Byla 2-4338-77/2010
Dėl moratoriumo įvedimo senatvės pensijų mažinimui ir žmogaus teisių pažeidimo

1Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Eleonora Matulaitienė, rašytinio proceso tvarka susipažinusi su ieškovo K. P. ieškiniu atsakovui Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriui, tretiesiems asmenims Lietuvos Respublikos Vyriausybei, AB SEB bankui, AB „Swedbank“, AB bankui „Snoras“ dėl moratoriumo įvedimo senatvės pensijų mažinimui ir žmogaus teisių pažeidimo,

Nustatė

32010-04-21 Šiaulių miesto apylinkės teismui ieškovas K. P. pateikė ieškinį atsakovui Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriui, tretiesiems asmenims Lietuvos Respublikos Vyriausybei, AB SEB bankui, AB „Swedbank“, AB bankui Snorui dėl moratoriumo įvedimo senatvės pensijų ir žmogaus teisių pažeidimo.

4Bendrosios kompetencijos teismams nagrinėti LR civilinio kodekso nustatyta tvarka priskiriami ginčai, kylantys iš civilinių, šeimos, darbo, intelektinės nuosavybės, bankroto, restruktūrizavimo ir kitų privatinių teisinių santykių. LAT konstatavo, kad specialioji teisėjų kolegija, sprendžianti bendrosios kompetencijos ir administracinio teismo ginčus dėl teismingumo, suformavo tokią bylų paskirstymo tvarką: teisiniai santykiai, susiklostantys dėl pensijos dydžio, pensijos asmenims išmokėjimo ir pan., yra viešosios teisės reglamentavimo dalykas, todėl ginčai, kylantys iš šių santykių, yra teismingi administraciniam teismui (LAT 2007 m. balandžio 27 d. nutartis , VSDFV Anykščių skyrius v. Vilniaus miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga „Biudžetinių įstaigų buhalterinė apskaita“ Nr.: 3K-3-206/2007). Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 3 str. 1 d. nustato, Administracinis teismas sprendžia ginčus dėl teisės viešojo administravimo srityje, todėl ieškinys teismingas Šiaulių apygardos administraciniam teismui. Ieškinys yra neteismingas Šiaulių miesto apylinkės teismui ir jį atsisakytina priimti (LR CPK 137 str. 2 d. 2 p.), ieškinys su priedais grąžintinas ieškovui. Siūlytina ieškovui su ieškiniu kreiptis į Šiaulių apygardos administracinį teismą.

5Vadovaudamasis LR CPK 137 str. 2 d. 2 p. 5 d., teismas

Nutarė

6Atsisakyti priimti ieškovo K. P. ieškinį dėl moratoriumo įvedimo senatvės pensijų mažinimui ir žmogaus teisių pažeidimo ir grąžinti ieškovui ieškinį su priedais.

7Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai