Sveiki, Kaip tik prieš Valstybinę šventę Vasario-16 gavau raginimą iš SODROS, kad turiu per 10 dienų turiu sumokėti skolą (200 Eur). Aišku, jei žinai, kad skolingas sumoki skolą ir nesuki sau galvos. Taip, turiu papildomai prie pagrindinio darbo individualią veiklą (įregistruota 2005-03), tačiau 2014 m. pajamų iš individualios veiklos neturėjau, tad pradėjau aiškintis kame reikalas. 1) Paskambinau į SODRA. Gavau atsakymą, kad ši skola už 2005-2006 metus. Nustebau, nes nepamenu įvykių prieš 10 metų.
2) Nusiunčiau paklausimą elektroniniu paštu. Žemiau pacituosiu: Mano siųsti klausimai: 1. Kodėl nerandu informacijos apie skolą EDAS portale: nei žinutėse, nei mokėjimuose (reikia sumokėti tik 0,14 Eur)? 2. Telefonu Jūsų darbuotojai nurodė, kad tai skola už 2004-2005 metus, kodėl nebuvau informuotas anksčiau apie šią skolą? Atsakymas: "Skolos dydį Sodros taikomojoje sistemoje matysite, kai bus suformuota 2015 metų 1 ketvirčio finansinė ataskaita (kovo mėnesio pabaigoje). Kada programinėje įrangoje buvo suformuota informacija apie nesumokėtas įmokas, galėsime informuoti tik gavę duomenis iš programinės įrangos teikėjo."
Susiradau įstatymą, kad galioja 5 metų senatis: LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINIO SOCIALINIO DRAUDIMO ĮSTATYMO PAKEITIMO Į S T A T Y M A S Nr. IX-2535 Priimtas: 2004 m. lapkričio 4 d. Galioja nuo: 2005-01-01 https://www.e-tar.lt/portal/legalAct.html?documentId=TAR.AB8D4779ABE1 Citata iš įstatymo: 7. Į Fondą nesumokėtų draudėjų ir apdraustųjų asmenų socialinio draudimo įmokų ir apskaičiuotų delspinigių bei baudų išieškojimo senaties terminas yra 5 metai. Socialinio draudimo įmokų priverstinio išieškojimo senaties terminas pradedamas skaičiuoti nuo teisės priverstinai išieškoti socialinio draudimo įmokas atsiradimo dienos. Suėjus socialinio draudimo įmokų priverstinio išieškojimo senaties terminui, pasibaigia ir delspinigių bei baudų priverstinio išieškojimo senaties terminas. 8. Socialinio draudimo įmokos gali būti tikslinamos už ne didesnį kaip 5 metų laikotarpį nuo draudėjo kreipimosi datos."
Visą šią informaciją perdaviau SODROS darbuotojai, reakcija: vis tiek turėsite sumokėti. Kas man skaudžiausia iš viso šito: galėčiau sumokėti šiuos pinigus nėra didelė bėda, tačiau aš negaliu net pasižiūrėti pervedžiau tuos pinigus ar ne (banką seniai pakeitęs) ir manau, kad esu teisus.
Ar galėtumėte padėti susidelioti veiksmų seką kaip siekti teisybės, o gal aš ir neteisus (gal kažką praleidau)?
Iš anksto ačiū.
Sveiki, Irmantai, parašykite man el. paštu, pamėginsiu padėti.
Reikia skųsti. Visų pirma, teritorinį Sodros sprendimą pačiai Valstybinei socialinio fondo valdybai (Sodrai). Po to teritorinės Sodros vietos apygardos administraciniam teismui. Iš teritorinių Sodros darbuotojų nieko nesitikėkite, nes jie neturi atitinkamos kompetencijos ten dirbti. Dauguma statytiniai per pažįstamus. Vadovaujasi griežtai įstatymo raide, o į žmogų ir realią situaciją net nežiūri.