Byla B2-1285-864/2018
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Ramunė Mikonienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės (toliau – UAB) „Brandmakers LT“ bankroto administratoriaus R. D. prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

2

  1. Vilniaus apygardos teismo 2016 m. gegužės 10 d. nutartimi UAB „Brandmakers LT“ iškelta bankroto byla, įmonės bankroto administratoriumi paskirtas R. D.. Nutartis įsiteisėjo 2016 m. liepos 19 d.
  2. 2016 m. rugpjūčio 19 d. nutartimi patvirtinta administravimo išlaidų sąmata.
  3. 2016 m. lapkričio 24 d. nutartimi patvirtintas kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašas, kuris patikslintas 2016 m. gruodžio 13 d., 2017 m. kovo 17 d., 2017 m. balandžio 27 d., 2017 m. rugpjūčio 10 d., 2017 m. rugpjūčio 29 d., 2017 m. balandžio 27 d., 2017 m. rugpjūčio 7 d., 2017 m. rugpjūčio 29 d., 2017 m. gruodžio 14 d., 2018 m. vasario 19 d. nutartimis.
  4. 2017 m. kovo 17 d. nutartimi UAB „Brandmakers LT“ pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto, patvirtinti patikslinti kreditoriniai reikalavimai.
  5. Teisme gautas bankroto administratoriaus prašymas dėl įmonės pabaigos pripažinimo. Nurodo, jog bankroto procedūros yra užbaigtos, visas įmonei priklausantis turtas parduotas. Iš gautų pinigų buvo atsiskaityta su bankroto administratoriumi, pirmos bei antros eilės kreditoriais ir dalinai su trečios eilės kreditoriais.

3Prašymas tenkintinas.

  1. Pagal Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalį, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos. Teismas, gavęs iš bankrutavusios įmonės administratoriaus dokumentus, formaliai būtinus sprendžiant klausimą dėl įmonės pabaigos, gali priimti atitinkamą sprendimą tuo atveju, kada nelieka abejonių, jog visi įstatyme numatyti būtinieji bankroto proceso darbai atlikti ir bankroto procedūros baigtos tinkamai, išnaudotos visos galimybės kuo geriau patenkinti bankrutavusios įmonės kreditorių finansinius reikalavimus (Lietuvos apeliacinio teismo 2014 m. sausio 23 d. nutartis Nr. 2A-924/2014).
  2. Įmonės bankroto administratorius pateikė teismui 2018 m. balandžio 23 d. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros pažymą, kurioje nurodyta, kad agentūra neturi duomenų apie bankrutavusios UAB „Brandmakers LT“ sukauptas atliekas, užterštą dirvožemį ar gruntą.
  3. Iš bylos duomenų nustatyta, kad įmonė neturi jokio registruoto turto ar piniginių lėšų. Ketvirtasis kreditorių susirinkimas, įvykęs 2018 m. kovo 19 d. priėmė nutarimą pripažinti, kad įmonės veikla pasibaigė bei įpareigojo bankroto administratorių kreiptis į teismą dėl įmonės pabaigos pripažinimo. Valstybės įmonės „Regitra“ duomenimis nustatyta, kad bankrutavusi UAB „Brandmakers LT“ yra transporto priemonės valdytojas-savininkas, o būtent: JEEP WRANGLER, Nr. ( - ) ši transporto priemonė išregistruota, jos dalyvavimas viešajame eisme draudžiamas. Bankroto administratorius nurodė, kad visas bankrutavusios įmonės UAB „Brandmakers“ turtas buvo parduotos, o gautomis lėšomis buvo atsiskaityta su bankroto administratoriumi, pirmos bei antros eilės kreditoriais bei iš dalies atsiskaityta su trečios eilės kreditoriais. Lietuvos teismų informacinėje sistemoje LITEKO nėra duomenų apie teisminius ginčus, kuriuose dalyvautų bankrutavusi UAB „Brandmakers LT“. Likusių kreditorinių reikalavimų patenkinimas negalimas. Bankroto procedūros baigtos.
  4. Įvertinus pateiktus duomenis ir bankroto proceso metu nustatytas aplinkybes, konstatuotina, kad Įmonių bankroto įstatymo nustatytos įmonės bankroto procedūros iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos, todėl vadovaujantis Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

4Vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsniu teismas,

Nutarė

5prašymą tenkinti.

6Pripažinti bankrutavusios UAB „Brandmakers LT“ (į. k. 302714370) veiklą pasibaigusia ir išregistruoti ją iš Juridinių asmenų registro.

7Pavesti įmonės administratoriui per 5 darbo dienas nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos pateikti Juridinių asmenų registrui prašymą išregistruoti likviduotą dėl bankroto įmonę.

8Įpareigoti bankroto administratorių per 3 dienas nuo sprendimo kopijos gavimo dienos, informuoti kreditorius apie priimtą teismo sprendimą, pateikiant teismui tai patvirtinančius įrodymus.

9Sprendimas per trisdešimt dienų nuo sprendimo priėmimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant apeliacinį skundą per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai