“ ir BUAB „Lokantera“

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Jadvyga Mardosevič,

2Sekretoriaujant Renatai Vinckevičiūtei,

3viešame teismo posėdyje išnagrinėjusi civilinę bylą pagal ieškovo UAB „Nekilnojamojo turto valdymas“ ieškinį atsakovui UAB „Medicinos bankas“ dėl kreditoriaus pripažinimo pažeidusiu prievolę, atleidimo nuo prievolės įvykdymo bei negrąžintos kredito dalies, palūkanų ir netesybų reikalavimo veiksmų pripažinimo neteisėtais, tretieji asmenys UAB „Žaidimų šalis“ ir partneriai, UAB „Onis Market“ ir BUAB „Lokantera“,

Nustatė

4Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama civilinė byla pagal ieškovo UAB „Nekilnojamojo turto valdymas“ ieškinį atsakovui UAB „Medicinos bankas“ dėl kreditoriaus pripažinimo pažeidusiu prievolę, atleidimo nuo prievolės įvykdymo bei negrąžintos kredito dalies, palūkanų ir netesybų reikalavimo veiksmų pripažinimo neteisėtais, tretieji asmenys UAB „Žaidimų šalis“ ir partneriai, UAB „Onis Market“ ir UAB „Lokantera“.

5Teisme gautas ieškovo UAB „Nekilnojamojo turto valdymas“ pareiškimas dėl ieškinio atsiėmimo, kuriame ieškovas nurodo, jog pasinaudoja įstatyme įtvirtinta procesine teise ir pareikštą ieškinį atsiima. Nurodo, kad per septynias dienas nuo nutarties, kuria ieškinys bus paliktas nenagrinėtas, įsiteisėjimo dienos įsipareigoja atlyginti ieškovo bylinėjimosi išlaidas, kurios sudaro 3 267 Lt.

6Atsakovas UAB „Medicinos bankas“ teismui pateikė sutikimą dėl ieškinio atsiėmimo.

7Prašymas tenkintinas.

8Pagal Lietuvos Respublikos CPK 139 str. 1 d. ieškovas tol, kol teismas neišsiuntė ieškinio kopijos atsakovui, turi teisę atsiimti pareikštą ieškinį. Vėliau ieškinį atsiimti galima tik turint atsakovo sutikimą ir ne vėliau kaip iki pirmosios instancijos teismo sprendimo priėmimo.

9Nagrinėjamu atveju byla jau buvo paskirta nagrinėti teismo posėdyje, todėl yra būtinas atsakovo sutikimas (CPK 139 str. 1 d.), kuris ir buvo pateiktas teismui.

10Susidarius tokiai situacijai, ieškovo prašymas dėl ieškinio atsiėmimo tenkintinas, o ieškinys paliktinas nenagrinėtas (CPK 139 str. 2 d.).

11Ieškinį atsiėmus, pradėjus bylą nagrinėti iš esmės, ieškovui grąžintina 75 procentai sumokėto žyminio mokesčio. Kaip matyti iš bylos medžiagos, ieškovas buvo sumokėjęs 5 804 Lt žyminio mokesčio (1 T., b.l. 14), todėl jam grąžintina žyminio mokesčio suma sudaro 4 353 Lt (CPK 87 str. 2 d.).

12Be to, teismas pažymi, kad priimdamas bet kokį procesinį sprendimą teismas privalo išspręsti bylinėjimosi išlaidų, iš jų ir išlaidų advokato pagalbai apmokėti, paskirstymo klausimą. Iš pareiškimo dėl ieškinio atsiėmimo ir sutikimo dėl ieškinio atsiėmimo turinio matyti, jog šalys tarpusavyje susitarė, kad ieškovas atlygins 3 267 Lt atsakovo patirtų bylinėjimosi išlaidų. Kai byla baigiama nepriimant teismo sprendimo dėl ginčo esmės, teismas bylinėjimosi išlaidas paskirsto, atsižvelgdamas į tai, ar šalių procesinis elgesys buvo tinkamas, ir įvertindamas priežastis, dėl kurių susidarė bylinėjimosi išlaidos (CPK 94 str. 1 d.). Teismo vertinimu, nagrinėjamu atveju atsakovo bylinėjimosi išlaidos susidarė išimtinai tik dėl ieškovo kaltės, be to, atsakovo prašoma priteisti bylinėjimosi išlaidų suma atitinka Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2004-04-02 įsakymu Nr. 1R-85 patvirtintose rekomendacijose dėl civilinėse bylose priteistino užmokesčio už advokato ar advokato padėjėjo teikiamą teisinę pagalbą (paslaugas) nustatytus maksimalius dydžius, bei teisingumo ir protingumo kriterijus, todėl atsakovo naudai iš ieškovo priteistina 3 267 Lt bylinėjimosi išlaidų.

13Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 87 str. 1 d. 2 p., 139 str., 290-291 str. teismas

Nutarė

14ieškovo UAB „Nekilnojamojo turto valdymas“ (j.a.k. 300145575, Stanevičiaus g. 33-25, Vilnius) pareiškimą dėl ieškinio atsiėmimo tenkinti.

15Ieškovo UAB „Nekilnojamojo turto valdymas“ ieškinį atsakovui UAB „Medicinos bankas“ dėl kreditoriaus pripažinimo pažeidusiu prievolę, atleidimo nuo prievolės įvykdymo bei negrąžintos kredito dalies, palūkanų ir netesybų reikalavimo veiksmų pripažinimo neteisėtais, tretieji asmenys UAB „Žaidimų šalis“ ir partneriai, UAB „Onis Market“ ir BUAB „Lokantera“, palikti nenagrinėtą.

16Ieškovui UAB „Nekilnojamojo turto valdymas“ (j.a.k. 300145575, Stanevičiaus g. 33-25, Vilnius) grąžinti 4 353 Lt (keturis tūkstančius tris šimtus penkiasdešimt tris litus) žyminio mokesčio, sumokėto 2013-10-25 mokėjimo pavedimu Nr. 4690.

17Iš ieškovo UAB „Nekilnojamojo turto valdymas“ atsakovo UAB „Medicinos bankas“ (j.a.k. 112027077, Pamėnkalnio g. 40, Vilnius) naudai priteistina 3 267 Lt (trys tūkstančiai du šimtai šešiasdešimt septyni litai) bylinėjimosi išlaidų.

18Nutartis dalyje dėl bylinėjimosi išlaidų priteisimo per septynias dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai