Byla N1-122-926/2020
Dėl X 275mg MDMA“ (vertimas iš anglų kalbos – rožinės Tesla modelio X 275 mg MDMA). Toliau į paiešką įvedamas žodis „lsd“. Atsidarius vaizdams, matoma nuotrauka, kurioje matomas spalvotas lapukas, perforuotas į mažus kvadratėlius ir kuris randamas internetinėje svetainėje pavadinimu ,,Purchase Lsd Blotters online“ (vertimas iš anglų kalbos – pirkite lsd medžiagą, impregnuotą popierių internetu) (1 t., b. l. 150-151)

1Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Aušra Vingilė, sekretoriaujant Kristinai Vitunskienei, Tomui Žukauskui, dalyvaujant prokurorei Inesai Gulbinienei, kaltinamajam L. Š., jo gynėjui advokatui Rimantui Bučmai,

2viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje L. Š., gimęs 2001-04-19 Kaune, asmens kodas ( - ) Lietuvos Respublikos pilietis, lietuvis, gyvenantis ( - ), nevedęs, 11 klasių išsilavinimo, ( - ) 12 klasės moksleivis, neteistas, kaltinamas padaręs nusikalstamas veikas, numatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 199 straipsnio 3 dalyje (2015-05-07 įstatymo Nr. XII-1674 redakcija), 259 straipsnio 1 dalyje.

3Teismas

Nustatė

4L. Š. neteisėtai disponavo psichotropinėmis medžiagomis, be tikslo jas platinti, bei kontrabanda gabeno psichotropines medžiagas per Lietuvos Respublikos valstybės sieną, o būtent: laikotarpiu nuo 2018 m. spalio 23 d. iki 26 d., ikiteisminio tyrimo metu tiksliau nenustatytu laiku, iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto asmens – pardavėjo Nyderlandų Karalystėje, būdamas ( - ), pasinaudodamas kompiuteriu ,,LG“ Nr. ( - ) ir interneto ryšiu bei jame įdiegta anoniminio naršymo programa „Tor browser“, pardavėjui nurodydamas savo asmens duomenis bei adresą, neteisėtai, neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti, pasikėsino įgyti psichotropinių medžiagų – 25 vnt. ,,MDMA“ tablečių, kurių masė 11,1758 g, ir kuriose yra 3,9897 g gryno ,,MDMA“, kuris yra įtrauktas į 2000 m. sausio 6 d. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. 5 patvirtintų „Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašų“ I-ąjį sąrašą, ir neteisėtai, neturėdamas leidimo per valstybės sieną gabenti psichotropinį poveikį turinčias medžiagas, inicijavo šių psichotropinį poveikį turinčių medžiagų siuntimą ir gabenimą iš Nyderlandų Karalystės per Lietuvos Respublikos valstybės sieną, nurodydamas pardavėjui siųsti jo nurodytu adresu: „L. Š., ( - )“, o pardavėjui, vykdant jo nurodymą, perdavus psichotropinę medžiagą gabenti oro keliu pasinaudojant siuntų tarnyba, teikiančia viešą gabenimo paslaugą, pašto siuntoje Nr. ( - ) per Lietuvos Respublikos sieną gabeno ir siuntė 25 vnt. ,,MDMA“ tablečių, kurių masė 11,1758 g, ir kuriose yra 3,9897 g gryno ,,MDMA“, bei pasikėsino juos įgyti, tačiau 2018 m. spalio 26 d., 19.52 val. ( - ) teritorinės muitinės pašto poste, esančiame ( - ), siuntą sulaikė ( - ) teritorinės muitinės pareigūnai.

5Kaltinamasis L. Š. kaltu prisipažino pilnai ir nurodė, kad norėjo pabandyti narkotinių medžiagų. Jis atsisiuntė naršyklę „Tor“. „Deep web“ internete pamatė, kad narkotinių medžiagų galima įsigyti labai pigiai. Vienoje internetinėje svetainėje buvo siūloma įsigyti virš 70 000 prekių. Ant tablečių buvo parašyta ,,MDMA“, jis suprato, kad tai narkotikai. Mano, kad šios tabletės stimuliuoja, apsvaigina galvą, nors jis jų ir nėra bandęs. Internetinės svetainės, kurioje pirko, nepamena. Užsakant tabletes, nurodė savo adresą, kur jas pristatyti. Kainavo 30 eurų kriptovaliuta. „Bitcoin“ galima nusipirkti iš žmogaus per internetą. Jis nuėjo į terminalą „Perlas“, įdėjo pinigus, atsispausdino brūkšninį kodą, tada eurai buvo pervesti į pardavėjo sąskaitą, o jam buvo pervesti „Bitcoin“. „Bitcoin“ pavertė į eurus ir jais sumokėjo. Laukė siuntos, tačiau nesulaukė, tada parašė pardavėjui, šis atsiuntė siuntos kodą, jis patikrinęs pamatė, kad siunta yra muitinėje. Anksčiau jis bendraudavo su netinkamais asmenimis, fotografuodavo narkotikus, draugai juos pardavinėdavo. Jis pats niekada nėra bandęs narkotikų. Jis pavyzdingas mokinys. Tėvams apie tai ką padarė, nieko nepasakojo, jie sužinojo tik tada, kai atvažiavo pareigūnai. Visus veiksmus atliko kompiuteriu, kuris priklauso jo mamai.

6L. Š. kaltė įrodyta ir kitais įrodymais, teisme ištirtais Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) 291 straipsnyje nustatyta tvarka, šio kodekso 273 straipsnio pagrindu sutrumpinus įrodymų tyrimą.

7Liudytojas S. B. ikiteisminio tyrimo metu nurodė, kad pažįsta L. Š., jie kartu lankė A. S. mokyklą. Kartais jie bendrauja, pažaidžia futbolą, tačiau į namus vienas pas kitą nevaikšto. Apie siuntą su psichotropinėmis medžiagomis, kuri buvo adresuota L. Š., jis nieko nežino. Žino, kad L. Š. kartais parūko ,,žolę", yra kartu rūkę. Žolę gauna iš E. L., šis jiems duoda už 10 eurų 1 gramą. Apie tai, kad L. Š. vartotų dar kažkokių narkotinių ar psichotropinių medžiagų be ,,žolės", jis nežino. Buvo atvejų, kai L. Š. jo prašė, kad gautų jam ,,žolės", jis jam perdavė per E. L. (1 t., b. l. 32-34).

8Liudytojas E. L. ikiteisminio tyrimo metu nurodė, kad kartais parūko narkotinių medžiagų kanapių, vadinamos ,,žolės", jos nusiperka prie ( - ), ten nuolat būna daug žmonių. Dažniausiai nuvyksta, pakalba su žmonėmis, paaiškėja, kad jie eina pas prekeivį ,,žolės". Tada paprašo, kad paimtų ir jam, nes tie prekiautojai nenori nepažįstamiems parduoti. Tas žmogus, kurio paprašo, jam atneša. Už tai, kad tas asmuo paima jam ,,žolės", kelis miligramus nusiima nuo atneštos porcijos. Žmonių, kurių paprašo nupirkti, nei vardų, nei pavardžių nežino, pažinti negalėtų. Už vieną gramą moka apie 10 Eur. L. Š. pažįsta. Apie tai, kad Lukas siuntėsi siuntą su psichotropinėmis medžiagomis, nieko nežino (1 t., b. l. 21-23).

9Liudytojas K. V. ikiteisminio tyrimo metu nurodė, kad L. Š. pažįsta, jie bendrauja mokykloje, laisvalaikiu nesusitinka. Tvirtina, kad L. Š. mobiliojo ryšio telefone esantis susirašinėjimas socialinių tinklų portale ,,Facebook", susirašinėjimo aplikacijoje ,,messenger", kuris užfiksuotas 2019-05-17 apžiūros protokole fotolentelės nuotraukoje Nr. 1, įvyko tarp jo ir L.. Niekada nėra matęs ir girdėjęs, kad L. Š. vartotų narkotines ar psichotropines medžiagas (1 t., b. l. 42-43).

10Prekių sulaikymo protokole Nr. 8VMB101574 nurodyta, kad ( - ) teritorinės muitinės pašto poste, esančiame ( - ), sulaikyta siunta Nr. ( - ) iš Olandijos. Siuntėjas: nenurodytas; gavėjas: ,,L. Š., ( - )". Siuntos viduje rastas hermetinis, peršviečiamos spalvos polietileninis paketas su 25 vnt. pilkos spalvos tabletėmis su užrašais „PLATA“ ir ant kitos pusės „PLOMO“ (1 t., b. l. 13).

11Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje Nr. 11-2294 (18) nurodyta, kad tirti pateiktos tabletės yra psichotropinėms medžiagos – MDMA (3,4-metilenedioksi-N-metilamfetamino) tabletėmis. Tirti pateiktose tabletėse, kurių masė – 11,1758 g, yra 3,9897 g gryno MDMA (skaičiuojant bazės pavidalu) (1 t., b. l. 16-17).

12Daiktų apžiūros protokole nurodyta, kad apžiūrėta siunta Nr. ( - ), sulaikyta surašius PSP Nr. 8VMB101574. Apžiūros metu praplėšiamas baltos spalvos vokas, kurio matmenys 32.5 x 22.9 cm ir ant kurio parašyta ,,VTM raštas Nr. (14.38/58)-2V-101/ PSP Nr. ( - )". Šiame voke matomas siuntos Nr. ( - ) vokas bei vokas iš LTEC. Pirmiausia apžiūrimas rusvos spalvos siuntos Nr. ( - ) vokas, kurio matmenys yra 26,2 x 20,2 cm. Ant priekinės pusės užklijuotas spausdintas nespalvotas lapukas su užrašais: ,,PostNL", ,,PRIORITY", ,,NEDERLAND ( - )", ,,Eur 2,80". Matomas lipdukas su pašto siuntos numeriu ( - ), lipdukas su spausdintais siuntėjo bei gavėjo duomenimis: ,,L. Š./ V. ( - )“. Ant voko kitos pusės viršutinės dalies užklijuota lipni juosta „TIKRINO LIETUVOS MUITINĖ“. Voko viduje matoma perlenkta kartoninė atvirutė. Ji perlenkta per pusę ir suklijuota lipnia juosta. Prakirpus lipnią juostą ir atlenkus atvirutę, kurios matmenys 16,8 x 10,7 cm, matomas užrašas ,,HAPPY BIRTHDAY" (vert. į lietuvių k. – su gimtadieniu) raudoname fone, šalia nupiešta dovanos dėžutė. Atvirutės viduje įdėti du gabaliukai plėvelės su oro pagalvėlėmis, kurių matmenys 9,9 x 8 cm ir 9,6 x 9,3 cm. Toliau apžiūrimas baltos spalvos LTEC vokas, kurio matmenys 22,8 x 16,2 cm. Priekinėje voko pusėje užklijuotas spausdintas lapukas: Vilniaus teritorinės muitinės / direktoriaus pavaduotojas A. S. / Specialisto išvada 2018-12-19 Nr. 11-2294 (18)./ Rašto Nr. (14.38/58)-2V-17840/ MDMA tabletės ir jų milteliai - 10,9644 g (3,9143 g gryno MDMA) ir pakuotė, 1 vokas./ LTEC specialistė S. K., parašas, LTEC antspaudas. Ant galinės voko pusės matomi du Lietuvos teismo ekspertizės centro antspaudai. Praplėšus voką matomi du perkirpti permatomi plastikiniai maišiukai, kurių matmenys 8 x 9,9 cm ir 8 x 7,1 cm. Taip pat voke matomas užspaudžiamas permatomas plastikinis maišiukas, kurio matmenys 9,6 x 6,1 cm su pilkos spalvos milteliais ir permatomas plastikinis užspaudžiamas maišiukas, kurio matmenys 9,7 x 5,9 cm su šešiomis pilkos spalvos tabletėmis, kurių matmenys 1,2 x 0,7 x 0,4 cm ir ant kurių vienos pusės užrašyta ,,PLATA" ir ant kitos ,,PLOMO" (1 t., b. l. 99-101).

13AB „Lietuvos paštas“ rašte Nr. 3-04093 nurodyta, kad laikotarpiu nuo 2018-09-01 iki 2019-05-01 L. Š. buvo siųsta viena siunta Nr. ( - ). Ši siunta gauta kaip neregistruota ir ši siunta neturėjo būti deklaruota (1 t., b. l. 47).

14Kratos protokole nurodyta, kad kratos metu ( - ) pas L. Š. buvo rasta ir paimta kompiuterio dėžė „LG“ Nr. ( - ) ir mobiliojo ryšio telefonas „Samsung“ S8, IMEI: ( - ) (1 t., b. l. 60-63).

15Daiktų apžiūros protokole nurodyta, jog apžiūrėtas mobiliojo ryšio telefonas „Samsung“ S8 IMEI: ( - ). Nustatyta, kad atsidarius socialinių tinklų portalo „Facebook“ mobiliąją susirašinėjimo aplikaciją „messenger“ matomas susirašinėjimas su telefono numeriu ( - ): 2019 m. gegužės 6 d. 19:41 val. L. Š. rašo: „Nu radau po 5 bet bbz man tj pliuso vps ner“, „nu krc“, „Yra po 4 tesla pilkos arba rr roziniai“. Telefono numeris ( - ) rašo: „Tekto jau pats radau bet dq“. L. Š. rašo: „Ok px“ (nuotrauka Nr. 1). Toliau matomas kitas susirašinėjimas su kontaktu, įvardintu kaip „( - )“: susirašinėjimas vyksta 2019 m. balandžio 6 d. 20:14 val., L. Š. rašo: „Krc ner zavaru filmas ten daug veltis“, „Yra gaidunes“; „( - )“ rašo: „po kiek“; L. Š. atsako: „Po cyrika kai visad“, „Nesenai va katik pagelbejau viena“, „Pxj normaliai kiekis ten buvo“; „( - )“ rašo: „pamirsau kas buna nuo jo:D“; L. Š. atsako: „Nemiegi:D“, „ir toks“, „Daug sneki“, „Daug energijos“, „Gaidzio filmas nu bbz:D“ (nuotrauka Nr. 2). Toliau atidaroma nuotraukų galerija. Peržiūrinėjant darytas nuotraukas, randamos 2018 m. lapkričio 26 d. darytos trys nuotraukos (nuotrauka Nr. 3). Pirmoje nuotraukoje matomas vokas, ant kurio užklijuotas lipdukas su užrašu „T. M. (iki pareikalavimo) / ( - )/“. Šį voką laiko asmuo bei matoma kaip vokas yra deginamas (nuotrauka Nr. 4). Antroje nuotraukoje matomas užlaminuotas permatomas plastikinis paketas, kurio viduje į mažus kvadratėlius padalintas spalvotas popieriaus lapukas, kuris yra laikomas tarp asmens pirštų (nuotrauka Nr. 5). Trečioje nuotraukoje matomas analogiškai supakuotas į mažus kvadratėlius padalintas spalvotas lapukas, tačiau su kitokiu raštu laikomas tarp asmens pirštų (nuotrauka Nr. 6) (1 t., b. l. 109-110).

16Apžiūros protokole nurodyta, kad apžiūrėti informacijos išrašai prie 2019-06-12 specialisto išvados Nr. VD-327 su duomenimis rastais ir perkeltais iš mobilaus ryšio telefono „Samsung S8“ su SIM kortele „PILDYK“ Nr. ( - ) ir microSD kortele „HC“ Nr. 1321PW6861P, paimto 2019-05-07 kratos metu ( - ) pas L. Š.. Apžiūrėjus mobiliojo ryšio telefono „Samsung S8“ informacijos išrašus, nustatyta, kad peržiūrinėjant pateiktus duomenis matoma 2019-04-09 dienos nuotrauka, kurioje rankoje laikomas permatomas plastikinis užspaudžiamas maišiukas, kurio viduje mėlynos spalvos, netaisyklingos formos tabletės, ant kurių parašyta „KENZO“. Tai pat randama 2019-04-09 nuotrauka, kurioje matomas rankoje laikomas permatomas užspaudžiamas plastikinis maišiukas, kurio viduje rausvos spalvos, netaisyklingos formos tabletės su įspaudais. Apžiūrėjus microSD kortelės „HC“ Nr. 1321PW6861P informacijos išrašus, randama 2018-10-31 nuotrauka, kurioje matomas ant minkšto paviršiaus padėtas baltos spalvos su spalvotais raštais popieriukas, kuris punktyrine linija padalintas į šešias dalis. Taip pat randama 2018-10-31 nuotrauka, kurioje matomas ant minkšto paviršiaus padėtas rožinės spalvos su spalvotais raštais popieriukas, kuris punktyrine linija padalintas į šešias dalis (1 t., b. l. 140-141).

17Daiktų apžiūros protokole nurodyta, jog apžiūrėta internetinė svetainė ,,www.google.lt“. Apžiūrėjus nustatyta, kad į ,,www.google.lt“ paieškos laukelį suvedamas žodis „mdma“, paspaudžiama „ieškoti“, užkrovus šią paiešką, paspaudžiamas mygtukas „vaizdai“. Atsidarius vaizdams, kuriuose minimas žodis „mdma“, matoma nuotrauka, kurioje matomos įvairių spalvų, užrašų ir formų psichotropinės medžiagos ,,MDMA“ tabletės ir kuri randama internetinėje svetainėje pavadinimu – „Acquista Molly (Pure MDMA) online in Italia“ (vertimas iš italų kalbos, pasinaudojus „Google“ vertėju – pirkite „Molly“ (grynas MDMA) internetu Italijoje). Į paieškos laukelį suvedamas žodis „mdma kenzo“. Atsidarius vaizdams, matomas rožinės spalvos tabletė, ant kurios vienos pusės įspaustas liūto galvos atvaizdas, ant kitos parašyta „KENZO“ ir kurios randamos internetinėje svetainėje pavadinimu ,,Pink KENZO-any information/opinnion?: MDMA“ (vertimas iš anglų kalbos – rožinis KENZO – kokia nors informacija/nuomonė?: MDMA). Toliau, į paieškos laukelį suvedamas žodis „mdma pink“. Atsidarius vaizdams, matomos rožinės spalvos psichotropinės medžiagos ,,MDMA“ tabletės, ant kurių parašyta „TESLA“ ir kurios randamos internetinėje svetainėje pavadinimu ,,Pink Tesla Model X 275mg MDMA“ (vertimas iš anglų kalbos – rožinės Tesla modelio X 275 mg MDMA). Toliau į paiešką įvedamas žodis „lsd“. Atsidarius vaizdams, matoma nuotrauka, kurioje matomas spalvotas lapukas, perforuotas į mažus kvadratėlius ir kuris randamas internetinėje svetainėje pavadinimu ,,Purchase Lsd Blotters online“ (vertimas iš anglų kalbos – pirkite lsd medžiagą, impregnuotą popierių internetu) (1 t., b. l. 150-151).

18Tarnybiniame pranešime nurodyta, kad ikiteisminio tyrimo metu 2019-06-28 buvo atlikta mobiliojo ryšio telefono ,,Samsung" ,,SM-G950F Galaxy S8“ su SIM kortele ,,PILDYK" Nr. ( - ) ir microSD kortele ,,HC" Nr. 1321PW6861P, paimto 2019-05-07 kratos metu adresu ( - ) pas L. Š., informacijos išrašų apžiūra. Apžiūros metu buvo rastos 2019-04-09 dvi nuotraukos, kuriose matomi rankoje laikomi plastikiniai paketai, kurių viduje netaisyklingos formos (liūto galvos), mėlynos spalvos tabletės, ant kurių parašyta ,,KENZO" bei rožinės spalvos, netaisyklingos formos tabletės su įspaudais. 2019-07-03 buvo atlikta internetinės svetainės ,,www.google.lt“ vaizdų apžiūra, kurios metu apžiūrėtos psichotropinės medžiagos ,,MDMA“ nuotraukos, kuriose pateikiamos įvairių spalvų, dydžių bei formų tabletės, ant kurių įspausti įvairūs užrašai, simboliai arba paveiksliukai. Vienoje iš internete rastų nuotraukų ,,MDMA“ psichotropinė medžiaga, vaizduojama rožinės spalvos tabletės pavidalu, kurios forma primena liūto galvą ir ant jo įspaustas užrašas ,,KENZO". Sulyginus šioje nuotraukoje vaizduojamos psichotropinės medžiagos ,,MDMA“ tabletes su mobiliojo ryšio telefone ,,Samsung" ,,SM-G950F Galaxy S8“ rasta nuotrauka, kurioje matomas rankoje laikomas plastikinis paketas, kurio viduje netaisyklingos formos (liūto galvos), mėlynos spalvos tabletės, ant kurių parašyta ,,KENZO", darytina išvada, kad lyginamų tablečių išvaizda, forma ir užrašas yra vienodi. Skiriasi tik jų spalva, tačiau psichotropinė medžiaga ,,MDMA“ pasižymi tuo, kad tablečių formos, spalvos, įspaudai būna įvairių rūšių (https://lt.diphealth.com/356-ecstasy-pictures-4020394-89), todėl spalvinis skirtumas neturėtų būti vertinamas kaip požymis, kuris suponuotų išvadą, kad tai nėra psichotropinės medžiagos ,,MDMA“ tabletės. Taip pat telefone rasta kita nuotrauka, kurioje vaizduojamos rožinės spalvos, netaisyklingos formos tabletės su įspaudais. Sulyginus šias tabletes su ,,www.google.lt“ vaizduose pateikiamomis ,,MDMA“ nuotraukomis, identiškų tablečių nerandama, tačiau vertinant tai, kad ,,MDMA“ psichotropinei medžiagai būdingi požymiai – spalvota tabletė, netaisyklinga forma, įspaudai ant tablečių – darytina išvada, kad telefone matomas negamyklinis plastikinis maišiukas su styga, kuriame rožinės spalvos, netaisyklingos formos tabletės, ant kurių matomi abstraktūs įspaudai galimai yra psichotropinės medžiagos ,,MDMA“ tabletės. Taip pat telefone rastos 2018-10-31 dvi nuotraukos, kuriose nufotografuotas spalvotas lapukas, perforuotas į lygius kvadratėlius. 2019-07-03 atliktos internetinės svetainės ,,www.google.lt“ apžiūros metu buvo apžiūrėta psichotropinės medžiagos ,,LSD“ nuotrauka, kurioje ši psichotropinė medžiaga vaizduojama kaip spalvotas lapukas, perforuotas į mažus kvadratėlius. Psichotropinė medžiaga ,,LSD“ yra lizergo rūgšties dietilamidas ir populiariausias vartojimo būdas šia rūgštimi impregnavus/įsodrinus popierių arba kvadratinius želatinos gabaliukus (vadinamus markutėmis ir langeliais) (https://www.apsinuodijimai.lt/wp-content/uploads/2016/05/ST03-LSD-ir-kiti-LSA.pdf). Būtent šiuo būdu ,,LSD“ medžiaga įsodrintą lapuką ir vaizduoja internete apžiūrėta nuotrauka. Sulyginus internete rastą psichotropinę medžiagą ,,LSD“ įsodrinto lapuko pavyzdį su rastomis telefone, matoma, kad telefone rastose nuotraukose matomas spalvotas popieriukas yra perforuotas į kvadratėlius tokiu pačiu principu kaip ir internete rasto ,,LSD“ pavyzdžio, todėl telefone rastose nuotraukose vaizduojamas lapukas galimai yra įsodrintas ,,LSD“ psichotropine medžiaga. Apibendrinus iš L. Š. mobiliojo ryšio telefone ,,Samsung" ,,SM-G950F Galaxy S8“ su SIM kortele ,,PILDYK" Nr. ( - ) ir microSD kortele ,,HC" Nr. 1321PW6861P esančių informacijos išrašų nustatyta, kad telefone yra nuotraukų, kuriose galimai užfiksuotos psichotropinės medžiagos ,,MDMA“ tabletės bei ,,LSD“ psichotropine medžiaga įsodrinti lapukai (1 t., b. l. 156-159).

19Daiktų apžiūros protokole nurodyta, kad apžiūrėti kompiuterio dėžės „LG“ Nr. ( - ) kietojo disko „SAMSUNG“ HD103SJ 1TB,S/N ( - ) identiškos kopijos informacijos išrašai prie 2019-05-21 specialisto išvados Nr. VD-290, kompiuterio dėžė paimta 2019-05-07 kratos metu pas L. Š.. Apžiūrėjus nustatyta, kad į paieškos laukelį suvedus raktinį žodį „tor browser“, skiltyje „matching results“ (lietuvių k. – sutampantys rezultatai) randama 30 rezultatų, kuriuose minimas šis žodis. Peržiūrinėjant pateiktus rezultatus randama 2018-10-23 18:57:18 nuoroda F:\Tor Browser\Browser\firefox.exe (vertimas į lietuvių kalbą – F: \Tor naršyklė/Naršyklė/firefox.exe). Į paieškos laukelį suvedus raktinį žodį „paštas“, skiltyje „matching results“ (lietuvių k. – sutampantys rezultatai) randami 35 rezultatai. Peržiūrinėjant pateiktus rezultatus matoma, kad 2018-11-06 17:07:11 buvo naršyta internetinėje svetainėje ,,https://post.lt/lt/shipment-tracking/customs/( - )“ (vertimas į lietuvių k. – https://post.lt/lt/siuntos-sekimas/muitinė/ ( - )). Dešinėje pusėje esančioje lentelėje apie šį naršymą matomas pavadinimas – ,,Duomenys siuntai ( - ) I Lietuvos paštas “ (priedas Nr. 2). Toliau į paieškos laukelį suvedus raktinį žodį „mdma“, skiltyje „matching results“ (lietuvių k. – sutampantys rezultatai) randama 90 rezultatų, kuriuose minimas žodis „mdma“. Peržiūrinėjant pateiktus rezultatus matoma, kad 2019-01-19 17:04:16 buvo naršyta internetiniame forume ,,https://www.reddit.com/search?q=mdma“ (vertimas į lietuvių k. – https://www.reddit.com/paieška?q=mdma) (1 t., b. l. 122-124).

20Tarnybiniame pranešime nurodyta, kad apžiūrėjus L. Š. kratos metu paimto kompiuterio ,,LG" Nr. ( - ) kietojo disko perrašytos kopijos informacijos išrašus, buvo rasta ,,TOR" naršyklė, kuria buvo naudotasi per kompiuteryje esantį F diską 2018-10-23 (trys dienos iki siuntos Nr. ( - ) su psichotropinėmis medžiagomis sulaikymo).

21Taip pat kompiuterio kietajame diske rastas 2018-11-06 (praėjus 11 kalendorinių dienų nuo siuntos Nr. ( - ) sulaikymo) naršymas internetinėje svetainėje ,,https://post.lt/lt/shipment-tracking/customs/( - )“, kurioje, siekiant patikrinti siuntos statusą, į paiešką buvo įvestas sulaikytos siuntos su psichotropinėmis medžiagomis numeris ( - ) (1 t., b. l. 128-132).

22Dėl veikos kvalifikavimo.

23BK 199 straipsnyje numatytos kontrabandos objektyvusis veikos požymis apibūdinamas kaip neteisėtas daiktų gabenimas per valstybės sieną. Gabenimas suprantamas kaip bet koks daiktų transportavimas per valstybės sieną. Tai gali būti daiktų vežimas bet kokiomis transporto priemonėmis, siuntimas paštu, nešimas pėsčiomis, transportavimas naudojant vamzdynus ir pan. BK 199 straipsnio 3 dalyje numatyta baudžiamoji atsakomybė tam, kas nepateikdamas muitinės kontrolei ar kitaip jos išvengdamas, arba neturėdamas leidimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno šaunamuosius ginklus, šaudmenis, sprogmenis, sprogstamąsias, radioaktyviąsias medžiagas ar kitas strategines prekes, nuodingąsias, stipriai veikiančias, narkotines, psichotropines medžiagas arba narkotinių ar psichotropinių medžiagų pirmtakus (prekursorius) (2015-05-07 įstatymo Nr. XII-1674 redakcija).

24L. Š. pagal BK 199 straipsnio 3 dalį kaltinamas psichotropinės medžiagos – 25 vnt. ,,MDMA“ tablečių, kurių masė 11,1758 g, ir kuriose yra 3,9897 g gryno ,,MDMA“, neteisėtu gabenimu (siuntimu) per Lietuvos Respublikos valstybės sieną. Uždraustų medžiagų neteisėtas gabenimas per valstybės sieną pasireiškė tuo, kad kaltinamasis pagal užsakymą jas atsisiuntė iš Nyderlandų Karalystės kaip pašto siuntą. Nustatyta faktinė aplinkybė – psichotropinių medžiagų atsisiuntimas per Lietuvos Respublikos sieną – atitinka BK 199 straipsnio 3 dalyje numatytą objektyvųjį veikos požymį ir buvo teisingai kvalifikuotas kaip neteisėtas gabenimas per valstybės sieną. Tai, kad pats kaltinamasis psichotropinių medžiagų iš Nyderlandų Karalystės į Lietuvą neišsiuntė, o visus su tuo susijusius veiksmus atliko kitas asmuo – pardavėjas, nepašalina kaltinamojo atsakomybės pagal BK 199 straipsnio 3 dalį, nes būtent jis atliko tokius veiksmus, be kurių draudžiamų medžiagų gabenimas per valstybės sieną nebūtų įvykęs: surado internetinę svetainę, užsisakė minėtą psichotropinę medžiagą ir už ją sumokėjo, nurodė pristatymo adresą ir taip ją atsisiuntė. Kaltinamojo parodymais ir kitais nuosprendyje aptartais įrodymų šaltiniais nustatytos faktinės aplinkybės patvirtina, kad L. Š. suvokė savo atliktų veiksmų pavojingą pobūdį, žinojo, kad tai psichotropinės medžiagos, žinojo jų poveikį, specialiai jų ieškojo internete, žinojo, kad jų siuntimasis yra nelegalus, todėl konstatuotina, kad iš gyvenimo patirties normalaus protinio išsivystymo L. Š. suvokė, kad daro pavojingą veiką, susijusią su psichotropinių medžiagų įgijimu bei gabenimu per Lietuvos valstybės sieną, ir to norėjo, t. y. jis veikė tiesiogine tyčia. Pagal teismų praktiką dėl neteisėto disponavimo psichotropinėmis ir narkotinėmis medžiagomis pripažįstama, kad pakanka, jog asmuo bendrais bruožais suvoktų šių medžiagų savybes ir jų kiekius. Jeigu asmuo, be kontrabandos, padaro ir kitus nusikaltimus, visos veikos kvalifikuojamos pagal padarytų nusikaltimų sutaptį kaltam asmeniui inkriminuojant kelis BK Specialiosios dalies straipsnius, jeigu šios veikos nėra būtinas kontrabandos ar ją kvalifikuojantis požymis. Šiame kontekste pažymėtina, kad minėtų psichotropinių medžiagų įsigijimas užsienio internetinėje svetainėje, nešalina kaltinamojo atsakomybės, kadangi Lietuvoje tokių medžiagų apyvarta yra draudžiama.

25Lietuvos Respublikos BK 259 straipsnio 1 dalyje numatyta baudžiamoji atsakomybė tam, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas, neturėdamas tikslo jų parduoti ar kitaip platinti. Kaltinamasis L. Š. teisme kaltu prisipažino ir paaiškino, jog iš tiesų jis kaltinime nurodytu laikotarpiu norėjo pabandyti vartoti narkotines medžiagas, jas siuntėsi, parduoti tikslo neturėjo. Be visiško kaltinamojo prisipažinimo jo kaltė įrodyta liudytojo S. B. parodymais, jog žino, kad L. Š. kartais vartoja narkotines medžiagas, buvo atvejų, kai L. Š. jo prašė, kad gautų jam ,,žolės" (1 t., b. l. 32-34), daiktų apžiūros protokolais, kuriuose nurodyta, kad L. Š. socialinių tinklų portale „Facebook“ mobiliąją susirašinėjimo aplikacija „messenger“ susirašinėjo su telefono numeriu ( - ) apie narkotinių medžiagų vartojimą, rastos nuotraukos su narkotinių medžiagų nuotraukomis, surado internetinę svetainę, užsisakė minėtą psichotropinę medžiagą ir už ją sumokėjo, nurodė pristatymo adresą ir taip ją atsisiuntė (1 t., b. l. 109-110, 122-124, 128-132, 140-141). Surinktų įrodymų visuma patvirtina, kad L. Š. veika teisingai buvo kvalifikuojama pagal BK 259 straipsnio 1 dalį.

26Dėl bausmės

27Kadangi kaltinamasis L. Š. nusikalstamas veikas įvykdė būdamas nepilnametis, teismas skirdamas jam bausmę, atsižvelgia į bendruosius bausmių skyrimo pagrindus ir į bausmių skyrimo ypatumus nepilnamečiams (BK 54, 80-81, 90-91 straipsniai).

28Bausmė yra valstybės prievartos priemonė, skiriama teismo apkaltinamuoju nuosprendžiu asmeniui, padariusiam nusikaltimą ar baudžiamąjį nusižengimą, apribojant nuteistojo teises ir laisves. Vienas fundamentalių bausmės skyrimo principų, įtvirtintų BK, yra bausmės teisingumo principas. Bausmė yra teisinga tada, kai ji atitinka padarytos veikos pavojingumą ir kaltininko asmenybės pavojingumą. Baudžiamosios teisės paskirties (BK 1 straipsnis) kontekste tai reiškia, kad tarp siekiamo tikslo ir priemonių šiam tikslui pasiekti, tarp nusikalstamos veikos pavojingumo pobūdžio ir už šią veiką numatytos bausmės turi būti teisinga pusiausvyra (proporcija). Bendrieji bausmės skyrimo pagrindai, kurie yra viena iš svarbiausių teisėto, pagrįsto ir teisingo nubaudimo garantijų, įtvirtinti BK 54 straipsnyje. Šio straipsnio 2 dalyje nurodyta, kad, skirdamas bausmę, teismas atsižvelgia į: padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, nusikalstamos veikos motyvus, tikslus, nusikalstamos veikos stadiją, kaltininko asmenybę, atsakomybę lengvinančias bei sunkinančias aplinkybes. Įstatymų leidėjas baudžiamojo įstatymo sankcijas konstruoja taip, kad teismas galėtų paskirti teisingą bausmę, vadovaudamasis įstatymo, nustatančio baudžiamąją atsakomybę už padarytą nusikalstamą veiką, sankcijoje numatytomis bausmėmis ir jų dydžiais. Tik išimtiniais atvejais teismas, skirdamas bausmę, gali išeiti už baudžiamojo įstatymo sankcijos ribų. Šie atvejai numatyti BK 54 straipsnio 3 dalyje ir BK 62 straipsnyje. Paprastai švelnesnė negu numatyta įstatymo bausmė skiriama vadovaujantis BK 62 straipsnio nuostatomis, o BK 54 straipsnio 3 dalyje taikoma tada, kai sankcijoje numatytos bausmės paskyrimas aiškiai prieštarauja teisingumo principui ir kai nėra galimybės paskirti švelnesnę bausmę, remiantis BK 62 straipsnio nuostatomis.

29Pagal formuojamą teismų praktiką, įstatymas nereikalauja nustatyti kažkokias ypatingas aplinkybes, BK 54 straipsnio 3 dalyje numatytų nuostatų taikymas susijęs su aplinkybių, apibūdinančių nusikalstamos veikos pavojingumą ir šią veiką padariusį asmenį, visumos vertinimu (kasacinės nutartys baudžiamosiose bylose Nr. 2K-382/2012, 2K-348/2013, 2K-65-696/2015). Taigi sprendžiant klausimą dėl galimybės taikyti BK 54 straipsnio 3 dalies nuostatas, turi būti vertinama byloje nustatytų aplinkybių visuma, kuri ir turi sudaryti pakankamą pagrindą šios įstatymo nuostatos taikymui.

30Kaltinamasis L. Š. padarė vieną sunkų ir vieną nesunkų tyčinius, baigtus nusikaltimus, nusikalto būdamas nepilnametis, anksčiau teistas nebuvo (1 t., b. l. 162), jo atžvilgiu nėra pradėti jokie kiti ikiteisminiai tyrimai, administracine tvarka nebaustas (1 t., b. l. 163), jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi (BK 59 straipsnio 1 dalies 2 punktas), nėra jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių, ( - ) miesto savivaldybės administracijos VTAS jokios neigiamos informacijos apie kaltinamąjį neturi (1 t., b. l. 178), mokymosi įstaigos charakterizuojamas teigiamai, nurodant, jog moksleivis yra atkaklus ir darbštus, pasižymi geru matematiniu mąstymu, sugeba operatyviai priimti sprendimus, pamokose kruopštus ir pareigingas, gerai lanko mokyklą, žalingų įpročių neturi, domisi futbolu, sportuoja sporto klube (1 t., b. l. 175), todėl teismas sprendžia, kad bausmės tikslai kaltinamajam dar galėtų būti pasiekti be realaus laisvės atėmimo. Tuo tarpu straipsnio, nustatančio atsakomybę už kaltinamojo padarytą veiką, numatytą BK 199 straipsnio 3 dalyje (2015-05-07 įstatymo Nr. XII-1674 redakcija), sankcijoje numatyta tik laisvės atėmimo bausmė. Todėl teismas sprendžia, kad šio straipsnio sankcijoje numatyta laisvės atėmimo bausmė nėra teisinga, kuri galėtų būti skirtina kaltinamajam L. Š.. Teismas sprendžia, kad BK 41 straipsnyje numatyti bausmės tikslai gali būti pasiekti, kaltinamojo L. Š. atžvilgiu, taikant BK 54 straipsnio 3 dalies nuostatas bei skiriant jam švelnesnę bausmės rūšį, negu numatyta BK 199 straipsnio 3 dalies (2015-05-07 įstatymo Nr. XII-1674 redakcija) sankcijoje – tai yra skiriant laisvės apribojimą, nustatant šios bausmės dydį, atsižvelgus į aukščiau paminėtas aplinkybes, mažesnį, nei BK numatytas šios bausmės vidurkis, taikant įpareigojimus, kurie teismo nuomone, darytų teigiamą įtaką L. Š. elgesiui: tam tikru laiku būti namuose, mokytis, arba dirbti, arba registruotis Užimtumo tarnyboje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, neatlygintinai išdirbti sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

31Analogiška bausmės rūšis skirtina ir už nusikalstamą veiką, numatytą BK 259 straipsnio 1 dalyje, paskirtas bausmes bendrinant, taikant BK 63 straipsnio 5 dalies 1, 2 punktų nuostatas.

32Kadangi byla išnagrinėta sutrumpinus įrodymų tyrimą, kaltinamasis prisipažino esantis kaltas, todėl kaltinamajam skirtina bausmė, vadovaujantis BK 641 straipsnio 1, 2 dalimis, mažintina vienu trečdaliu.

33Dėl daiktų, turinčių reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti

34Atlikus kratą L. Š. gyvenamojoje vietoje, buvo paimta ir negrąžinta stacionaraus kompiuterio dėžė ,,LG" Nr. ( - ), ir mobiliojo ryšio telefonas ,,Samsung Galaxy S8" IMEI: ( - ), kurie perduoti saugoti Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriui.

35Byloje neginčytinai nustatyta, kad kaltinime nurodytas psichotropines medžiagas iš nenustatyto asmens Nyderlandų Karalystėje L. Š. neteisėtai įgijo ir pašto siunta neteisėtai atsigabeno, užsisakęs šias medžiagas kompiuterio pagalba ir internetu. Kaltinamojo teigimu, šis kompiuteris yra pirktas mamos. Kompiuteris buvo naudojamas visų šeimos narių poreikiams tenkinti. Byloje duomenų, kad kitiems šeimos nariams (tame tarpe savininkui, kuriuo nėra kaltinamasis, nes kompiuteris pirktas ne už jo lėšas) būtų žinoma, jog šis kompiuteris naudojamas L. Š. nusikalstamai veikai daryti, nėra. Nenustatyta, kad kompiuteris būtų specialiai įgytas palengvinti nusikalstamos veikos padarymą, ši nusikalstama veika galėjo būti padaryta atliekant analogiškus veiksmus ir su bet kuriuo kitu kompiuteriu ar išmaniuoju įrenginiu. Įvertinus šias aplinkybes, daroma išvada, kad aptariamoje byloje L. Š. naudotas kompiuteris neatitinka konfiskuotino turto požymių. Papildomai pažymėtina, jog nepaneigiant turto konfiskavimo prevencinės paskirties, būtina kiekvienu atveju atsižvelgti ir į konstitucinius teisingumo, teisinės valstybės principus, kurie suponuoja ir tai, kad už teisės pažeidimus valstybės nustatomos poveikio priemonės turi būti proporcingos (adekvačios) teisės pažeidimui, jos turi atitikti siekiamus teisėtus ir visuotinai svarbius tikslus, neturi varžyti asmens akivaizdžiai labiau negu reikia šiems tikslams pasiekti, tarp siekiamo tikslo nubausti teisės pažeidėjus ir užtikrinti teisės pažeidimų prevenciją ir pasirinktų priemonių šiam tikslui pasiekti turi būti teisinga pusiausvyra (proporcingumas) (Konstitucinio Teismo 2000 m. gruodžio 6 d., 2001 m. spalio 2 d., 2004 m. sausio 26 d., 2005 m. lapkričio 3 d., 2005 m. lapkričio 10 d., 2008 m. sausio 21 d., 2008 m. kovo 15 d., 2008 m. rugsėjo 17 d., 2009 m. balandžio 10 d. nutarimai). Kaip matyti iš byloje nustatytų aplinkybių, L. Š. padarytos nusikalstamos veikos sudaro idealią nusikaltimų sutaptį, kaltinamasis psichotropinių medžiagų iš užsienio sistemingai nesisiuntė, kaltę pripažino, atskleidė nusikalstamų veikų padarymo aplinkybes, nuoširdžiai gailėjosi dėl savo poelgio, anksčiau teistas nebuvo, yra jauno amžiaus, be to, nustatyta, kad kompiuteris yra reikalingas visos šeimos poreikiams tenkinti, nes juo naudojasi ir kiti šeimos nariai. Įvertinus išdėstytas aplinkybes, daroma išvada, kad kompiuterio konfiskavimas būtų neproporcinga (neadekvati) poveikio priemonė L. Š. atžvilgiu. Šiuo atveju baudžiamojo proceso paskirtis – teisingai nubausti nusikalstamą veiką padariusį asmenį, o tuo pačiu užtikrinti bendrąją ir individualiąją nusikalstamų veikų prevenciją, gali būti pasiekta ir be šios baudžiamojo poveikio priemonės taikymo, todėl šis kompiuteris grąžintinas jo savininkui – kaltinamojo mamai D. Š. (BPK 94 straipsnio 1 dalies 5 punktas). Pažymėtina, kad analogiškos praktikos laikomasi ir teismų praktikoje (Lietuvos apeliacinio teismo nutartis byloje Nr. 1A-506-165/2017).

36Atsižvelgiant į tai, kad L. Š. visus veiksmus nusikalstamai veikai vykdyti atliko kompiuteriu, o ne telefonu, mobiliojo ryšio telefonas ,,Samsung Galaxy S8" IMEI: ( - ), grąžintinas L. Š..

37Pakuotė su viduje esančia siunta Nr. ( - ) ir su po LTEC tyrimo likusiais 10,9644 g MDMA milteliais ir tabletėmis, saugomi MD Sulaikytų prekių administravimo skyriuje (1 t., b. l. 18), sunaikintini (BPK 94 straipsnio 1 dalies 2, 4 punktai).

38DVD+R kompaktinis diskas prie 2019-05-08 liudytojo apklausos protokolo bei DVD+R kompaktinis diskas prie 2019-10-16 liudytojo apklausos protokolo 2019-10-30 saugomi MD Sulaikytų prekių administravimo skyriuje (1 t., b. l. 44), sunaikintini (BPK 94 straipsnio 1 dalies 4 punktas).

39Vokas su DVD+R kompaktiniu disku prie 2019-05-21 daiktų apžiūros protokolo, kuriame stacionaraus kompiuterio ,,LG" Nr. LT 11048003043 informacijos išrašai, vokas su DVD+R kompaktiniu disku prie 2019-06-12 specialisto išvados Nr. VD-327, kuriame mobiliojo ryšio telefono ,,Samsung Galaxy S8" IMEI: ( - ) informacijos išrašai, saugotini byloje (BPK 94 straipsnio 1 dalies 3 punktas).

40Teismas, vadovaudamasis BPK 303 straipsnio 2 dalimi,

Nutarė

41L. Š. pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą BK 199 straipsnio 3 dalyje (2015-05-07 įstatymo Nr. XII-1674 redakcija), ir, taikant BK 54 straipsnio 3 dalį, paskirti 1 (vienerių) metų laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant nuo 22 val. iki 6 val. būti savo namuose (išskyrus, jei nebuvimas nustatytu laiku namuose susijęs su mokslu, darbu, sportine veikla, laisvalaikio leidimu su šeimos nariais (apie tai iš anksto informuojant šios priemonės vykdymą kontroliuojančios institucijos atstovą)), mokytis, arba dirbti, arba registruotis Užimtumo tarnyboje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei per 3 mėnesius neatlygintinai išdirbti 30 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis, kas mėnesį atliekant ne mažiau kaip po 10 valandų nemokamų darbų;

42Pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą BK 259 straipsnio 1 dalyje ir paskirti 3 (trijų) mėnesių laisvės apribojimo bausmę.

43Vadovaujantis BK 63 straipsnio 5 dalies 1, 2 punktais, subendrinti paskirtas bausmes jas apimant ir paskirti subendrintą bausmę – 1 (vienerių) metų laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant nuo 22 val. iki 6 val. būti savo namuose (išskyrus, jei nebuvimas nustatytu laiku namuose susijęs su mokslu, darbu, sportine veikla, laisvalaikio leidimu su šeimos nariais (apie tai iš anksto informuojant šios priemonės vykdymą kontroliuojančios institucijos atstovą)), mokytis, arba dirbti, arba registruotis Užimtumo tarnyboje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei per 3 mėnesius neatlygintinai išdirbti 30 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis, kas mėnesį atliekant ne mažiau kaip po 10 valandų nemokamų darbų.

44Vadovaujantis BK 64¹ straipsniu, paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu ir paskirti 8 (aštuonių) mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant nuo 22 val. iki 6 val. būti savo namuose (išskyrus, jei nebuvimas nustatytu laiku namuose susijęs su mokslu, darbu, sportine veikla, laisvalaikio leidimu su šeimos nariais (apie tai iš anksto informuojant šios priemonės vykdymą kontroliuojančios institucijos atstovą)), mokytis, arba dirbti, arba registruotis Užimtumo tarnyboje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei per 3 mėnesius neatlygintinai išdirbti 30 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis, kas mėnesį atliekant ne mažiau kaip po 10 valandų nemokamų darbų.

45Laisvės apribojimo bausmės pradžią skaičiuoti nuo įsiteisėjusio nuosprendžio nuorašo gavimo laisvės apribojimo bausmę vykdančioje institucijoje dienos.

46Išaiškinti L. Š., kad asmuo, nuteistas laisvės apribojimo bausme, privalo be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos, vykdyti teismo nustatytus įpareigojimus, nustatyta tvarka atsiskaityti, kaip vykdo įpareigojimus.

47Kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti – palikti nepakeistą, pradėjus probacijos vykdymą – panaikinti.

48Nuosprendžiui įsiteisėjus: 1) pakuotę su viduje esančia siunta Nr. ( - ) ir su po LTEC tyrimo likusiais 10,9644 g ,,MDMA“ milteliais ir tabletėmis, saugomais MD Sulaikytų prekių administravimo skyriuje (1 t., b. l. 18), sunaikinti; 2) stacionaraus kompiuterio dėžę ,,LG" Nr. ( - ), saugomą Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriaus tarnybinėse patalpose, esančiose ( - ), grąžinti daikto savininkei D. Š.; mobiliojo ryšio telefoną ,,Samsung Galaxy S8" IMEI: ( - ), saugomą Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriaus tarnybinėse patalpose, esančiose ( - ), grąžinti L. Š.; 3) DVD+R kompaktinį diską prie 2019-05-08 liudytojo apklausos protokolo bei DVD+R kompaktinį diską prie 2019-10-16 liudytojo apklausos protokolo 2019-10-30, saugomus MD Sulaikytų prekių administravimo skyriuje (1 t., b. l. 44), sunaikinti; 4) voką su DVD+R kompaktiniu disku prie 2019-05-21 daiktų apžiūros protokolo, kuriame stacionaraus kompiuterio ,,LG" Nr. LT ( - ) informacijos išrašai, voką su DVD+R kompaktiniu disku prie 2019-06-12 specialisto išvados Nr. VD-327, kuriame mobiliojo ryšio telefono ,,Samsung Galaxy S8" IMEI: ( - ) informacijos išrašai, saugoti byloje.

49Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos, nedalyvavusiam kaltinamajam šis terminas skaičiuojamas nuo nuorašo išsiuntimo dienos, suimtam – nuo nuorašo jam įteikimo dienos, apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, paduodant skundą bylą nagrinėjusiam teismui (jei bus teikiamas skundas, skunde turi būti nurodyta, ar apeliacinėje instancijoje skundas turėtų būti nagrinėjamas rašytinio ar žodinio proceso tvarka).

Ryšiai
1. Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Aušra... 2. viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją... 3. Teismas... 4. L. Š. neteisėtai disponavo psichotropinėmis medžiagomis, be tikslo jas... 5. Kaltinamasis L. Š. kaltu prisipažino pilnai ir nurodė, kad norėjo... 6. L. Š. kaltė įrodyta ir kitais įrodymais, teisme ištirtais Lietuvos... 7. Liudytojas S. B. ikiteisminio tyrimo metu nurodė, kad pažįsta L. Š., jie... 8. Liudytojas E. L. ikiteisminio tyrimo metu nurodė, kad kartais parūko... 9. Liudytojas K. V. ikiteisminio tyrimo metu nurodė, kad L. Š. pažįsta, jie... 10. Prekių sulaikymo protokole Nr. 8VMB101574 nurodyta, kad ( - ) teritorinės... 11. Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje Nr. 11-2294 (18)... 12. Daiktų apžiūros protokole nurodyta, kad apžiūrėta siunta Nr. ( - ),... 13. AB „Lietuvos paštas“ rašte Nr. 3-04093 nurodyta, kad laikotarpiu nuo... 14. Kratos protokole nurodyta, kad kratos metu ( - ) pas L. Š. buvo rasta ir... 15. Daiktų apžiūros protokole nurodyta, jog apžiūrėtas mobiliojo ryšio... 16. Apžiūros protokole nurodyta, kad apžiūrėti informacijos išrašai prie... 17. Daiktų apžiūros protokole nurodyta, jog apžiūrėta internetinė svetainė... 18. Tarnybiniame pranešime nurodyta, kad ikiteisminio tyrimo metu 2019-06-28 buvo... 19. Daiktų apžiūros protokole nurodyta, kad apžiūrėti kompiuterio dėžės... 20. Tarnybiniame pranešime nurodyta, kad apžiūrėjus L. Š. kratos metu paimto... 21. Taip pat kompiuterio kietajame diske rastas 2018-11-06 (praėjus 11... 22. Dėl veikos kvalifikavimo.... 23. BK 199 straipsnyje numatytos kontrabandos objektyvusis veikos požymis... 24. L. Š. pagal BK 199 straipsnio 3 dalį kaltinamas psichotropinės medžiagos... 25. Lietuvos Respublikos BK 259 straipsnio 1 dalyje numatyta baudžiamoji... 26. Dėl bausmės... 27. Kadangi kaltinamasis L. Š. nusikalstamas veikas įvykdė būdamas... 28. Bausmė yra valstybės prievartos priemonė, skiriama teismo apkaltinamuoju... 29. Pagal formuojamą teismų praktiką, įstatymas nereikalauja nustatyti... 30. Kaltinamasis L. Š. padarė vieną sunkų ir vieną nesunkų tyčinius, baigtus... 31. Analogiška bausmės rūšis skirtina ir už nusikalstamą veiką, numatytą BK... 32. Kadangi byla išnagrinėta sutrumpinus įrodymų tyrimą, kaltinamasis... 33. Dėl daiktų, turinčių reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti... 34. Atlikus kratą L. Š. gyvenamojoje vietoje, buvo paimta ir negrąžinta... 35. Byloje neginčytinai nustatyta, kad kaltinime nurodytas psichotropines... 36. Atsižvelgiant į tai, kad L. Š. visus veiksmus nusikalstamai veikai vykdyti... 37. Pakuotė su viduje esančia siunta Nr. ( - ) ir su po LTEC tyrimo likusiais... 38. DVD+R kompaktinis diskas prie 2019-05-08 liudytojo apklausos protokolo bei... 39. Vokas su DVD+R kompaktiniu disku prie 2019-05-21 daiktų apžiūros protokolo,... 40. Teismas, vadovaudamasis BPK 303 straipsnio 2 dalimi,... 41. L. Š. pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą BK 199 straipsnio 3... 42. Pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą BK 259 straipsnio 1 dalyje... 43. Vadovaujantis BK 63 straipsnio 5 dalies 1, 2 punktais, subendrinti paskirtas... 44. Vadovaujantis BK 64¹ straipsniu, paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu... 45. Laisvės apribojimo bausmės pradžią skaičiuoti nuo įsiteisėjusio... 46. Išaiškinti L. Š., kad asmuo, nuteistas laisvės apribojimo bausme, privalo... 47. Kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti – palikti... 48. Nuosprendžiui įsiteisėjus: 1) pakuotę su viduje esančia siunta Nr. ( - )... 49. Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos, nedalyvavusiam kaltinamajam...