Byla eB2-2863-275/2018
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Danutė Kutrienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo bankrutavusios Romualdo Fedaravičiaus IĮ bankroto administratoriaus UAB „TAVIX“ įgalioto asmens prašymą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teismas 2018 m. sausio 26 d. nutartimi iškėlė R. Fedaravičiaus IĮ bankroto bylą ir paskyrė įmonės administratoriumi UAB „Tavix“.

32018 m. balandžio 11 d. nutartimi patvirtinti kreditoriniai reikalavimai, kurie buvo patikslinti 2018 m. liepos 17 d. nutartimi.

4Vilniaus apygardos teismo 2018 m. liepos 17 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

5Bankroto administratorius pateikė teismui prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos ir jos išregistravimo iš Juridinių asmenų registro. Nurodo, kad per bankroto ir likvidavimo laikotarpį buvo užbaigtos įmonės bankroto ir likvidavimo procedūros.

6Bankroto administratorius apie posėdžio vietą ir laiką yra informuotas, kreditoriams apie teismo posėdžio vietą ir laiką pranešta tinkamai, pateikti tai patvirtinantys įrodymai.

7Prašymas tenkintinas.

8Įmonės administratorius pateikė teismui Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Vilniaus valdybos pažymą, kurioje nurodyta, kad agentūra duomenų apie bankrutavusioje R. Fedaravičiaus individualioje įmonėje sukauptas atliekas ir užterštą dirvožemį ar gruntą neturi. Bankrutavusi R. Fedaravičiaus individuali įmonė turto ir lėšų atsiskaityti su kreditoriais neturi. Bankrutavusiai įmonei nuosavybės teise nepriklauso joks turtas, kitų duomenų apie įmonės finansinę padėtį nėra. Administratorius atliko visas procedūras likviduojant bankrutavusią įmonę, kaip tai numato LR ĮBĮ 33 str.

9Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos. Esant nurodytoms aplinkybėms, vadovaujantis LR Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, priimtinas sprendimas dėl bankrutavusios R. Fedaravičiaus individualios įmonės pabaigos.

10Teismas, vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 259 str., 263-270 str., Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio ketvirtąja dalimi,

Nutarė

11Bankrutavusios R. Fedaravičiaus individualios įmonės administratoriaus UAB „TAVIX“ prašymą dėl įmonės pabaigos tenkinti.

12Bankrutavusios R. Fedaravičiaus individualios įmonės (į.k. 124591534) veiklą pripažinti pasibaigusia ir išregistruoti ją iš juridinių asmenų registro.

13Pavesti bankrutavusios R. Fedaravičiaus individualios įmonės administratoriui UAB „TAVIX“ atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 5 d.

14Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti apskųstas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai