Byla 2-165/2007

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Alės Bukavinienės (kolegijos pirmininkė ir pranešėja), Kazio Kailiūno ir Viginto Višinskio, teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal atsakovų uždarosios akcinės bendrovės ,,Baltijos viešųjų ryšių grupė“ ir Lietuvos Respublikos finansų ministerijos atskiruosius skundus dėl Vilniaus apygardos teismo 2007 m. sausio 22 d. nutarties, kuria pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės, civilinėje byloje Nr. 2-1146-28/2007 pagal ieškovų uždarosios akcinės bendrovės ,,Euro RSCG MIA“, uždarosios akcinės bendrovės ,,MPG Lietuva“ ir uždarosios akcinės bendrovės ,,Komunikacijos tiltai“ ieškinį atsakovams uždarajai akcinei bendrovei ,,Baltijos viešųjų ryšių grupė“ ir Lietuvos Respublikos finansų ministerijai dėl viešojo konkurso rezultatų ir paslaugų teikimo sutarties panaikinimo.

2Teisėjų kolegija, išnagrinėjusi civilinę bylą,

Nustatė

3Ieškovai UAB „Euro RSCG MIA“, UAB „MPG Lietuva“ ir UAB „Komunikacijos tiltai“ kreipėsi į teismą su ieškiniu atsakovams Lietuvos Respublikos finansų ministerijai ir UAB „Baltijos viešųjų ryšių grupė“, kuriuo prašė pripažinti negaliojančiais atsakovo Finansų ministerijos organizuoto atvirojo konkurso „Informavimo apie Europos Sąjungos paramą 2007-2013 m. laikotarpiu parengimas ir įgyvendinimas“ rezultatus: 2006 m. gruodžio 15 d. raštu Nr. (4.58-02)-6K-0612371 „Dėl atvirojo konkurso „Informavimo apie Europos Sąjungos paramą 2007-2013 m. laikotarpiu parengimas ir įgyvendinimas“ nustatytą preliminariąja eilę, ir 2007 m. sausio 16 d. Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir UAB „Baltijos viešųjų ryšių grupė“ sudarytą paslaugų teikimo sutartį „Informavimo apie Europos Sąjungos paramą 2007-2013 m. laikotarpiu parengimas ir įgyvendinimas“; pripažinti atsakovo Finansų ministerijos organizuoto atvirojo konkurso „Informavimo apie Europos Sąjungos paramą 2007-2013 m. laikotarpiu parengimas ir įgyvendinimas“ laimėtoju UAB „Euro RSCG MIA“, bei priteisti bylinėjimosi išlaidas. Ieškovai taip pat pateikė prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones – uždrausti atsakovui Finansų ministerijai ir atsakovui UAB „Baltijos viešųjų ryšių grupė“ vykdyti 2007 m. sausio 16 d. sudarytą paslaugų teikimo sutartį „Informavimo apie Europos Sąjungos paramą 2007-2013 m. laikotarpiu parengimas ir įgyvendinimas“. Nurodė, kad Finansų ministerija užbaigė viešojo pirkimo procedūras, tokiu būdu apsunkindama galimo teismo sprendimo įvykdymą, todėl siekiant apsaugoti ieškovų teises ir teisėtus interesus bei užkirsti kelią neteisėtiems atsakovų veiksmams būtina taikyti laikinąsias apsaugos priemones.

4Vilniaus apygardos teismo 2007 m. sausio 22 d. nutartimi uždraudė atsakovui Lietuvos Respublikos finansų ministerijai ir atsakovui UAB „Baltijos viešųjų ryšių grupė“ vykdyti 2007 m. sausio 16 d. sudarytą paslaugų teikimo sutartį „Informavimo apie Europos Sąjungos paramą 2007-2013 m. laikotarpiu parengimas ir įgyvendinimas“. Nurodė, kad ieškovų prašymu, siekiant užtikrinti būsimo, galimai ieškovams palankaus teismo sprendimo įvykdymą, taikytinos laikinosios apsaugos priemonės (CPK 144 str.).

5Atsakovai UAB „Baltijos viešųjų ryšių grupė“ ir Finansų ministerija atskiraisiais skundais prašo Vilniaus apygardos teismo 2007 m. sausio 22 d. nutartį panaikinti.

6Apeliacinis procesas nutrauktinas.

7Nagrinėjant atsakovų UAB „Baltijos viešųjų ryšių grupė“ ir Finansų ministerija atskiruosius skundus nustatyta, kad Vilniaus apygardos teismas 2007 m. vasario 19 d. nutartimi panaikino apeliantų skundžiamą Vilniaus apygardos teismo 2007 m. sausio 22 d. nutartį, kuria teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemones – uždraudė atsakovui Lietuvos Respublikos finansų ministerijai ir atsakovui UAB „Baltijos viešųjų ryšių grupė“ vykdyti 2007 m. sausio 16 d. sudarytą paslaugų teikimo sutartį „Informavimo apie Europos Sąjungos paramą 2007-2013 m. laikotarpiu parengimas ir įgyvendinimas“. Atsižvelgdama į nurodytas aplinkybes, teisėjų kolegija konstatuoja, kad pirmosios instancijos teismo nutartimi panaikinus skundžiama nutartimi pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones išnyko apeliacijos objektas dėl kurio yra paduoti atsakovų UAB „Baltijos viešųjų ryšių grupė“ ir Finansų ministerija atskirieji skundai, todėl apeliacinis procesas pagal šiuos skundus nutrauktinas (CPK 315 str. 2 d. 3 p., 5 d., 338 str.).

8Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 315 straipsnio 2 dalies 3 punktu, 5 dalimi, 338 straipsniu,

Nutarė

9Nutraukti apeliacinį procesą, pradėtą pagal atsakovų UAB ,,Baltijos viešųjų ryšių grupė“ ir Lietuvos Respublikos finansų ministerijos atskiruosius skundus dėl Vilniaus apygardos teismo 2007 m. sausio 22 d. nutarties.

Proceso dalyviai