Byla 2S-1778-601/2010
Dėl atskirojo skundo dėl

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš kolegijos pirmininko Evaldo Burzdiko, kolegijos teisėjų Rūtos Palubinskaitės, Albino Čeplinsko, teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ieškovės G. B. prašymą dėl atskirojo skundo dėl

2Marijampolės rajono apylinkės teismo 2010 m. liepos 9 d. nutarties dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, civilinėje byloje pagal ieškovės G. B. ieškinį atsakovui E. B., institucijai teikiančiai išvadą Marijampolės savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriui dėl santuokos nutraukimo dėl kito sutuoktinio kaltės ir atsakovo priešieškinį dėl santuokos nutraukimo esant kito sutuoktinio kaltei,

Nustatė

3Marijampolės rajono apylinkės teismas 2010 m. liepos 9 d. nutartimi iš dalies patenkino ieškovės prašymus dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo.

4Atskiruoju skundu ieškovė prašo pakeisti Marijampolės rajono apylinkės teismo 2010 m. liepos 9 d. nutartimi nustatytą atsakovo E. B. bendravimo tvarką su vaikais E. B. ir E. B. iki ginčas bus išspręstas ir priimtas sprendimas civilinėje byloje.

5Atsiliepimu į atskirąjį skundą atsakovas prašo ieškovės atskirojo skundo netenkinti.

62010 m. rugpjūčio 6 d. ieškovė (apeliantė) G. B. Kauno apygardos teismui pateikė prašymą, kuriuo apeliantė atsisako atskirojo skundo ir prašo apeliacinį procesą nutraukti bei prašo kuo skubiau grąžinti bylą į Marijampolės rajono apylinkės teismą, siekiant su antstolio pagalba susigrąžinti vaikus iki rugsėjo mėn. 1 d., kadangi jie turi lankyti mokyklą Kaune.

7Apeliacinis procesas nutrauktinas.

8Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau CPK) 338 straipsnis numato, kad atskiriesiems skundams paduoti ir nagrinėti taikomos taisyklės, reglamentuojančios procesą apeliacinės instancijos teisme, išskyrus numatytas išimtis. CPK 308 str. 1 d. numatyta, kad apeliacinį skundą padavęs asmuo turi teisę atsisakyti skundo iki baigiamųjų kalbų, o jeigu skundas nagrinėjamas rašytinio proceso tvarka – iki skundo nagrinėjimo iš esmės pradžios, o šio straipsnio 2 d. numatyta, kad teismas nutartimi priėmęs apeliacinio skundo atsisakymą, jeigu sprendimas nebuvo apskųstas kitų asmenų, nutartimi apeliacinį procesą nutraukia.

9Teisėjų kolegija sprendžia, kad apeliantės atsisakymas nuo atskirojo skundo neprieštarauja imperatyvioms įstatymų normoms ar viešajam interesui, todėl atsisakymas nuo atskirojo skundo priimtinas ir apeliacinis procesas nutrauktinas.

10Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 308 str. 2 d.,

Nutarė

11Nutraukti apeliacinį procesą pagal ieškovės G. B. atskirąjį skundą dėl Marijampolės rajono apylinkės teismo 2010 m. liepos 9 d. nutarties.

Proceso dalyviai