Byla 2-2597-239/2017
Dėl išlaikymo ir išlaikymo nepilnamečiam vaikui priteisimo

1Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Nijolė Zaleckienė,

2sekretoriaujant I. B.,

3dalyvaujant ieškovei J. G.,

4viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės J. G. ieškinį atsakovui E. S. institucijai, duodančiai išvadą byloje Elektrėnų savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriui, dėl išlaikymo ir išlaikymo nepilnamečiam vaikui priteisimo,

Nustatė

5ieškovė prašo nustatyti nepilnamečių vaikų K. S., a.k. ( - ) ir A. S., a.k. ( - ) gyvenamąją vietą su ieškove; priteisti iš atsakovo E. S., a.k. ( - ) išlaikymą nepilnametei dukrai K. S., a.k. ( - ) po 190 Eur per mėnesį, nuo 2017-06-01 iki dukros pilnametystės, išlaikymo sumą kasmet indeksuojant LR Vyriausybės nustatyta tvarka atsižvelgiant į infliaciją, nustatant uzufrukto teisę į šias lėšas vaiko motinai, J. G.; priteisti iš atsakovo E. S., a.k. ( - ) išlaikymą nepilnametei dukrai A. S., a.k. ( - ) po 190 Eur per mėnesį, nuo 2017-06-01 iki dukros pilnametystės, išlaikymo sumą kasmet indeksuojant LR Vyriausybės nustatyta tvarka atsižvelgiant į infliaciją, nustatant uzufrukto teisę į šias lėšas vaiko motinai, J. G.; priteisti iš atsakovo E. S., a.k. ( - ) nepilnamečių vaikų išlaikymo įsiskolinimą už 2 mėnesius nuo 2017-04-01 iki 2017-06-01 po 190 Eur per mėnesį, t.y. 380 Eur kiekvienai dukrai, kas sudaro 760 Eur; taip pat prašo priteisti iš atsakovo ieškovei visas patirtas bylinėjimosi išlaidas.

6Ieškovė ieškinyje ir teismo posėdžio metu nurodė, kad su atsakovu E. S. susipažino ir pradėjo bendrauti 2001 m. gruodį. Jiems tapus pora, kartu apsigyveno pas ieškovės tėvus ( - ). Vėliau ieškovė pasiėmė banke paskolą ir įsigijo butą. Santuokos sudarę nebuvo. Gyvenant kartu jiems ( - )gimė dukra K. S., a.k. ( - ) vėliau ( - ) gimė dukra A. S., a.k. ( - ) kurios yra nepilnametės. Dukrų K. ir A. tėvas yra atsakovas E. S.. Vėliau atsakovas pradėjo vartoti alkoholinius gėrimus, santykiuose atsirado psichologinė įtampa, nesutarimai šeimos reikaluose. 2017 sausį atsakovas išvyko dirbti į Norvegiją, kur dirba ir gyvena iki šiol. Nurodo, kad atsakovui pradėjus dirbti ir gyventi Norvegijoje atsakovas skirdavo pinigų dukrų K. ir A. išlaikymui. Tačiau nuo 2017 balandžio mėnesio visiškai neprisideda prie šalių dukrų išlaikymo, dėl ko susidarė vaikų išlaikymo įsiskolinimas. Atsakovas 2017 balandį buvo sugrįžęs į Lietuvą, tačiau vaikų neaplankė ir piniginių lėšų neperdavė. Į ieškovės prašymus spręsti klausimą dėl šalių dukrų išlaikymo, atsakovas konkretaus atsakymo neduoda ir savo pareigos dukrų atžvilgiu tinkamai nevykdo. Nuo 2017 balandžio 1 d. atsakovas E. S. jokio materialinio išlaikymo savo dukroms K. ir A. neteikia ir ieškovė jokios materialinės paramos iš atsakovo nėra sulaukusi. Nurodo, kad šalių nepilnametės dukros K. ir A. visą laiką gyvena su ieškovė, jų motina. Nurodo, kad ieškovė yra sveika, darbinga, alkoholiniais gėrimais nepiktnaudžiauja, todėl asmenų grupei, stebimų dėl psichikos emocijų ir priklausomybių, nepriklauso. Su LR Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 11 str. yra supažindinta. Savo nepilnametėms dukroms tinkamai užtikrina ir užtikrins ateityje sąlygas, būtinas jų fiziniam, protiniam, dvasiniam vystymuisi bei aprūpins jas gyvenamuoju plotu iki jų pilnametystės. Esamas ieškovės gyvenamasis plotas pilnai atitinka vaikų interesus. Ieškovė su dukromis gyvena bute, kuris nuosavybės teise priklauso ieškovei. Nurodė, kad nepilnamečių dukrų K. ir A. gyvenamosios vietos nustatymas su ieškove (jų motina) yra pagrįstas, tikslingas ir atitinka dukrų interesus, todėl vaikų gyvenamąją vietą prašysime nustatyti su ieškove J. G., jų motina. Nurodo, kad vidutiniškai per mėnesį dukrų K. ir A. išlaikymui turėtų būti skiriama per mėnesį ne mažiau kaip po 380 Eur. Nurodo, kad ieškovė dirba ( - ), tačiau iš gaunamų pajamų ieškovė ne tik privalo išlaikyti save bei savo nepilnametes dukras, bet ir butą, kuriame jie gyvena. Be to ieškovė privalo kiekvieną mėnesį gražinti bankui kredito dalį pagal 2008-04-11 kredito sutartį Nr. 08-38170-FA (sutarties kopija pridedama). Nors ieškovė dirba, tačiau vien jos pajamų beužtenka tinkamai išlaikyti dukrų, todėl ieškovei materialiai padeda jos tėvai.

7Atsakovas atsiliepimo į ieškinį nepateikė, į teismo posėdį neatvyko. Atsakovui procesiniai dokumentai įteikti ir apie posėdžio laiką ir vietą atsakovui pranešta įstatymų nustatyta tvarka, t.y. viešo paskelbimo būdu. Todėl byla nagrinėjama atsakovui nedalyvaujant.

8Institucija, duodanti išvadą byloje Elektrėnų savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius prašė bylą nagrinėti atstovui nedalyvaujant.

9Institucijos, duodančios išvadą byloje, Elektrėnų savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyrius teismui pateiktoje išvadoje (b.l. 34-35) nurodė, kad J. G., a.k. ( - ) ir E. S., a. k. ( - ) šeima įrašyta į socialinės rizikos šeimų apskaitą dėl smurto. Elektrėnų socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai šeimai teikia socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugas. Ieškovė nėra kada nors pastebėta vartojanti alkoholį. Atsakovas yra teistas. Skyriui žinomi E. S. alkoholio vartojimo ir fizinio smurto prieš nepilnametę dukrą K. S. atvejai. Nurodė, kad J. G., a. k. ( - ) su nepilnamečiais vaikais K. S., gim. ( - ), ir A. S., gim. ( - ), gyvena nuosavybės (hipotekos būdu) teise priklausančiame vieno kambarių bute su visais patogumais. Namuose švaru, šviesu ir tvarkinga. Būste yra visi reikiami baldai, namų apyvokos daiktai ir kt. K. ir A. poreikiams t. y. pamokų ruošai, poilsiui, laisvalaikiui ir kt. yra skirta erdvė. Vaikams sudarytos tinkamos gyvenimo ir buities sąlygos. J. G., a. k. ( - ) nuo 2005-09-12 dirba, ( - ). Pagrindinis šeimos pragyvenimo šaltinis - ieškovės darbo užmokestis. 2017-06-26 Skyriaus specialistams lankantis ieškovės gyvenamojoje vietoje J. G. teigė, kad priteisus laikinąjį išlaikymą K. S., gim. ( - ), ir A. S., gim. ( - ), iš jų tėvo E. S., atsakovas pradėjo teikti išlaikymą savo dukroms be vykdomojo rašto vykdymo per antstolius. Atsakovė prašo priteisti išlaikymą kiekvienai dukrai po 190 eurų per mėnesį, nuo 2017-06-01 iki vaikų pilnametystės. Nurodė, kad K. S., gim. ( - ), baigė 8 klasę Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijoje. Mokslas sekasi pakankamai gerai. Pažymių vidurkis apie 7. Nuo 2017-09-01 mergaitė mokysis Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje. Laisvalaikiu K. patinka sportuoti, ji lanko sporto klubą. Mergaitė yra sveikos mitybos šalininkė. K. turi tam tikrų sveikatos (odos) problemų, o tai įtakoja jos didesnius poreikius nei įprastai. A. S., gim. ( - ), baigė 1 klasę Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijoje. Mergaitė sveika. Nurodė, kad Ieškovė domisi vaikų pasiekimais mokykloje, naudojasi elektroninio dienyno TAMO sistema, bendrauja su vaikų mokytojais. Abi mergaitės mokslo metais pietus valgo mokykloje. K. ir A. gražiai sutaria su mama. Skyriaus specialistams lankantis ieškovės gyvenamojoje vietoje, vaikai išreiškė norą gyventi su mama J. G., a. k. ( - ) Mergaitės su savo tėčiu bendrauja ir palaiko ryšį telefonu, kadangi jis gyvena ir dirba užsienyje. Apsilankymo metu ieškovė teigė suprantanti tėvo vaidmens svarbą vaikų gyvenime, todėl niekada, jokiais būdais nevaržys K. S., gim. ( - ), ir A. S., gim. ( - ), bendravimo su jų tėvu E. S., a. k. ( - ) Skyrius neturi galimybės pateikti E. S., a. k. ( - ) nuomonės ieškinyje keliamais reikalavimais, kadangi jis gyvena ir dirba Norvegijoje. Skyrius, įvertinęs visą pateiktą informaciją, mano, kad K. S., gim. ( - ), ir A. S., gim. ( - ), gyvenamosios vietos nustatymas su jų motina J. G., a. k. ( - ) geriausiai atitiks vaikų interesus.

10Ieškinys tenkintinas visiškai.

11Dėl vaikų gyvenamosios vietos nustatymo.

12Civilinio kodekso 3.169 straipsnio 1 dalyje nustatyta, jog kai tėvas ir motina gyvena skyrium, vaiko gyvenamoji vieta nustatoma tėvų sutarimu. Šio straipsnio 2 dalyje numatyta, jei kyla ginčas tarp tėvų dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, vaiko gyvenamoji vieta teismo sprendimu nustatoma su vienu iš tėvų.

13Byloje nustatyta, kad šalys yra nepilnamečių vaikų K. S., gim. ( - ), ir A. S., gim. ( - ), tėvai (b.l. 12, 13). Kaip matyti iš ieškovės paaiškinimų bei byloje esančių duomenų (b.l. 14, 15) nepilnamečiai vaikai gyvena su ieškove, jai nuosavybės teise priklausančiame bute, adresu Pergalės g. 7-18, Elektrėnuose (b.l. 17).

14Elektrėnų savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyrius teismui pateiktoje išvadoje nurodė, kad vaikai gyvena kartu su ieškove vieno kambario bute su visais patogumais. Namuose švaru, šviesu ir tvarkinga. Būste yra visi reikiami baldai, namų apyvokos daiktai ir kt. K. ir A. poreikiams t.y. pamokų ruošai, poilsiui, laisvalaikiui ir kt. yra skirta erdvė. Vaikams sudarytos tinkamos gyvenimo ir buities sąlygos. (b.l. 34).

15Nesant prieštaravimų dėl vaikų gyvenamosios vietos nustatymo (atsakovas atsiliepimo į ieškinį nepateikė, į posėdį neatvyko), įvertinus Elektrėnų savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus išvadą, įvertinus tai, kad nepilnamečiai vaikai gyvena kartu su ieškove ir nesant duomenų, kad vaikų gyvenimas kartu su ieškove (motina) būtų priešingas vaikų interesams, nepilnamečių vaikų teisės ir interesai geriausiai bus užtikrinti nustačius jų gyvenamąją vietą su ieškove, todėl šioje dalyje ieškinys tenkintinas ir šalių nepilnamečio vaiko gyvenamoji vieta nustatoma su ieškove jos gyvenamojoje vietoje (CK 3.169 straipsnis).

16Dėl išlaikymo nepilnamečiams vaikams priteisimo.

17CK 3.192 str. 1 d. numato, kad tėvai privalo materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus, o išlaikymo dydis turi būti proporcingas nepilnamečių vaikų poreikiams (CK 3.192 str. 2 d.). CK 3.192 str. 3 d. nustato, kad išlaikymą savo vaikams privalo teikti abu tėvai, proporcingai savo turtinei padėčiai. Sprendžiant išlaikymo klausimus, prioritetinis yra vaikų teisių ir interesų apsaugos ir gynimo principas (CK 3.3 str. 1 d.).

18Teismas, spręsdamas nepilnamečio vaiko išlaikymo klausimą, pažymi, kad tėvai privalo iš anksto įvertinti turtinę padėtį, savo pasirengimą reikiamai pasirūpinti vaiku. Priešingu atveju, tėvams neįvertinus savo pasirengimo užauginti vaiką, ugdyti jo asmenybę, sudarant būtinas sąlygas vaikui vystytis, atsakomybė už sąmoningai prisiimtą pernelyg didelę socialinę riziką ir pasekmes tenka patiems tėvams. Sąžiningo ir rūpestingo asmens, kuris turi pareigą išlaikyti savo nepilnametį vaiką, elgesio standartai reikalauja imtis visų jam prieinamų priemonių, kad gautų pajamas, pakankamas vaikui išlaikyti. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, formuodamas vienodą praktiką išlaikymo nepilnamečiams vaikams priteisimo bylose, yra konstatavęs, kad tėvams tenka dalytis normalaus vaikų vystymosi asmenine atsakomybe, kurios negalima atsisakyti. Netinkamas tėvų pareigų vykdymas arba visiškas jų nevykdymas yra pateisinami tik išimtiniais, nepriklausiančiais nuo tėvų valios atvejais, visais kitais atvejais tėvams privalu teikti tokio dydžio išlaikymą, kuris leistų užtikrinti būtinas vaikams vystytis sąlygas (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2009 m. balandžio 27 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-189/2009; 2004 m. balandžio 26 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-259/2004).

19Koks išlaikymo dydis užtikrina būtinas vaikui vystytis sąlygas, kiekvienu atveju sprendžia teismas, atsižvelgdamas į konkrečias bylos aplinkybes. Kasacinis teismas, aiškindamas teisės normas, reglamentuojančias nepilnamečių vaikų išlaikymo dydžių nustatymui taikytinus teisinius kriterijus, yra pažymėjęs, kad turi būti atsižvelgiama į tai, jog nustatytas išlaikymas užtikrintų būtinas vaiko vystymosi sąlygas, kurioms sudaryti turi būti patenkinti vaiko poreikiai maistui, aprangai, būstui, sveikatai, mokslui, poilsiui, laisvalaikiui, kultūriniam ir kitokiam ugdymui (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2005 m. lapkričio 30 d. nutartis civilinėje byloje G. V. v. D. V., bylos Nr. 3K-3-620/2005). Vaikui, atsižvelgiant į jo gebėjimus ir norus, taip pat turi būti sudarytos materialinės sąlygos dalyvauti įvairiuose papildomuose užsiėmimuose, sporto, kultūros renginiuose, lankyti teatrus, koncertus, vaikų atostogų stovyklas, įgyti vaikui reikiamų priemonių jo gabumams lavinti, taip pat žaidimams ir pan.

20Ieškovė prašo priteisti iš atsakovo E. S., nepilnamečių vaikų K. S., gim. ( - ) ir A. S., gim. ( - ), išlaikymui po 190,00 Eur periodinių išmokų kas mėnesį, kiekvienam vaikui, nuo 2017-06-01 iki vaikų pilnametystės.

21Atsakovas yra nepilnamečių vaikų K. S., gim. ( - ) ir A. S., gim. ( - ), tėvas, todėl privalo teikti išlaikymą vaikui iki jo pilnametystės (CK 3.194 str. 3 d.).

22Bylos nagrinėjimo metu nustatyta, jog kiekvienam šalių nepilnamečiui vaikui poreikiams tenkinti per mėnesį reikia nemažiau kaip po 380 Eur ir ieškovė kiekvieno vaiko išlaikymui iš atsakovo prašo priteisti po 190 Eur kas mėnesį mokamų periodinių išmokų. Įvertinus ieškovės ieškinyje nurodytas aplinkybes, darytina išvada, kad ieškovės prašoma priteisti suma atitinka vaikų poreikius bei jų neviršija. Ieškovė dirba ( - ). Ieškovės vidutinis mėnesio darbo užmokestis, atskaičius mokesčius, yra 592 Eur (b.l. 16), taip pat ieškovė kiekvieną mėnesį turi grąžinti bankui kredito dalį, pagal 2008-04-11 kredito sutartį Nr. 08-038170-FA, išlaikyti būstą, mokėti komunalinius mokesčius.

23Byloje duomenų, patvirtinančių, kad atsakovas yra nedarbingas ir tokiu būdu dėl objektyvių priežasčių negali teikti vaikui reikalingo išlaikymo, nėra, todėl darytina išvada, jog atsakovas yra pajėgus teikti vaikui prašomo dydžio išlaikymą ir šis ieškovės prašymas tenkintinas visiškai, priteisiant iš atsakovo kiekvienam nepilnamečiui vaikui išlaikymą po 190 Eur kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis nuo 2017-06-01, iki vaikų pilnametystės, išlaikymo sumą indeksuojant kasmet Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka atsižvelgiant į infliaciją (CK 3.208 str.).

24Dėl išlaikymo įsiskolinimo

25Ieškovė taip pat prašo priteisti iš atsakovo E. S., nepilnamečiams vaikams, išlaikymo įsiskolinimą už 2 mėnesius, po 190 Eur kas mėnesį kiekvienam vaikui, nuo 2017-04-01 iki 2017-06-01, viso - 760 Eur.

26Išlaikymo įsiskolinimas negali būti išieškotas daugiau kaip už trejus metus iki ieškinio pareiškimo dienos (CK 3.200 str.).

27Ieškovė ieškinyje ir teismo posėdyje nurodė, jog nuo 2017-04-01 atsakovas neprisideda prie šalių nepilnamečių vaikų išlaikymo. Byloje duomenų, paneigiančių anksčiau nurodytus ieškovės paaiškinimus, nėra.

28Teismui konstatavus, jog išlaikymo dydis šalių nepilnamečiams vaikams iš atsakovo priteistinas po 190,00 Eur kiekvienam vaikui kasmėnesinėmis periodinėmis išmokomis bei atsižvelgiant į įsiskolinimo susidarymo laikotarpį, iš atsakovo priteistinas 760 Eur (190 Eur x 2 mėn. x 2 vaikai) išlaikymo, šalių nepilnamečiams vaikams, įsiskolinimas.

29Vaikui priteistas išlaikymas yra nepilnamečio vaiko nuosavybė, kurią tvarko vaiko motina uzufrukto teisėmis išimtinai vaiko interesais (CK 3.185-3.186 str., 3.203 str. 1 d.), todėl ieškovei pavedama nepilnamečiams vaikams priteistą išlaikymą tvarkyti uzufrukto teise.

30Dėl bylinėjimosi išlaidų priteisimo

31LR CPK 93 str. 1 d. numatyta, jog šaliai, kurios naudai priimtas sprendimas, jos turėtas bylinėjimosi išlaidas teismas priteisia iš antrosios šalies, nors ši ir būtų atleista nuo bylinėjimosi išlaidų mokėjimo į valstybės biudžetą. Už reikalavimą dėl vaiko išlaikymo mokėtinas 134 Eur žyminis mokestis, už reikalavimą dėl išlaikymo įsiskolinimo priteisimo mokėtinas žyminis mokestis yra 23 Eur (CPK 80 str. 1 d. 1 p.). Ieškovė dėl nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos nustatymo buvo sumokėjusi 41 Eur žyminį mokestį (CPK 80 str. 1 d. 5 p.).

32LR CPK 96 str. 1 d. numatyta, kad bylinėjimosi išlaidos, nuo kurių mokėjimo ieškovas buvo atleistas, išieškomos iš atsakovo į valstybės biudžetą proporcingai patenkintai ieškinio reikalavimų daliai. Už reikalavimą dėl vaiko išlaikymo mokėtinas 137 Eur žyminis (CPK 80 str. 1 d. 1 p.), taip pat dėl išlaikymo įsiskolinimo mokėtinas 23 Eur žyminis mokestis (CPK 80 str. 1 d. 1 p.). Vadovaujantis LR CPK 88 str. 1 d. 3 p. ir 6 p. prie bylinėjimosi išlaidų priskiriamos ir išlaidos, susijusios su bylos nagrinėjimu, t.y. už procesinių dokumentų siuntimus, - 9,91 Eur. Remiantis tuo kas išdėstyta, valstybei iš atsakovo priteistina 169,91 Eur bylinėjimosi išlaidų.

33Ieškinį patenkinus visiškai, iš atsakovo ieškovei priteistinos 241 Eur patirtos bylinėjimosi išlaidos, t.y. 200 Eur už advokato suteiktas teisines paslaugas (b.l. 10) ir 41 Eur sumokėto žyminio mokesčio (b.l. 2).

342017-06-15 nutartimi byloje buvo pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės (b.l.26), t. y. priteistas laikinas išlaikymas iš atsakovo nepilnamečiams vaikams K. S. ir A. S., kiekvienai po 150 Eur kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis iki teismo sprendimo įsiteisėjimo. Įsiteisėjus teismo sprendimui, laikinosios apsaugos priemonės naikintinos.

35Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.192-3.200 str., 3.208 str., civilinio proceso kodekso 5, 79, 80 str. 1 d. 1 p.,85 str. 1 d. 3 p., 88, 96, 150, 177-178, 268 –270, 282 str. str., teismas

Nutarė

36ieškinį patenkinti visiškai.

37Nustatyti nepilnamečių vaikų K. S., gim. ( - ), a.k. ( - ) ir A. S., gim. ( - ), a.k. ( - ) gyvenamąją vietą su ieškove J. G., a.k. ( - ) jos gyvenamojoje vietoje.

38Priteisti iš atsakovo E. S., a.k. ( - ) nepilnametės dukters K. S., gim. ( - ), išlaikymui po 190,00 Eur periodinių išmokų kas mėnesį, nuo 2017-06-01 iki dukters pilnametystės, išlaikymo sumą indeksuojant kasmet Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka atsižvelgiant į infliaciją, pavedant šiomis lėšomis uzufrukto teise disponuoti nepilnamečio vaiko įstatyminiam atstovui – motinai J. G., a.k. ( - )

39Priteisti iš atsakovo E. S., a.k. ( - ) nepilnametės dukters A. S., gim. ( - ), išlaikymui po 190,00 Eur periodinių išmokų kas mėnesį, nuo 2017-06-01 iki dukters pilnametystės, išlaikymo sumą indeksuojant kasmet Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka atsižvelgiant į infliaciją, pavedant šiomis lėšomis uzufrukto teise disponuoti nepilnamečio vaiko įstatyminiam atstovui – motinai J. G., a.k. ( - )

40Priteisti iš atsakovo E. S., a.k. ( - ) nepilnametės dukters K. S., gim. ( - ), išlaikymo įsiskolinimą 380 Eur už laikotarpį nuo 2017 m. balandžio 1 d. iki 2017 m. birželio 1 d.

41Priteisti iš atsakovo E. S., a.k. ( - ) nepilnametės dukters A. S., gim. ( - ), išlaikymo įsiskolinimą 380 Eur už laikotarpį nuo 2017 m. balandžio 1 d. iki 2017 m. birželio 1 d.

42Sprendimą dalyje dėl išlaikymo priteisimo vykdyti skubiai.

43Įsiteisėjus teismo sprendimui, Trakų rajono apylinkės teismo 2017-06-15 nutartimi atsakovui E. S. taikytas laikinąsias apsaugos priemonės – laikiną išlaikymą nepilnamečiams vaikams, panaikinti.

44Priteisti iš E. S., a.k. ( - ) 241 Eur bylinėjimosi išlaidų J. G., a.k. ( - )

45Priteisti iš E. S., a.k. ( - ) 169,91 Eur valstybės naudai (įmokos kodas 5660).

46Sprendimas per 30 dienų nuo sprendimo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Vilniaus apygardos teismui per Trakų rajono apylinkės.

47Paskelbti specialiame interneto tinklalapyje www.teismai.lt tokio turinio pranešimą:

48„Trakų rajono apylinkės teisme 2017-10-09 priimtas sprendimas civilinėje byloje Nr. 2-2597-239/2017 pagal ieškovės J. G. ieškinį atsakovui E. S. dėl išlaikymo nepilnamečiams vaikams priteisimo, vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo įsiskolinimo priteisimo, kuriuo ieškinys tenkintas visiškai. Atsakovui nepavyksta įteikti procesinių dokumentų asmeniškai ar CPK 123 str. 3 d. nustatyta tvarka, todėl atsakovui sprendimas įteikiamas viešo paskelbimo būdu. Atsakovas informuojamas, kad sprendimas laikomas įteiktu pranešimo paskelbimo specialiame interneto tinklalapyje dieną. Atsakovas turi teisę per 30 dienų nuo sprendimo priėmimo dienos apskųsti sprendimą apeliacine tvarka, skundą paduodant Vilniaus apygardos teismui per Trakų rajono apylinkės teismą.”

Proceso dalyviai
Ryšiai
1. Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Nijolė Zaleckienė,... 2. sekretoriaujant I. B.,... 3. dalyvaujant ieškovei J. G.,... 4. viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės J. G.... 5. ieškovė prašo nustatyti nepilnamečių vaikų K. S., a.k. ( - ) ir A. S.,... 6. Ieškovė ieškinyje ir teismo posėdžio metu nurodė, kad su atsakovu E. S.... 7. Atsakovas atsiliepimo į ieškinį nepateikė, į teismo posėdį neatvyko.... 8. Institucija, duodanti išvadą byloje Elektrėnų savivaldybės administracijos... 9. Institucijos, duodančios išvadą byloje, Elektrėnų savivaldybės... 10. Ieškinys tenkintinas visiškai.... 11. Dėl vaikų gyvenamosios vietos nustatymo.... 12. Civilinio kodekso 3.169 straipsnio 1 dalyje nustatyta, jog kai tėvas ir motina... 13. Byloje nustatyta, kad šalys yra nepilnamečių vaikų K. S., gim. ( - ), ir A.... 14. Elektrėnų savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyrius... 15. Nesant prieštaravimų dėl vaikų gyvenamosios vietos nustatymo (atsakovas... 16. Dėl išlaikymo nepilnamečiams vaikams priteisimo.... 17. CK 3.192 str. 1 d. numato, kad tėvai privalo materialiai išlaikyti savo... 18. Teismas, spręsdamas nepilnamečio vaiko išlaikymo klausimą, pažymi, kad... 19. Koks išlaikymo dydis užtikrina būtinas vaikui vystytis sąlygas, kiekvienu... 20. Ieškovė prašo priteisti iš atsakovo E. S., nepilnamečių vaikų K. S.,... 21. Atsakovas yra nepilnamečių vaikų K. S., gim. ( - ) ir A. S., gim. ( - ),... 22. Bylos nagrinėjimo metu nustatyta, jog kiekvienam šalių nepilnamečiui vaikui... 23. Byloje duomenų, patvirtinančių, kad atsakovas yra nedarbingas ir tokiu būdu... 24. Dėl išlaikymo įsiskolinimo... 25. Ieškovė taip pat prašo priteisti iš atsakovo E. S., nepilnamečiams... 26. Išlaikymo įsiskolinimas negali būti išieškotas daugiau kaip už trejus... 27. Ieškovė ieškinyje ir teismo posėdyje nurodė, jog nuo 2017-04-01 atsakovas... 28. Teismui konstatavus, jog išlaikymo dydis šalių nepilnamečiams vaikams iš... 29. Vaikui priteistas išlaikymas yra nepilnamečio vaiko nuosavybė, kurią tvarko... 30. Dėl bylinėjimosi išlaidų priteisimo... 31. LR CPK 93 str. 1 d. numatyta, jog šaliai, kurios naudai priimtas sprendimas,... 32. LR CPK 96 str. 1 d. numatyta, kad bylinėjimosi išlaidos, nuo kurių mokėjimo... 33. Ieškinį patenkinus visiškai, iš atsakovo ieškovei priteistinos 241 Eur... 34. 2017-06-15 nutartimi byloje buvo pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės... 35. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.192-3.200 str., 3.208... 36. ieškinį patenkinti visiškai.... 37. Nustatyti nepilnamečių vaikų K. S., gim. ( - ), a.k. ( - ) ir A. S., gim. (... 38. Priteisti iš atsakovo E. S., a.k. ( - ) nepilnametės dukters K. S., gim. ( -... 39. Priteisti iš atsakovo E. S., a.k. ( - ) nepilnametės dukters A. S., gim. ( -... 40. Priteisti iš atsakovo E. S., a.k. ( - ) nepilnametės dukters K. S., gim. ( -... 41. Priteisti iš atsakovo E. S., a.k. ( - ) nepilnametės dukters A. S., gim. ( -... 42. Sprendimą dalyje dėl išlaikymo priteisimo vykdyti skubiai.... 43. Įsiteisėjus teismo sprendimui, Trakų rajono apylinkės teismo 2017-06-15... 44. Priteisti iš E. S., a.k. ( - ) 241 Eur bylinėjimosi išlaidų J. G., a.k. ( -... 45. Priteisti iš E. S., a.k. ( - ) 169,91 Eur valstybės naudai (įmokos kodas... 46. Sprendimas per 30 dienų nuo sprendimo priėmimo dienos gali būti skundžiamas... 47. Paskelbti specialiame interneto tinklalapyje www.teismai.lt tokio turinio... 48. „Trakų rajono apylinkės teisme 2017-10-09 priimtas sprendimas civilinėje...